Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • Yasaklı

@sinemüren, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@ahsenaydgdu süresiz oturumdan sonra vatandaşlık başvurusu yapılabiliyor muyuz bilginiz var mı peki ? Cc sonrası 1 sene sanıyodum 3 sene ise süper 🙏🏽

Sormamın sebebi ben sanmıyorum. 1 yıl olduğuna eminim. 1 yıl OPT 1 yıl çalışma izni eğer ABD içinse.
    Sadece bazı durumlarda 2 sene mesela IT üzerine okursanız. Sience degree lerde var bazılarında 2 yıl durumu.

• @ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@sinemüren pr süresiz oturum demek 2 yıl college sonra 3 yıl çalışma hakkı tanınıyor ondan sonrada süresiz oturum alınabiliyor dediler

@ahsenaydgdu ahsen kanadada college ıcın fıyatlar ne alemde baktın mı hıc,bir de eş istediği gibi çalışabiliyor mu bir sınır yok değil mi haftalık şu kadar saat vs diye.Amerika olmazsa alternatif olsun

• @Ping-PONG Merhaba 🖐 🖐 🖐 nerelerde geziyorsunuz ?

• Şehirhatlarını görünce Kadıköy sandım ama 🙂

• @Ping-PONG 1 yıl opt ne demek ? Bende usa için 1 sene çalışma izni diye biliyorum ondan sordum belki kanada için 3 yıldır

• Yasaklı

@HAYAT, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Şehirhatlarını görünce Kadıköy sandım ama 🙂

Tuzla sahil 🤣
    Tersanedeyimde bugün bir kahve içeyim dedim insnalardan uzam 🤣🤣🤣

• Yasaklı

@Ping-PONG 1 yıl opt ne demek ? Bende usa için 1 sene çalışma izni diye biliyorum ondan sordum belki kanada için 3 yıldır

USA için 1 yıl opt 1 yıl çalışma, sience degree için 2 yıl çalışma.
    OPT okurken haftada 20 saat çalışma 1 yıl
    Ama sadece lisans ve yüksek lisans için ön lisans ta uok.

Optional Practical Training (OPT) is a period during which undergraduate and graduate students with F-1 status who have completed or have been pursuing their degrees for one academic year are permitted by the United States Citizenship and Immigration Services (USCIS) to work for one year on a student visa towards ...

• Yasaklı

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG 1 yıl opt ne demek ? Bende usa için 1 sene çalışma izni diye biliyorum ondan sordum belki kanada için 3 yıldır

Optional Practical Training (OPT) is a period during which undergraduate and graduate students with F-1 status who have completed or have been pursuing their degrees for one academic year are permitted by the United States Citizenship and Immigration Services (USCIS) to work for one year on a student visa towards ...

İsterseniz OPT yi okul bitincede kullanabilirsiniz 1+1 okul sonradı 2 yıl olur.

Bu arada work permit ten permenant residence a yani green card a gitmedin yolu sponsorship ve hiç düşündüğünüz kadar kolay bir durum değil.

Eğer bir sponsor bulamazsanız ülkeyi resmi olarak terk etmeniz gerekir. Evlilik veya farklı vizelere geçiş için zamanında başvurulmadıysa. E2 vs...

Sponsor buluruzada o kadar koşullanmayın. Benim Amerika’ da denkliği olan (üniversitelerde ders yerine sayılarak düşüm yapılan) Amerika şirketlerine ait sertifikalarım var. 10 yıllık IT tecrübesi ile sponsor bulurumu değerlendirmiyorum. Araştırmalarım bana o seçeneği eletti.

• @Ping-PONG cc okurkende belli saat çalışma izni var diye biliyordum , açıklamalarınız için teşekkür ederim.

• Yasaklı

@Ping-PONG cc okurkende belli saat çalışma izni var diye biliyordum , açıklamalarınız için teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla kampüs te çalışabilirsiniz. Ama bu OPT ve work permit gibi bişey değil.
    Üniversiteye benim maddi durumlarım sarpa sardı çalışmam lazım felan diyip kabul alarak sadece kampüs içinde çalışabilirsiniz.

Pek tavsiye edilen bir durum değil. Sonuçta ABD de okuyacak gücünüzün olduğunu beyan ederek ve kaynak göstererek gidiyorsunuz.

İleriye dönük kötü bir durumda olabilir. Bu bireysel düşüncem.

Anlattıklarımın aksi bilgi sahibi olanlar yeşillendirise ben de memnun olurum.

Yanlış bir adım atmanızı istemediğim için yazdım.

• Yasaklı

Bekleme odasını ufak ufak ekşisözlüğe çevirdiğimi de farkettim. Birazcık özür diliyorum herkesten ama birazcık çok diil 🤣

• il_1140xN.1070710452_4usq.jpg

• @Rhonster sabah atacaktım ama telefondan foto yüklemeyi beceremedim o yüzden şimdi konuyu tekrar hortlatıyormuş gibi oluyorum 😃 tabi sadece Florida diyor neresi bilinmez ama bu hiç "göle, tatlı suya gitmezseniz bir şey olmaz" gibi durmuyor ya? 😃

20210428_091512.jpg

• il_794xN.1070713720_g9xg.jpg

• Yasaklı

@hayallerabd, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Rhonster sabah atacaktım ama telefondan foto yüklemeyi beceremedim o yüzden şimdi konuyu tekrar hortlatıyormuş gibi oluyorum 😃 tabi sadece Florida diyor neresi bilinmez ama bu hiç "göle, tatlı suya gitmezseniz bir şey olmaz" gibi durmuyor ya? 😃

20210428_091512.jpg

Hahaah 🤣
    Toronto Raptors efsane Kanada takımı.

Tampa ya indiler. Tampa burası 🤣🤣🤣

• @Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@Ping-PONG, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

İsterseniz OPT yi okul bitincede kullanabilirsiniz 1+1 okul sonradı 2 yıl olur.

Bu arada work permit ten permenant residence a yani green card a gitmedin yolu sponsorship ve hiç düşündüğünüz kadar kolay bir durum değil.

Eğer bir sponsor bulamazsanız ülkeyi resmi olarak terk etmeniz gerekir. Evlilik veya farklı vizelere geçiş için zamanında başvurulmadıysa. E2 vs...

Sponsor buluruzada o kadar koşullanmayın. Benim Amerika’ da denkliği olan (üniversitelerde ders yerine sayılarak düşüm yapılan) Amerika şirketlerine ait sertifikalarım var. 10 yıllık IT tecrübesi ile sponsor bulurumu değerlendirmiyorum. Araştırmalarım bana o seçeneği eletti.

bu sponsorlukta firmanın cebinden cok para cıkıyor mu ? birde ucu cok acık bir konu değil mi bunun . Yani mesela ben dj'im. Gerçektende farklı ülkelerde caldım ve sarkılarım spotify da 400 bin 500 bin dinleniyor. Bir mekan buldum diyelim. Adam dediki bu cocugun ününden dolayı özellikle bu adamı istiorum calıstırmak. Bunun önüne ne gecebilir ki ? Yani ilan aç neden özellikle cüneyti istiosun sorusunun cevabı olmuyormu direk.

• 8 Mayıs’ı dört gözle beklemekteyim.

• ⭐⭐⭐⭐

@hayallerabd Tampa'dan uzak burası merak etme 😃

• ⭐⭐⭐⭐

@Ping-PONG basketbol takımı değil

• @Rhonster, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@hayallerabd Tampa'dan uzak burası merak etme 😃

kral timsah lafını duyunca hemen damlıyosun foruma 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

61

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |