Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@Aydin-Osmanov, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Diger ulkelerden alan olmus

Hangi ulkeden, kim, nasil almis? Bunu arastirmalisiniz...

Yanlis anlamayin lutfen, size karsi yazmiyorum; ama ortalikta dolasan bu bilginin dogru oldugunu kesinlikle sanmiyorum. Biri bir yerde "boyle bir sey olabilir mi?" diye soruyor, sonra bu yaziyi okuyan biri baskasina "boyle yapip sonuc bekleyen olmus" diyor, o da alip cumleyi degistirip "bu sekilde vizesini alan olmus" diye yayiyor... Zaten insanlar inanmak istedikleri veya isine yarayan bilgiyi cimbizlamaya daha meyilli oluyor... Konsolosluk bile calismazken bu sekilde tum mahkeme surecini bitirip vizesini alan biri olduguna sahsen ben inanmakta zorlaniyorum...

• @crazycells Dediklerinize katiliyorum.Benim anlatdigim ciddi bir facebook group.Biz nasil bu forumda bir birimize inaniyorsak ordada her kes kendi hikayesini anlatiyor.su an ben de bir avukatla calismaya basladim.ireliledikce anlatacagim bu baslikta.

• Bir sey daha var.Vize almak giris yapmak anlamina gelmiyor.Vize alirsak 31 aralikdan sonra giris yapa biliriz.karar uzatilmasa tabii.

• Arkadaslar benim 2 kisilik case de 3 August da guncellenme olmus.

• @Aydin-Osmanov sadece tarih mi güncellendi ?

• @beklee evet

• Turist vizesinde idari işleme kaldım 10 ay oldu. Eylülde cevap gelmezse case düşüyor mu? Yeniden mi başvurmak gerekiyor bilgisi olan var mı ? Hiç güncellemede yok.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@beklee, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

Turist vizesinde idari işleme kaldım 10 ay oldu. Eylülde cevap gelmezse case düşüyor mu? Yeniden mi başvurmak gerekiyor bilgisi olan var mı ? Hiç güncellemede yok.

Hayir, 1 yildan fazla da surebilir, herhangi bir sinir yok... Idari islem bittiginde konsolosluk dosyayi tekrar degerlendirip eger vizeye uygunsaniz size vizenizi verecektir...

Yeniden basvuru yapsaniz da tekrar idari isleme kalma ihtimaliniz cok yuksek, bilginize...

• @crazycells teşekkürler inşallah herkes hayırlı haberler alır

• @crazycells sayin @crazycells en son ceac te 20 subatta dosyamda guncelleme olmustu.6 ay sonra ilk kez 19 agustosta dosyamda guncelleme oldu sizce bu durum ne anlama geliyor.Ayrica ankarada en son 11 martta gunceleme oldu ve hala bir guncelleme olmamis tesekurler.

• @Aydin-Osmanov siz mulakata nerde girmistiniz

• @serdestheval21 Tbilisi Gurcistan

• @Aydin-Osmanov onumuzdeki hafta ap lilerle ilgili bir gelisme olacagini dusunuyorum

• @serdestheval21 InshAllah dediyiniz gibi olur. yeni Bir sey duydunuzmu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serdestheval21, içinde söyledi: FY2020 Administrative Process (AP durumu) (İdari İşlem)

@crazycells sayin @crazycells en son ceac te 20 subatta dosyamda guncelleme olmustu.6 ay sonra ilk kez 19 agustosta dosyamda guncelleme oldu sizce bu durum ne anlama geliyor.Ayrica ankarada en son 11 martta gunceleme oldu ve hala bir guncelleme olmamis tesekurler.

Bence boyle guncellemelere asiri anlam yuklemeyelim sayin @serdestheval21 , rutin bir kontrol de olabilir. Zaten olumlu bir durum varsa emin olun konsolosluk size ulasacaktir. Hatta yanlis hatirlamiyorsam sayin @orhanvegs 'yi telefon ile aramislardi 30 Eylul'e son birkac gun kala...

• @Aydin-Osmanov herhangi bir duyum var mı söylediğinizle alakalı ?

• @beklee ben bir sey soylemedim ki

• @Aydin-Osmanov AP durumlarında önümüzdeki hafta gelişme olacağı hakkında resmî bir duyum varmıdır hocam

• @serdestheval21 resmi bir aciklama yok arkadaslar ama ben bir kac avukata sordum.EO karari varken gocmenlikle ilgili vizelerin hepsini durdurup bakmayacalar dedi.Ama EO ya ragmen guncelleme varsa bir hareketlilik olabilir diye dusunuyorum.

• @crazycells Eger EO ya ragmen guncelleme varsa ya bir gelisme olacak diye baktilar yada ncv sorusturmasini bitirir gerisi konsoloslokluga birakir.Kinsol8slokta olasi bir gelismeye paralel olarak hareket eder.Yani mahkemeden bi PI VEYA TRO cikarsa ap lilerin vizelerini en basta basarlar hence.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |