Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @MrMuscle bizimde crome hata verdi hep sonra explorerdan oldu başvurduk

• @crazycells fotoğrafta ki dpi konusunda yapabileceğimiz bir şey var mı? ya da nasıl kontrol edebiliriz. ben idphoto4you adlı siteden fotoğrafı ayarladım. üst yeşil kısım saçların bir kısmı alt yeşil kısım çeneye denk gelecek şekilde, fakat dpi kısmını bilmiyorum. forumda ki eski videodan yararlanarak single photoyu kullandım.

• chrome bende geçen senede hata veriyordu ben yandexten yapıyorum o yüzden

• Bu ileti silindi!

• @quikless, içinde söyledi: DV2022 Bekleme Odası

@crazycells fotoğrafta ki dpi konusunda yapabileceğimiz bir şey var mı? ya da nasıl kontrol edebiliriz. ben idphoto4you adlı siteden fotoğrafı ayarladım. üst yeşil kısım saçların bir kısmı alt yeşil kısım çeneye denk gelecek şekilde, fakat dpi kısmını bilmiyorum. forumda ki eski videodan yararlanarak single photoyu kullandım.

Düzenlediğiniz fotoğrafa sağ tıklayıp özellikler diyin akabinde ayrıntılar sekmesinde dpi değeri yazar.

• Üniversite son sınıf öğrencisiyim lise mezunu seçeneğini seçmem gerekiyor değil mi?

• Şuan üniversite son sınıf öğrencisiyim lise mezunu seçeneğini mi seçmem gerekiyor?

• @Psychology Some University Courses

• özbekistan'ın da avrupa kontejyanından katılmasının mantığı nedir arkadaşlar? 2 sene önce 7 milyon avrupa başvurusundan 2.5 milyonu özbekistandan

• Arkadaşlar herkese merhaba. Herkes foto sormuş ama ben farklı bir şey sorucam formu doldururken doğduğumuz yere ilçe mi il mi yazıcaz. Çünkü form direktiflerinde kesinlikle city yazın başka bir şey yazmayın diyor. Ayrıca bir arkadaşımın pasaportunda doğum yeri hamburg-Almanya yazıyor. Burda hangisini yazıcak. Yardımcı olursanız sevinirim.

• Ben kendi bildiğim kadarıyla yazayım.

City kelimesi Türkçeye il, şehir diye çevriliyor ama tanımı aslında şöyle :

cit·y (sĭt′ē)
    n. pl. cit·ies

1. A center of population, commerce, and culture; a town of significant size and importance.

a. An incorporated municipality in the United States with definite boundaries and legal powers set forth in a charter granted by the state.
    b. A Canadian municipality of high rank, usually determined by population but varying by province.
    c. A large incorporated town in Great Britain, usually the seat of a bishop, with its title conferred by the Crown.
    3. The inhabitants of a city considered as a group.
    4. An ancient Greek city-state.
    5. Slang Used in combination as an intensive: The playing field was mud city after the big rain.
    6. City The financial and commercial center of London. Used with the.

City kavramı ülkeden ülkeye bile değişebiliyor yani. Türkçede il kelimesi valinin yönettiği yerleşim birimi anlamına geliyor ama İngilizcede bu biraz geniş bir kavram. Kadıköy mesela başlı başına bir city değil diyemeyiz. Şahsi kanaatimce böyle bir durumda İstanbul da yazsanız, Kadıköy de yazsanız sorun olmaz fakat ben ilçe olarak yazacağım.

Edit: Geçen yılların talihlileri bu konuya uğruyor bazen, onlar ne yazdıklarını söyleseler daha sağlıklı olur tabii.

• @Melih-Tokal Paunlama sistemi nasıl oluyorki

• @Onurfidan Yaşınıza, dil bilginize, eğitim durumunuza, iş durumunuza ve tecrübelerinize, aile durumunuza, sabıkanıza gibi birçok şeye göre puanlandırılıp o ülkeye uygun olup olmadığınıza göre bakılıyor

• Hadi hayırlısı olsun, bende başvurumu tamamladım. Video için çok teşekkürler @crazycells

• @Arthur-Morgan kimlikte ne yazıyorsa onu yazın mesela ben kadiköyde doğdum o zama n kadıköy yazmalıyım istanbul değil çünkü resmi ne olarak yazıyorsa onu yazin

• Rüyamda gördüm bu yıl bana çıkacak.

• alt metni

Tünaydın Louisville!

Kentucky eyaletinin en geniş şehridir. 1778 yılında Amerikan Bağımsızlık Savaşı kahramanlarından George Rogers Clark tarafından kurulmuştur. Adını Fransa Kralı 16. Louis'ten alır. Yaklaşık 603 bin nüfusa sahiptir. Nemli subtropikal iklime sahiptir. Şehir, safkan atların yarıştırıldığı ve dünyanın en büyük at yarışı olan Kentucky Derby'nin yapıldığıy erdir. Bu yarış 17 Mayıs 1875'te ilk defa koşuldu. Jiujiang, La Plata, Mainz, Montpellier, Perm, Quito, Tamale, Leeds ve Adapazarı kardeş şehirleridir.

LOUISVILLE HAKKINDA FUN FACTS!

1. Dünyadaki bourbon viskisinin %95'i Louisville'in bağlı olduğu Kentucky eyaletinde üretilir.
    2. Amerika'daki disko toplarının %90'ı bu şehirde üretilir.
    3. Babe Ruth'un beyzbol sopasının 120 feet boyunda bir replikası şehirde bulunmaktadır.
    4. Kentucky Derby sırasında, yaklaşık 100,000 tane nane şurubu servis edilir.
    5. Louisville, ülkedeki en geniş yıllık hava fişek şovuna sahiptir.
    6. Şehir, en eski Mississippi stilinde buharlı gemiye sahiptir. "The Belle of Louisville" isminde vapur 2020 itibariyle 106 yaşındadır.
    7. Herkesin bildiği "Happy Birthday" şarkısı, iki Louisville'li kız kardeş olan Patty ve Mildred J. Hill tarafından yazılmıştır.
    8. Şehirdeki, Jefferson Memorial Parkı, ülkede, belediyeye ait en büyük kentsel ormandır.
    9. Dünya tarihindeki ilk başarılı el nakli 1999'da bu şehirde yapılmıştır.
    10. Abraham Lincoln'ün dedesinin (gene Abraham Lincoln) hayatının çoğunda bu şehirde yaşadığı söylenir.
    11. Şehirdeki Southeast Hristiyan Kilisesi 30000 üyesi ile ülkedeki en geniş beşinci kilisedir.
    12. Afro-Amerikalıların sahibi olmasına izin verilen ilk kütüphane Louisville'de 1908'de kurulmuştur.
    13. Amerikalı mucit Thomas Edison, icat ettiği ampülü halka ilk kez bu şehirde göstermiştir.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

Kazandıktan sonra KCC bizden evrakları isteyecek ozaman göndereceğimiz sabıka arşiv kaydı sorgulama girince ilk bilgiler tablosu var. İşte orada doğum yeri olarak ne yazıyorsa onu yazın. Bu kadar da basit bir şeyi merkez bankası giriş şifresine çevirdiniz.

Adli Sicil Kaydı Sorgulama bu başlığı e devletten sorgulatın

Bu arada İL nedir İLÇE nedir bunları biliyorsunuz dimi. Her iki iletiden birisi ne yazıcam.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Başvururken adres kısmını yazarken noktalama işareti kullanırsak sorun olurmu? Örneğin : BAHCELİEVLER MAH. GAZI SOK. v.b

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |