Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• green card başvuru sonrası mahkeme kararıyla isim değişikliği yaptım, green card çıktı ne yapmalıyım

• Yasaklı

@pürenli ds260'ı eski ismine göre doldurursun.elçiliğe görüşmeye gidince mahkeme kararını götürürsün ,yeni işlemlerine yeni isminle devam edersin.

• çok teşekkür ediyorum, bugünden KENTUCKY maille bildirmek gerekirmi diye endişelenmiştim.

• pasaportu şu an yeni çıkartacağım, dolayıyla yeni isme göre pasaport çıkınca ds260 doldurma esnasında (henüz bu formu incelemedim) pasaport bilgilerini girerken farklı durum olacak, bu nedenle bugünden bu durumu KENTUCKY bildirmek gerekir diye düşünüyorum, ne dersiniz

• Yasaklı

@pürenli ds260 formunu eski bilgilerinle doldur.durumu elçilikte acıklarsın.kentucky,e mail atsan sana çözüm olarak elçiliği gösterecektir.greencard ı hangi isimle istiyorsan o isimle alırsın.

• teşekkürler,
    saygılarımla

• merhaba , ds260 formunu yeni bilgilerinle doldur benim fikrim , doldururken secenek var '' onceden mahkeme karari ile isim degisikligi yaptin mi? '' diye oraya eski isim , soyismini yazabilirsin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pürenli isism değiştirme içinde söyledi:

green card başvuru sonrası mahkeme kararıyla isim değişikliği yaptım, green card çıktı ne yapmalıyım

DS260 formunuzu guncel bilgilerle doldurmaniz gerekiyor, eski bilgilerle degil.

Eger mahkeme karari ile isim degisikligi yaptiysaniz ve eski isminizi baska bir ulkede kullanmiyorsaniz artik o isim size ait degil demektir.

DS260'in en basindaki sayfada isim degisikligini yapip yapamayacaginizi tam bilmiyorum ama eger degistirebiliyorsaniz onu da kesinlikle degistirin, eger sistem ismi degistirmenize izin vermiyorsa yapacak bir sey yok. Bu durumda formun geri kalaninda yeni bilgilerinizle formu doldurun.

Sayin @Monarizzaa 'nin dedigi gibi o isim degisikligi sorusuna, ayrica kullandiginiz baska isimler var mi sorusuna gecmiste kullandiginiz butun isim ve soyisim kombinasyonlarini eklemeyi unutmayin.

• yardımlarınız için çok teşekkürler,
    saygılarımla

• Benzer bir sorum olduğu için konuyu hortlatıyorum.

Eşim, 2 soyadını da kullanıyor ancak pasaportunu değiştirmedik hala -sadece- evlenmeden önceki soyadı var. Değiştirdiğimiz kimliklerde 2 soyadı birden var. Bu, mülakat için sorun teşkil eder mi? Pasaportu da değiştirelim mi? Gerçi mevcut pasaportunda da Schengen ve ABD vizeleri var ama.. @crazycells en sağlıklı cevabı verebilir diye düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mhepekiz Yasal isim degisikligi ve vize basvuru formu içinde söyledi:

Benzer bir sorum olduğu için konuyu hortlatıyorum.

Eşim, 2 soyadını da kullanıyor ancak pasaportunu değiştirmedik hala -sadece- evlenmeden önceki soyadı var. Değiştirdiğimiz kimliklerde 2 soyadı birden var. Bu, mülakat için sorun teşkil eder mi? Pasaportu da değiştirelim mi? Gerçi mevcut pasaportunda da Schengen ve ABD vizeleri var ama.. @crazycells en sağlıklı cevabı verebilir diye düşünüyorum. Şimdiden teşekkürler.

Evet, su an sizin pasaportunuzu guncellemeniz lazim, cunku guncel resmi isminizi yansitmiyor pasaportunuz. Yani esinizin pasaportu 🙂

Mulakat icin hicbir problem olmaz, butun resmi islemlerde guncel ve resmi olan belge ve dokumanlari kullanmanizi tavsiye ederim. Dogabilecek karisikliklari engellemis olursunuz.

ABD vizesi olan pasaportu da mulakatta yaninizda bulundurun.

• @crazycells, içinde söyledi: Yasal isim degisikligi ve vize basvuru formu

Evet, su an sizin pasaportunuzu guncellemeniz lazim, cunku guncel resmi isminizi yansitmiyor pasaportunuz. Yani esinizin pasaportu 🙂

Mulakat icin hicbir problem olmaz, butun resmi islemlerde guncel ve resmi olan belge ve dokumanlari kullanmanizi tavsiye ederim. Dogabilecek karisikliklari engellemis olursunuz.

Sayın @crazycells benim de böyle bir sorunum var. DV2020 talihlisiyim. Pasaportumda evlenmeden önceki soyadım yer aldığı için formu da buna göre doldurdum. Resmi soyadım form da dahil hiçbir yerde yer almıyor. Pasaportumda ABD, İngiltere ve bilimum Schengen vizelerim var. Her zaman evlenme cüzdanımı da vize alırken ibraz ettiğim için hiçbir sorun yaşamadım. ABD'de doğum yaptığımda da mecburen kayıtlarda pasaportumda yazan haliyle yer aldım. Şimdi case numara 4XXX olduğu için pasaportumu değiştirip mi Elçilikteki randevuma gitmemi tavsiye edersiniz? Yoksa Elçilikten bu konuda gelecek talebe göre mi ilerlemek daha doğru olur? Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@lawyer40, içinde söyledi: Yasal isim degisikligi ve vize basvuru formu

@crazycells, içinde söyledi: Yasal isim degisikligi ve vize basvuru formu

Sayın @crazycells benim de böyle bir sorunum var. DV2020 talihlisiyim. Pasaportumda evlenmeden önceki soyadım yer aldığı için formu da buna göre doldurdum. Resmi soyadım form da dahil hiçbir yerde yer almıyor. Pasaportumda ABD, İngiltere ve bilimum Schengen vizelerim var. Her zaman evlenme cüzdanımı da vize alırken ibraz ettiğim için hiçbir sorun yaşamadım. ABD'de doğum yaptığımda da mecburen kayıtlarda pasaportumda yazan haliyle yer aldım. Şimdi case numara 4XXX olduğu için pasaportumu değiştirip mi Elçilikteki randevuma gitmemi tavsiye edersiniz? Yoksa Elçilikten bu konuda gelecek talebe göre mi ilerlemek daha doğru olur? Tavsiyeleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Evlendikten sonra yapmaniz gereken yeni isminizi gosteren yeni bir pasaport almak olmali. Bu sekilde hicbir islemde sorun yasamazsiniz.

Evlilik sonrasi eski pasaportu bu tur resmi islemler icin kullanmamalisiniz, siz bu yasal sureci geciktirerek sadece daha cok karmasiklik yaratiyorsunuz. O nedenle yeni bir pasaport cikartin ve bundan sonraki butun asamalar icin bu yeni pasaportu ve guncel isminizi kullanin.

Mulakat tarihiniz aciklandiktan sonra da konsolosluga yeni pasaportunuzun bilgilerini gonderirsiniz. En kotu ihtimalde konsolos mulakat gunu bilgileri degistirir. Green Card'i bu formlara yazdiginiz bilgilere gore basacaklar, eger bu guncellemeyi ertelerseniz, yeni pasaportunuz ve Green Card'inizda farkli isimler yazacak ve surekli evlilik belgesini de yaninizda tasimaniz gerekecek.

• Merhaba, konuyu tekrar hortlatıyorum. Şu an kimlikteki ve pasaporttaki adım Kaya Öztürk. Nüfus müdürlüğünün e devletten açtığı kimlikteki isim başvurusuna başvurdum. Adımı Ahmet Kaya Öztürk olarak değiştirdim. Sonra başvurduğum ismimin tam haliyle yani Ahmet Kaya Öztürk green carda da başvurdum. Hala ismimde değişiklik olmadı yani hala Kaya Öztürk olarak geçiyor. Sorun şu Ahmet Kaya Öztürk ismimle hak kazandım. Şimdi Ds 260'ı nasıl doldurmalıyım ? İsim sürecini hızlandırıp dava açıp Ahmet Kaya Öztürk yapabilirim. Şu anki süreci nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yol gösterebilir misiniz ?

• Bu konu ile ilgili değişiklikler oldu mu? Ben de greencard a başvurdum fakat sonuçlar daha açıklanmadı. Sonuçlar açıklanmadan ismimi ve soyismimi değiştirdim. Şimdi ne yapacağım? Yine aynı işlemler mi lütfen birisi cevap verebilir mi?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

92

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |