Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @crazycells Merhaba, 2022 talihlisiyim.
    Öğrenci vizesi ile bir süre Amerika da yaşadım. Ehliyet aldım banka hesabı açtırdım.
    Alien registration number ile ilgili araştırma yaptım.
    Net bir bilgi bulamadım
    -Bazı yerlerde F1 öğrenci vizesi olup çalışan öğrencilere veriliyor yazıyor
    -Bazı yerlerde I-94 formundaki numara ile aynı numaradır yazıyor
    -I-94 numaram var ve Ehliyet alırken 2 numara almıştım onları buldum birisi A ile başlıyor diğeri "0" ile

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@spntne, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells Merhaba, 2022 talihlisiyim.
    Öğrenci vizesi ile bir süre Amerika da yaşadım. Ehliyet aldım banka hesabı açtırdım.
    Alien registration number ile ilgili araştırma yaptım.
    Net bir bilgi bulamadım
    -Bazı yerlerde F1 öğrenci vizesi olup çalışan öğrencilere veriliyor yazıyor
    -Bazı yerlerde I-94 formundaki numara ile aynı numaradır yazıyor
    -I-94 numaram var ve Ehliyet alırken 2 numara almıştım onları buldum birisi A ile başlıyor diğeri "0" ile

sorun degil, Alien numaraniz oldugunu pek sanmiyorum, cunku ehliyet ile DMV'nin verdigi bir numara degil o... o nedenle bos birakabilirsiniz o kismi.

• Merhaba arkadaşlar,
    son 5 yıl içerisinde yurt dışına çıktınız mı diye bir soru var, Cevap evet fakat giitğim ülke İran,
    Pasaportun süreside doldu bunu belirtmelimiyim, Gittiğim ülkenin iran olması soruın yaratır mı

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@axlgnr DS260 formunda doğru bilgi vermek zorundasınız. bu yüzden evet belirtin. yasadışı olmayan bir seyahat ise endişelenmenize gerek yok.

• @gucarslan Teşekkürler

• Merhabalar 2022 Green card talihlisiyim ds260 ı doldurucam abd de adres istiyor 1 haftadır arastırıyorum bulamadım bu problemi nasıl aşıcam acaba

• ⭐⭐⭐

@Selami-beey, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhabalar 2022 Green card talihlisiyim ds260 ı doldurucam abd de adres istiyor 1 haftadır arastırıyorum bulamadım bu problemi nasıl aşıcam acaba

Bu konuda birçok insan muzdarip. Turquoise Horizon firması ücret karşılığı adres konusunda yardımcı oluyormuş. Otel veya air&bnb gibi yerler ise sanırım pek mantıklı olmuyor. Çünkü kimse uzun süre buralarda kalmaz veya kalamıyor.(Masraftan dolayı). Burdan birinin sana yardımcı olması ise biraz zor. Evet forumda bilgi ve fikir alışverişi yapıyoruz ama sonuçta gerçek manada kimse kimseyi tanımıyor.
    Ayrıca en geç mülakat tarihinde bir adres vermen gerek. Diyelim ki mülakattan sonra yine değişiklik gerekirse ABD'ye girerken yine değiştirebiliyorsun. Yalnız mülakattan sonra yapılan değişikliklerden dolayı kartın elinize ulaşmasında sıkıntı çeken çok talihli varmış. Bunu da unutmayın. Tavsiye edilen mülakata kadar bir adres bulunması ve mümkünse bunun değiştirilmemesiymiş.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@axlgnr, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Merhaba arkadaşlar,
    son 5 yıl içerisinde yurt dışına çıktınız mı diye bir soru var, Cevap evet fakat giitğim ülke İran,
    Pasaportun süreside doldu bunu belirtmelimiyim, Gittiğim ülkenin iran olması soruın yaratır mı

Iran vatandaslari da gocmen vize alabiliyor, bilginize.

• merhabalar herkese 2022 greencard talihlisiyim burayı yeni keşfettim size acil bir sorum olucak iki gündür formu doldurmak için uğraşıyorum adresler kısmına 8 adres giriyorum hepsi btiyo ama sayfa beni sürekli atıyo artık oturup ağlayacağım sizdede böyle bir problem varmı? durmadan telbiniz şuan işleme alınamıyor diyo 😞

• ⭐⭐⭐⭐

@zeynepaygun hoşgeldiniz ve tebrikler ama sorularınızı ana sayfadaki bulunan uyarı linkindeki başlıkta sormanız gerek.

• ⭐⭐⭐⭐

• DV2022 kazandık ama 2020 ve 2021 sonrası hiç ümidim kalmadı. 2023’e kadar vermeyecekler gibi. Vize randevularını bile eylül 2022’e veriyorlarmış.

• @gamefry tam anlamadım

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

DV2022 kazandık ama 2020 ve 2021 sonrası hiç ümidim kalmadı. 2023’e kadar vermeyecekler gibi. Vize randevularını bile eylül 2022’e veriyorlarmış.

bahsettiğiniz vize randevuları immigration vizeler değil.
    lütfen iki konuyu birbirine karıştımayın.

• @gucarslan evet biliyorum normal vize randevuları. Onlarda bile Eylül 2022 tarihi veriliyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@gamefry önceliği olmayan vize randevuları için çok normal.
    süre sınırı olan vizeler için bütün mücadelemiz.

• 2022 Green card talihlisiyim profesyonel destek alıyorum 4500 lira para verdim şimdiden İngilizce kurs vs ds formları için ama büyük elçilik kapalı imiş geçen senenin kazananların hakları yanmış diyorlar bizimkilerde yanacak diyorlar doğrumu

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Selami-beey, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

2022 Green card talihlisiyim profesyonel destek alıyorum 4500 lira para verdim şimdiden İngilizce kurs vs ds formları için ama büyük elçilik kapalı imiş geçen senenin kazananların hakları yanmış diyorlar bizimkilerde yanacak diyorlar doğrumu

Su an icin bunu soylemek zor. Henuz DV2022 surecinin baslamasina oldukca uzun bir sure var. Sadece bekleyip gidisati takip etmelisiniz.

• Hocam tesekkürler tahminimiz nedir

• Merhabalar dv 2022 kazandım şimdi evlilik için bekleyip sonra ds 260 formu doldurucam. evlilik işlemlerim 3-4ay sürecek ds 260 şimdimi doldurmam gerekir mi yoksa nikah işlemlerim bitdikden sonra sıkıntı olmaz mı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |