Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Kafamda bir soru:

5 Mayis Sali gunune denk geliyordu, haftaici mesai gunu.

6 Haziran Cumartesi gunune denk geliyor, haftasonu mesai yok.

Kim yapacak cekilisi? Haftasonu overtime mi odeyecekler cekilisi yapana? 🙂

• @MySea oy vermemeleri gerekiyor bence.

• @MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Kafamda bir soru:

5 Mayis Sali gunune denk geliyordu, haftaici mesai gunu.

6 Haziran Cumartesi gunune denk geliyor, haftasonu mesai yok.

Kim yapacak cekilisi? Haftasonu overtime mi odeyecekler cekilisi yapana? 🙂

Sınav kağıtları okundu açıklanmadı sadece 🙂

• son 18 az kaldı az..

• @birumut, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

20 30 yaş arası birkaç milyon kişiyi yurt dışında çalışması yaşaması için devlet maddi manevi destek olmalı .
    böylelikle işsizlik ve ekonomi için büyük artısı olur düşüncesideyim.

😆😆😆 Keşkeeee... Ama nerde öyle destekleyici devlet? (Bu arada dediğiniz gibi bir yaş sınırı olmasa daha iyi olur tabi) Hatta kendi imkanımızla gidince bile arkamızdan neler neler sayarlar kim bilir 😆😆😆 Ne Şu!cu olmadığımız kalır ne Bu!cu olmadığımız kalır !?! Neyse... Allah büyüktür. Şu mübarek gecenin hürmetine hepimizin yar ve yardımcısı olsun inşallah tüm dua ve hayallerimiz için 🤲

• Herkese selam, grubu sabah keşfettim , tam 13 saat boyunca merak ettiğim herşeyin cevabını buldum, çok güzel insanlar var aranızda ... allah hepinizin gönlüne ve ilk seferde kazanan insanın şansından versin 🙂
    Not: Çoğunluk teksasçı YouTube videolarında ... soğuk yerlere gideni hiç görmedim , 1-2 chicago var ... sebebi genel nüfusun göçmen olması ve ılıman insanlar olması mı ?
    Yanlış anlamış olabilirim belki sadece fikir amacıyla soruyorum...

• Ben bir 6 ay kadar Florida’da yaşadım, Texas ı bilmiyorum ama Orlando tercihlerim arasında olabilir. Muhteşem bir şehir😌

• @tanti bilmiyordum kağıtların okunduğunu😊 çekilişte 6 haziran da yapılacak diye düşünmüştüm 🧐

• @Ahmet-VAROL, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Firmaların dediğinine göre 2020 kazananların çoğu kayıt yapamayacak kesin bir süre varmış o süreye kadar kazananlardan kaçı kayıt olursa olacak o yüzden 2021 daha çok alabilir birde her ne kadar göçmen almak istemiyorlar deselerde 90.000 kişi ölmüş sonuçta bunların çoğunun boşalttığı işlerin doldurulması lazım amerikada çalışmak isteyene iş herzaman var cv farkı oluyor sadece normale döndüğünde bişey değişmeyecek orada olan iş ve çalışanlar belli sonuç bende normalden fazla kazanan olacak diye düşünüyorum her ülke için

Sadece geçen hafta ABD'de işsizlik maaşına 3 milyon 200 inden fazla kişi başvurdu. Bu da Mart ayı ortasından bu yana işsizlik maaşına başvuranları, 33 milyona çıkardı. Abd de bu kadar issiz varken 100bin kisinin olmesiyle bunu green cardlilarin doldurmasi diye bisey biraz komik olur. Kendi vatandaslari issizken biz gocmenler icin isler daha da zor ne yazikki.

• Aynı düşünmüyoruz sizin dediğinize göre normal zamanda işsizlik varken wat programıda yapmaması lazım olay şu ki göçmenlerin yaptığı çoğu iş amerikalıların yapmadığı işler ayrıca senin ülkeye girmen güzel işlere yerleşeceğin anlamına gelmiyor türkiye gibi düşün suriyeliler geldi herkes yarım asgari ücrete suriyeli çalıştırdı.

• ⭐⭐⭐⭐

@Ahmet-VAROL, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Aynı düşünmüyoruz sizin dediğinize göre normal zamanda işsizlik varken wat programıda yapmaması lazım olay şu ki göçmenlerin yaptığı çoğu iş amerikalıların yapmadığı işler ayrıca senin ülkeye girmen güzel işlere yerleşeceğin anlamına gelmiyor türkiye gibi düşün suriyeliler geldi herkes yarım asgari ücrete suriyeli çalıştırdı.

hocam dv çekilişinin limiti 55 bin kişi bu sayı net

• ⭐⭐⭐⭐

Aynı düşünmüyoruz sizin dediğinize göre normal zamanda işsizlik varken wat programıda yapmaması lazım olay şu ki göçmenlerin yaptığı çoğu iş amerikalıların yapmadığı işler ayrıca senin ülkeye girmen güzel işlere yerleşeceğin anlamına gelmiyor türkiye gibi düşün suriyeliler geldi herkes yarım asgari ücrete suriyeli çalıştırdı.

asgari ücrete değil aylık 300 500 liraya çalıştırdılar. yoksa tembel yatan adamı niye çalıştırsın ilk fırsatta kaçıyorlar işten.

• aynen 55 bin net ve bu kısa sürede değişecek bir şey değil

• ⭐⭐⭐⭐

o zamanlar tl nin değeri yüksekti tabi şuan ki dolar tl ilişkisi gibiydi şimdide ayıktılar duruma tabi.

• @LordBolton yayını bende izledim adam bana samimi geldi. Yalan söylediğini düşünmüyorum adamın kendi çapında 940 taliplisi var sosyal medyaya oynucaz bunun üzerinden takipçi kasacak bi adam değil gibi geldi. Bakalım hakkımızda hayırlısı. Bu arada video da 40 ve 50. Dakikalar arasında söylüyordu sanırım.

• son 4 sayfaya baktım da greencard burada işler yolunda gitmeyince başvurulacak bir seçenek olmayı çoktan geçti. artık tr de durumu iyi olan demek istanbulda aylık kazancının 30 bin üzerinde olması demek bence. şimdi size abartı gelecek biliyorum. düşünsenize iki çocuğunuz var. bu 60 bin gider demek aylık 5 bin yani. şuan normal bir sitede 3+1 sitede aidat ve ısınmayı ekleyince 5000 tl ye yakın gider oluyor bu da 10 bin demek. peki mutfak masrafı? kredi kartları? sağlık giderleri? bu lüks bir hayatın tanımı olabilir ancak abd de iki kişi iyi bir iş demek bu standardın zaten oturması demek. kısaca ben burada 6-7 bin alıp da işleri topladım gitmeye gerek kalmadı şeklinde düşünenleri anlamıyorum

• ama parayı pulu geçtim ben ailem ve kendi adıma çok yorgunum. sürekli belirsizlik, adamı olana ye kürküm ye meselesi yapılması, çalış çabala bir arpa boyu yol alamamak vs vs. ayrıca 300 bini olan bir yolunu bulup gitsin kısmına da pek katılmıyorum. hazıra dağlar dayanmıyor ve o 300 bin için 15 sene çalışmışsa insan işini şansa atamıyor

• @cokomisket Bahsettiğimiz ülke amerika kapitalist düzenin kralı para için savaş çıkaran savaş açan bir ülke ucuz işçi için herşeyi yapar 55 bin net sayı tamam güzel ama sonuçta sistem bazen elektronik bazen kağıt üzerinde olduda almak istedi ve kanunu 55 bin diyor farklı ülkelerdeki insanların rakamlarını farklı ülkelerde bir kaç kez kullansa kimin haberi olur yani sonuç olarak istese yapar tabiki bizim dememizle değişmiyor bu işler mesele isteyip istememesi

• ⭐⭐⭐⭐

@cokomisket Bahsettiğimiz ülke amerika kapitalist düzenin kralı para için savaş çıkaran savaş açan bir ülke ucuz işçi için herşeyi yapar 55 bin net sayı tamam güzel ama sonuçta sistem bazen elektronik bazen kağıt üzerinde olduda almak istedi ve kanunu 55 bin diyor farklı ülkelerdeki insanların rakamlarını farklı ülkelerde bir kaç kez kullansa kimin haberi olur yani sonuç olarak istese yapar tabiki bizim dememizle değişmiyor bu işler mesele isteyip istememesi

o kadar basit değil o işler. kanunların değişmesi gerek daha halka yapılacak yardımda tam anlaşamazlarken dv çekilişinin kanunlarını değiştirmek kaç yıllar alır. cumhuriyetçiler puan sistemli vasıflı eleman sistemi gelmesini isterken demokratlar tam tersi bu herkesin hakkı vs vs diyerek karşı çıkıyor ve daha nice etken var.

• ⭐⭐⭐⭐

@cokomisket Bahsettiğimiz ülke amerika kapitalist düzenin kralı para için savaş çıkaran savaş açan bir ülke ucuz işçi için herşeyi yapar 55 bin net sayı tamam güzel ama sonuçta sistem bazen elektronik bazen kağıt üzerinde olduda almak istedi ve kanunu 55 bin diyor farklı ülkelerdeki insanların rakamlarını farklı ülkelerde bir kaç kez kullansa kimin haberi olur yani sonuç olarak istese yapar tabiki bizim dememizle değişmiyor bu işler mesele isteyip istememesi

aklınıza türkiyedeki sistem gelmesin ben yaptım oldu kimin haberi olacak orada herşey denetim altında karşı tarafın bir açığını yakalasalar neler olur neler hele birde seçim yaklaşıyorken.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |