Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@daydreamer inşallah herkesin umduğu gibi olur ama istemeden de ilk bu pasaport olayını duyurduklarında içimden böyle geçmişti

• ⭐⭐⭐⭐

@Talhagokmenn case numberler arasındaki boşluk çok azaldığı için öyle düşünüyorum.

• Merhaba arkadaşlar uzun süredir bu foruma takip ediyorum. Burada arkadaşlar pasaport konusunda konuşurken aklıma birşey takıldı. Başvuru sırasında geçerli olup geçerliliğini mayıstan önce geçerliliği biten pasaportlar hakkında bir fikriniz var mı ? Yoksa sistemde şans arttıracak bir bug bulmuş olabilir miyim 😁

• @brkycc Daha önce forum konularından birinde okumuştum. Herhangi bir sorun oluşturmuyor diye biliyorum. Çünkü siz başvurduğunuzda sonuçta geçerli bir pasaport ile başvuru yapıyorsunuz. Mayısta açıklandıktan sonra da mülakat sürecine kadar tekrar revize edebilirsiniz.

• @evrennce, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Bir şey sormak istiyorum, Youtube da bir sürü uber doordash amazon flex yapan adamlar görüyorum genelde oraya gidip öğrenci vizesine çevirip takılıyorlar
    bunu nasıl yasal olarak yapıyorlar. genelde nasıl çalışıyorsunuz veya nasıl yıllarca greencard veya vatandaşlık olmadan kalıp çalışıyorsunuz denildiğinde gelince görürsünüz halledersiniz gibi üstü kapalı cevaplar veriyorlar. bu insanlar nasıl yapıyorlar bilgisi olan var mı?

Mülakata giderken veya kcc mail atarken süresi geçmiş pasaportunuz ve yeni geçerli pasaportunuz ile birlikte işlemleri yaparsanız sıkıntı olmaz

• bende yerimi alayım yavaştan... umarım herkes için en hayırlısı olur.

• ⭐⭐⭐⭐

Maalesef kötü bi haberle uyandım güne. Tek olumlu tarafı bu iddialarının hiç bir veriye dayanmamış olması. Umarım böyle birşey olmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 bu haberin doğruluğunu geçen sene ki gibi 8 mayıs değil de yine erteleme yaparlarsa evet korkarsın ancak 8 mayısta açıklanırsa ozaman kafalarında böyle bir fikir yoktur. Kaldı ki şu anda tamamen konsolosluklar kapalı değil ki amerikaya ilk defa gelecekler için işlem yapmıyor. Green kart sahipleri yada vatandaşları için işlem yapıyor ki

• ⭐⭐⭐⭐

@ayvalik10 öyle de hocam dv2021 kazananlarının mülakatları henüz başlamadı. Hatta tarihleri bile belli değil. 31 Mart a kadar da belli olmaz diyorlar. Açıkçası bu durum beni endişelendiriyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@denizci10 zaten hem dv 2020 olsun hem de dv 2021 kazananların son tarih 30 eylül 2021 yani 8 mayısta açıklanacak dv 2022 talihlerin başlangıcı 1 ekim olduğu için bu 2 yılın kazananların hiçbirinin işlemleri yapılmayacak ki ondan reset atılmış olacak. Ayrıca onay bile gelse türkiye de 3 farklı mutasyon virüsü dolaşıyor ve giderek artıyor aşı olan insanlar corona pozitif çıkıyor sence konsolosluklar açılır mı sadece biden imzasına bakmıyor ki Unganlara aşı geldi mi sağlık raporunda muhakkak aşı da olacaktır. Tam bir muamma yani. Bu haberler Türkiye için dünyada ki aynı haberleri koymuyorum bile.

• @ayvalik10 yani demek istiyorsunuz ki; dünyada koronavirüs salgını hala kötü durumda, hatta Türkiye'de 3 farklı mutasyon da tespit edilmişken belki durum daha bile kötü olabilir ve onay gelse konsolosluklar açılsa bile işlemlerin yapılması pek öyle eskisi gibi olmayacak, doğru mu?

• Arkadaşlar Mayıs ayında inşallah talihimiz dönecektir, green card'a sırf bende başvurdum demek için başvuruda bulunan kişiler biraz daha azaldı sanırım.

• @Mylife hiç sanmıyorum hele ki böyle bi ekonomide ve siyasal ortamda insan kaçacak yer arıyor

• Herkese selam. Foruma yeni üye oldum. Herkese bol şans.
    Aklıma takılan soru şu; diyelim ki greencard çıktı ve Covid-19 aşısı istendi. Aşama aşama yapılan aşılar gereği bizlere aşı sırası bir hayli geç gelecek. Bu bize engel olur mu? Covid geçirmiş ve antikor üretmiş biri olarak umarım bu benim adıma doktor randevusunda sorun olmaz (:

Daha çıkmış bir şey yok boş hayal kuruyorum belki ama aklıma da takılıyor yukarıdaki sorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@daydreamer burada herşey bir tahmin üzerine yazılır. Kimse burada kesinlikle böyle olacak yazamaz. Yazması için ancak konsolosluğun kendisi olması gerekiyor. Sadece durum vaziyet bunu gösteriyor kaldı ki geçen yaz WAT olmadı bu yaz WAT yapacağım diyen kişileri okudukça galiba açtılar diye tahmin ediyorum. hem 2 yıllık dv hem de WAT gelince artık konsoloslukta bu şarkı çalar.

• ⭐⭐⭐

@prowl, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

Herkese selam. Foruma yeni üye oldum. Herkese bol şans.
    Aklıma takılan soru şu; diyelim ki greencard çıktı ve Covid-19 aşısı istendi. Aşama aşama yapılan aşılar gereği bizlere aşı sırası bir hayli geç gelecek. Bu bize engel olur mu? Covid geçirmiş ve antikor üretmiş biri olarak umarım bu benim adıma doktor randevusunda sorun olmaz (:

Daha çıkmış bir şey yok boş hayal kuruyorum belki ama aklıma da takılıyor yukarıdaki sorum.

Buna benzer bir konu konuşulmuştu. Hatta arkadaşlardan biri konsolosluk öncesi doktor kontrolünde aşı olup olmadığı eğer olmadıysa kontrol sırasında vurulabileceğini söylemişti. Bana da olabilir gibi geldi.
    Yani konsolusluk için doktor randevusunda duruma göre aşı olunabilir. Nasıl aşı kartı olmayan ya da eksik aşıları olanlara tekrar vuruluyor. Onun gibi bir durum bence de olabilir.

• Arkadaşlar forumda bazı kişiler green card kazanabileceklerine inanmıyor inanmadıkları gibi başkanlarınında hayallerini suya düşürmeye çalışıyorlar bence o kişilerin çıkıp çıkmayacağı fikri kendilerinde kalsın

• ⭐⭐⭐⭐

@Talhagokmenn aydınlanmaya ermişsin iyi iyi 😃

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

73

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |