Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Hyller ablaa Napıyosuunnn, biz beklemedeyiz Gc nöbetindeyiz 😂

Uyumaya çalışıyorum olmuyor 😞 @ahsenaydgdu

• Selam herkese sonuçlar ne zaman açıklanıyor yarın gündüz mü ?

• ⭐⭐

@ahsenaydgdu aklıma şu video geldi siz nöbet deyince

• @ilkerdmrr Türkiye saati ile 19:00 da

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG valla bilmiyorum. 2 yıl staj işte ilk sene part okuma part çalışma sonraki sene full çalışma, sonra acaba expressten puan tutturma mevzuundan dolayımı vatandaşlığa geçiş oluyo onu konuşmadık

• ⭐⭐⭐

@Ramazan ahahahahah zabaaaa kadar burdayıııkhhh

• Uyku tutmadı heralde 😂

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐

@Hyller heycann uyutmuyor bizii, şuann fosur fosur uyuyanlar yarın gelippp eneeee bana gard çıhmışş yaaauuv napacuk diyecekler.

En iyisimi yat gitsinn 😂

• @Emtee konyaspor-gs totemi zor da olsa tutmuştu gc tutar mı dersin 🙂

• @YapayalnızGotoU-S Abi çok pozitif birisin, umarım herşey gönlünce olur.

• Selamlar son gün heyecandan uyku tutmayanlardanım 🙂 umarım herkesin gönlündeki neyse o gerçekleşir, ilk defa erkek arkadaşımla beraber başvurduk New Jersey düşünüyoruz onun iş sebebiyle umarız da son olur 😆

• Yasaklı

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG valla bilmiyorum. 2 yıl staj işte ilk sene part okuma part çalışma sonraki sene full çalışma, sonra acaba expressten puan tutturma mevzuundan dolayımı vatandaşlığa geçiş oluyo onu konuşmadık

Yok hayır bu değil dediğim.

Ben eksik bişey söyleyip tepki alırım diye bişeyler anlatmakta istemiyorum bu arada. Bütün konuşmayı baştan sona tekrar dinleye dinleye not almam lazım.

Apple watch. kullanıyorum spor için. Ses kaydı açıp konuşmamızı kaydettim. 1 saat sohbet ettik. İçinde özel konuşmalarda var. Bütün sohbet ingilizce. O yüzden biraz zaman ayırmam lazım.

Ama kısaca şöyle bir yol. Mesela sen muhasebecisin. Sana Kanada' daki ofis ile iletişime. geçerek muhasebeci işi ayarlıyor. ( Bu arada bence sizi yönelndirdikleri işlerden de pay alıp para kazanıyorlardır muhtemelen ) İş yerine yakın ev ayarlamana bile yardımcı oluyor. Bütün avukatlık ve oradaki işlemlerine destek oluyor. Sen direkt gidip işine başlıyorsun.
    Anladığım kadarıyla bunu residence ile yapıyor yani geçici çalışma izni ve araştırdığın için bilirsin. PR yani kalıcı çalışma ve oturma izni için ( vatandaşlığa giden yol ) orada bir işte çalışıyor olduğun için puan almış olacaksın. Dilini bu süreçte geliştirmeye devam etmiş olacaksın gibi şeyler. Bir de bu süreci nasıl anlattığını tam olarak hatırlamıyorum. Vatandaşlık süreci 3 yıl. 3 yıl sonrasında Kanada vatandaşı olunca ABD' den GC almakta çok kolaylaşıyor. Onu da anlattı uzun uzun ve destek olduğunu söyledi.

Puanı en hızlı şekilde tamamlayarak PR ını alana kadar destek oluyor. Biz bir aracı vasıtasıyla tanışıp arkadaş olduk. Yani müşteri gözüyle sohbet etmedi benimle.

Ofisi ile benim evim 3 dakika. Bugün talihli olamazsam eğer düzenli ziyaret etmeyi planlıyorum. Kayıtıda nota dönüştüreyim. Hepsini paylaşacağım sizlerle.

• @Ping-PONG talihli olursanız bile bunu yapabilirseniz çok faydası olur. belki kanada başlığında deneyimlerinizi paylaşırsınız. bende dv yoluyla talihli olamazsam hazırlanıp kanadaya gitmeyi düşünüyorum.

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG tamam ozaman beklemedeyiz ama tuşlara çabum basarsan iyi olur gc çıkmayan herkes b plana saldırıcak 😂

İşte iş bulucak tmm okey de okadar iş verenlerle iş srkadaşlarıyla konuşacak düzeyde illa ingilizce ister ya da dediğim gibi takviye kurs alınıp dil hızlanır öyle gidilir ya da orda önce kurs sonra iş olur. 2016 dan beri ingilizceyle bağım kopuk, görürsem hatırlıyorum ama konuşma yok.

Applerden medet umuyoruz işte bi seviyeyi hanidir geçmeye çalışıyorum basit basit hatalardan geçirmiyor ona tutuldum

• Yasaklı

@quikless, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG talihli olursanız bile bunu yapabilirseniz çok faydası olur. belki kanada başlığında deneyimlerinizi paylaşırsınız. bende dv yoluyla talihli olamazsam hazırlanıp kanadaya gitmeyi düşünüyorum.

Tek değilsin dostum. Çok fazla insan var senin gibi düşünen. O yüzden crazycells e durumu aktarırım dedim. Çünkü arkadaş eski konsolosluk çalışanı emekli olmuş Türkiye' de yaşamaya karar vermiş çok samimi 55 yaşında güvenilir güzel bir insan. Bunlar benim yorumlarım tabiki ama adamın evraklarını gördüm. Bir de ben müşteri olarak tanışmadım adamla kuzenim aracılığıyla arkadaş oldum.

crazycells görüşüp eğer benim gibi düşünür veya bu konuda çok daha tecrübelidir. Gerçekten faydalı bir danışman olucağına karar verirse bakarsın belki de buraya getirir danışman olarak. Belli mi olur.

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG bide ingilizce konuştuk diyorsun. Dil seviyeni yeterli gördüyse sana bu extra bilgiyi verip boşuna laf kalabalığı yapmamıştır. Konuşursan mutlaka dili yetersizler için nasıl bi hizmet var diye sorarsan süper olur

• @ahsenaydgdu ben de onu düşünüyordum şimdi, heyecanla bekleyene çıkmaz umrunda olmayana çıkar

• ⭐⭐⭐

@Ping-PONG bende amerika sürecinde öğrenci vizesi alırsak diye bi kadın bulmuştum o da eski konsolos çalışanı göçmen vize bölümünde çalışmış oldukça tecrubeli ve asla hayal satan şarlatanlar gibi değil. Ben komple anne kardeş çocuk koca gitmek istiyoruz dedim o iş yaş biraz demişti 😂 hoş kanadayada gidersek yine kalabalık gitmeye çalışıcaz ama bakalım şuan yarını beklemedeyiz

• @ahsenaydgdu ben duygularimi cok uc noktalarda yasiyorum bi an kessin bize cikacak derken onca insan icinden sana mi cikacak diye soyleniyorum kendime. Gun icinde 15065 bin defa yasadigim bu diyalogu kendimle 🤪. Vardigim sonuc su oldu forumdan kime cikacak ? 😄kafamda eliyorum bazilarini müneccime bağladım 😄

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

94

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |