Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese Merhaba,
    Almanya'da yüksek lisans için bazı üniversitelere başvurdum, fakat 2015 yılından kalan sabıka kaydım bulunmakta. Açıkçası burada da işe giremiyorum tek şansım Almanya'da yüksek lisans yapmak.
    Acaba böyle bir durumda vize çıkar mı? veya da bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Barış-S, içinde söyledi: Almanya Master için Vize Başvurusunda Sabıka Kaydı

Herkese Merhaba,
    Almanya'da yüksek lisans için bazı üniversitelere başvurdum, fakat 2015 yılından kalan sabıka kaydım bulunmakta. Açıkçası burada da işe giremiyorum tek şansım Almanya'da yüksek lisans yapmak.
    Acaba böyle bir durumda vize çıkar mı? veya da bu konuda nasıl bir yol izleyebilirim?

Sabika kaydindan ote, sucun ne oldugu ve ceza miktari da cok onemli.

Soyle bir bilgi buldum:

Almanya, kendi ulkelerinde islediginiz suclarla daha cok ilgileniyormus, ayrica Turkiye'nin bu bilgileri EU ile paylastigindan supheliyim. Eger kucuk bir sucsa bu durumda vize alma ihtimaliniz hala var diye dusunuyorum.

• anladım çok teşekkürler 4 yıllık bir ceza verdikleri için bu şartları sağlamıyor, eğer türkiye paylaşım yapmıyor ise sicil kaydı sildirip denemekte fayda var

• ⭐⭐ Yasaklı

Ben basvuru yaparken sabika kaydi istenmiyordu simdi degistimi.yas kac acaba bu arada

• @Calibraturbo yaş 27 benim, aslında üstünden süre geçtiği için sabıka kaydını sildirip başvurmayı düşünüyorum. Türkiye avrupa ile Arşiv kayıtlarını paylaşırlar ise almayabilirler.

• Herkese Merhaba,

Almanya ulusal vize başvurularında sabıka kaydı istememesine rağmen doldurulması istenen formda sormaktadır, Benim 4 yıl ceza verilen, 6 yıl önceden kalma arşiv kaydında gözüken bir suç kaydım var. Normal sicil kaydından sildirdim fakat arşiv kaydında gözükmekte. Almanya türkiyede arşiv kaydını alabilir mi? ve Bu istenilen forumda sabıka kaydına ne yazmalıyım? çünkü arşiv kaydı Türkiye'de sabıka olarak gözükmemekte, bazı insanlar yazmamı bazıları ise belirtmem gerektiğini söyledi bu konuda tecrübesi olan varsa sevinirim.

Herkese iyi forumlar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Herkese Merhaba,

Almanya ulusal vize başvurularında sabıka kaydı istememesine rağmen doldurulması istenen formda sormaktadır, Benim 4 yıl ceza verilen, 6 yıl önceden kalma arşiv kaydında gözüken bir suç kaydım var. Normal sicil kaydından sildirdim fakat arşiv kaydında gözükmekte. Almanya türkiyede arşiv kaydını alabilir mi? ve Bu istenilen forumda sabıka kaydına ne yazmalıyım? çünkü arşiv kaydı Türkiye'de sabıka olarak gözükmemekte, bazı insanlar yazmamı bazıları ise belirtmem gerektiğini söyledi bu konuda tecrübesi olan varsa sevinirim.

Herkese iyi forumlar

Ulkelerin otomatik olarak bu bilgileri paylastigini sanmiyorum.

Almanya vizesi basvurusunda arsiv kayitli adli sicil kaydinizin kopyasini ilgili kurumlara verecek misiniz? eger bu belge gerekiyorsa o durumda bu bilgiye erisecekler. Eger normal sicil kaydi yeterli olacaksa o durumda gorememeleri lazim. Hangi belgeyi verecekseniz, formlari da ona gore doldurabilirsiniz.

• @crazycells konsolosluk' a sabıka kaydı ile ilgili belge verilmeyecek istenen evraklar arasında yok fakat ulusal başvuru formunun 14. maddesinde" sabıka kaydınız var mı? var ise nerede ve ne zaman" gibi sorular var. Ben bu durumda ne yapacağımı bilemiyorum belki başına gelen olmuştur diye sormak istedim, üç tane avukat'a danışmama rağmen net bir cevap veremediler. Adli sicil kaydım silinmiş fakat arşiv kaydım bulunuyor. Benim sorum bu durum sabıka kaydına girer mi girmez mi? veya da ben sabıkam yok diye paylaştığımda arşiv kaydımı almanya türkiyeden öğrenebilir mi?

• @Barış-S Bir gelişme var mı? Varsa bilgilendirirseniz sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells konsolosluk' a sabıka kaydı ile ilgili belge verilmeyecek istenen evraklar arasında yok fakat ulusal başvuru formunun 14. maddesinde" sabıka kaydınız var mı? var ise nerede ve ne zaman" gibi sorular var. Ben bu durumda ne yapacağımı bilemiyorum belki başına gelen olmuştur diye sormak istedim, üç tane avukat'a danışmama rağmen net bir cevap veremediler. Adli sicil kaydım silinmiş fakat arşiv kaydım bulunuyor. Benim sorum bu durum sabıka kaydına girer mi girmez mi? veya da ben sabıkam yok diye paylaştığımda arşiv kaydımı almanya türkiyeden öğrenebilir mi?

Sureci ayrintili olarak bilemiyorum maalesef, ama ulkelerin bu bilgileri birbirleriyle paylastigini sanmiyorum.

Vereceginiz belgelere gore bilgiler ne ise, sorularin da cevaplarini o sekilde verebilirsiniz.

• @Nomad34 almanya ile buluğum bütün bilgiler ve konuştuğum herkes olmayacağını ve sisteme bir kere işlenirsem bir daha avrupadan turist vizesi bile alamayacağımı söyledi ve vazgeçtim, genel kuralları majör suçlarda 2 ve minör suçlarda 3 yıl üzeri suçları kabul etmedikleri yönündeymiş umarım işine yarar bu bilgiler. İtalya sabıka kaydı ve bununla ilgili ulusal vize formunda soru sormadığı için için italya ya başvurdum sonucunu bekliyorum.

• @crazycells dediğiniz gibi sordukları için almanyadan vazgeçtim ve italya ulusal vizesi istenen evraklarında ve formunda sormadıkları için italya tercihi yaptım. Umarım dediğiniz gibi paylaşılmazsa gidebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells dediğiniz gibi sordukları için almanyadan vazgeçtim ve italya ulusal vizesi istenen evraklarında ve formunda sormadıkları için italya tercihi yaptım. Umarım dediğiniz gibi paylaşılmazsa gidebilirim.

bol sanslar dilerim, iyi haberlerinizi bekliyoruz.

• @Barış-S merhaba. Benim de sabika kaydim var e devlette görünmüyor ama arşiv kaydında mevcut. Uyusturucu kullanmaktan 1 senelik denetimli serbestlik aldim. Hapis vs hiçbir şey yok. Bu benim vize almama engel olur mu? Aile birlesimiyle yurt disina gitmeyi dusunuyorum ama sabika kaydım izin vermeyecek gibi.işe girişlerde iş verenler sabika kaydını goruyor diye çalışamıyorum da. İsveç avusturya nasil bakiyor sabika kaydına bi bilginiz var mi, İtalya sorun yapmıyor mu kabul adınız mi... napacagimi bilemiyorum hic.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@fahriye, içinde söyledi: Almanya Master için Vize Başvurusunda Sabıka Kaydı

@Barış-S merhaba. Benim de sabika kaydim var e devlette görünmüyor ama arşiv kaydında mevcut. Uyusturucu kullanmaktan 1 senelik denetimli serbestlik aldim. Hapis vs hiçbir şey yok. Bu benim vize almama engel olur mu? Aile birlesimiyle yurt disina gitmeyi dusunuyorum ama sabika kaydım izin vermeyecek gibi.işe girişlerde iş verenler sabika kaydını goruyor diye çalışamıyorum da. İsveç avusturya nasil bakiyor sabika kaydına bi bilginiz var mi, İtalya sorun yapmıyor mu kabul adınız mi... napacagimi bilemiyorum hic.

Bu dediginiz bilgileri otomatik olarak goremezler, ama eger siz bu belgeleri saglarsaniz bu duruma gore karar vereceklerdir.

Hangi belgeleri temin etmeniz gerekiyorsa, o belgelerdeki bilgilere gore dogru ve tam bilgi vermelisiniz.

• Avrupa bölümünden taşındı  crazycells crazycells 

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@restart7 basvurudaki sorulara vereceginiz cevaplar teslim edeceginiz belgelerle ortusmeli, bilginize.

• Selamlar, konuyu biraz hortlatıyor olacağım ama, bu konuda yeni bir bilgi var mı? Vize sürecinde hangi verilere erişilebilir? Örneğin:

• Adli sicile?
    • Adli sicil arşiv kaydına?
    • Silinmiş adli sicil arşiv kaydına?

Bunlardan herhangi birine erişilmesi mümkün müdür? Bu konuda en net bilgiyi hangi meslek/kurum/kuruluş verebilir?

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

• Herkese meraba uyusturucudan 4 yıl ceza aldım ama daha yatmadım ve sicilim daha bozulmadı bozulursa ve bu cezayı alıp ceza evine girip çıkarsam almanayya aiyle birleşimi ile gidebilir miyim ilerde alman vatanaşı olan birinden çocuğum olsa peki gidebilir miyim bigisi olan var mı arkadaşlar yardım etsin teşekkür ediyorum

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |