Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Hocam her yazınız bir tartışma. Vaktiniz olmayabilir. Haklısınız, ben de geliyorum ve 4-5 sayfa gitmiş. Ama bekleme odasında güncel bir bilgi bulamazsınız. Mülakat Deneyimleri 2020 de kopuyor fırtınalar. Boşuna bu konuyu takip etmeyin. Üstelik sizin saçma sapan hayallerinizi mi göreceğim dediğiniz adamın biri zaten Amerikada, öbürünün de babası Amerikada kendisi de gitmeye çalışıyor. Amerikaya gitme olayı başlıbaşına bir hayalle ortaya çıkmış. Bizler için de öyle. Bodrumda, kendi işimi yapan, ortalama geliri olan biriyim. New York'ta yağmurlu bir havada Taxi de (Yellow Cab) tıkılıp kalmak gibi bir saçma hayalim var. Müsade ederseniz 🙂

@Ibrahim-aşar etmezler İbrahim abi etmezler hayale bile müsaade etmezler kimsenin kimseye tahammülü yok çünkü. Çünkü bu dünyada ölüm yok. Çünkü klavye başında yazmak çok kolay. Çünkü kalp kırmak önemli değil....

• @delikadir54 Siz bildiğinizi paylaşmak için beğeni gelirse bildiğimi paylaşırım diyen zat değilmisiniz. Ne kimse sizden beğeni karşılığında bilgi istiyor nede sizin yersiz bilginize ihtiyacı var ..

• ........

• Merhaba millet bandırma'dan selamlar yeni gününüz aydın, sağlıklı ve bol kazançlı olsun.

• arkadaş bir de şey demiş, bir giriyorum 5 sayfa atlamış ama hiçbir yararlı bilgi yok..valla ben kendi işimi yaptığım için boş vaktim çok ve sık sık giriyorum foruma..o yüzden de diyebilirim ki sonuçların açıklanmasına az bir süre kaldı fakat forum çok sessiz yani kimse yok ortalarda..tepkisi o kadar yersiz ki

• ⭐⭐⭐⭐

Bu ileti silindi!
  • ⭐⭐⭐⭐

@Bahadır-Kükrer, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@delikadir54 Siz bildiğinizi paylaşmak için beğeni gelirse bildiğimi paylaşırım diyen zat değilmisiniz. Ne kimse sizden beğeni karşılığında bilgi istiyor nede sizin yersiz bilginize ihtiyacı var ..

Haa evet olmuştu öyle bir şey. 🙂 🙂 🙂

• Son zamanlarda biraz inceleme fırsatı buldum ve gerçek anlamda kafam karıştı kımisi bu para konusunu hıc acmazken kımısıde tum olumsuzlugunu tum negatıflıgını yuklemıs resmen ( lutfen konu olumsuz bıle olsa sırf sızın paranız var dıye veya para gosterdınız dıye ınsanlara hamam bocegı enerjısı gondermeyın ) ogrenmek ıstedıgım sey eger gc ıcın gosterecek bır paranız yok ıse konsolosluk aaa tamam senın paran yok ama sponsorun var orada oturacagn adres hazr ve sana bakacak olan kısı hazır dıye sorun cıkartmadan bu konuyu kapatıyormu yoksa yınede para gormek ıstıyormu ? bu konuda hakkında makale veya ıcerek okuyanlar varmı acaba lüfen hesabında 40 bin doları olup tum negatıf enerjısnı gonderecek olanlar cevap yazmasın size paranız ıle mutluluk

• @nothing34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Son zamanlarda biraz inceleme fırsatı buldum ve gerçek anlamda kafam karıştı kımisi bu para konusunu hıc acmazken kımısıde tum olumsuzlugunu tum negatıflıgını yuklemıs resmen ( lutfen konu olumsuz bıle olsa sırf sızın paranız var dıye veya para gosterdınız dıye ınsanlara hamam bocegı enerjısı gondermeyın ) ogrenmek ıstedıgım sey eger gc ıcın gosterecek bır paranız yok ıse konsolosluk aaa tamam senın paran yok ama sponsorun var orada oturacagn adres hazr ve sana bakacak olan kısı hazır dıye sorun cıkartmadan bu konuyu kapatıyormu yoksa yınede para gormek ıstıyormu ? bu konuda hakkında makale veya ıcerek okuyanlar varmı acaba lüfen hesabında 40 bin doları olup tum negatıf enerjısnı gonderecek olanlar cevap yazmasın size paranız ıle mutluluk

Makale okumadik ama belli bir miktar para gormek isteyecektir sponsor olsa dahi diye dusunuyorum mantiken sizi abd ye ilk gittiginizde idare etmesi acisindan is bulana kadar duzeninizi oturtana kadar mutlaka paraya ihtiyaciniz olucak parasiz hic birsey olmuyor malesef. Keske sizin dediginiz gibi olsa sponsor bir sekilde bulup mulakat da vizeyi verseler cok daha guzel olur tabi hatta bunlara hic gerek kalmasa green card cikti zaten vizeyi de verseler bu bizim hakkimiz sonucta okadar yil beklemisiz ama malesef mulakat olayi var. Ucak bileti saglik masraflari vize ucreti vs bunlarda gidis oncesi basli basina bir harcama. O yuzden ister istemez para gormek isteyecekler ama 10 ama 15 risk almak isterseniz sponsor ile gorusmeye gidersiniz ama bunca yil bekleyip risk almak istiyormusunuz buna siz karar vermelisiniz. 😉

• @nothing34 sponsor çok şeyi değiştirebilir
    Meslek
    Aile durumu
    Eğitim ve becerileri de dahil edip Vizenie onay verebilirler, normalde sponsorun tek başına yeterli olması lazım ama 24 şubattan sonra uygulanmaya başlanan Public-Charge kararlarından sonra biraz ihtiyatli davranmak en sağlıklısı olur sanırım

Birde fam(dışışleri el kitabı) Public Charge konusunda güncellensede her konsolosluğun uygulamaları farklı olabilir, dilerim Ankara konsolosluğu fazla zorlamaz

• @nothing34 Birkaç yıl öncesine kadar konsolosluk 15.000 dolar sınırı konusunda oldukça katıydı fakat son yıllarda bu konuda anlayışlı, daha az birikimi de kabul ediyor; ama bu, köprüden gecen kadar ayıya dayı deme meselesi değil, insanlar Green Card alıp yeni bir ülkede -ABD'de- yasama başlayacaklar. Nasıl, ne şekilde yaşayacaklar?
    .
    .
    Olay vizeyi almaksa bunu yapmanın bir sürü yolu var, kendinize ait olmayan bir parayı da gösterebilirsiniz, ama sonrası? ABD'de olmayan bir parayı harcayarak yaşamınızı geçindiremezsiniz. Eğer ABD'ye gitmeden iş bulduysanız, harika bir durum, bunu da tabii ki konsoloslukta gösterebilirsiniz artı bir avantaj sağlar. Sponsor tek başına yeterli olmaya bilir çünkü bunun ne kadar olumlu ne kadar olumsuz olacağını tahmin edemez konsolosluk belli bir birikim görmek isteye bilir (sponsorun sizi gerçek anlam da ne kadar idare edeceğinden emin olamaz )
    .
    .
    Konsolosluğun bankada para görmek istemesindeki asıl sebep ABD'de kendi yaşamınızı kurana kadar nasıl, ne şekilde yaşayacaksınız? 10-15 bin $ ABD'de hiç tanıdığı olmayan ve tek başına gelip hayata başlayacaklar için bence de sahip olması gereken bir birikim.
    .
    .
    Bu parayı mülakatta konsolos sizden almayacak, bu sizin ABD'de yaşamanız için harcayacağınız birikim.

• ⭐⭐

@nothing34 Kimsenin kimseye hamam böceği gibi baktığı falan yok. Kimse hava atmak içinde para miktarını söylemiyor. Herkes kendi durumunu ve deneyimini anlatıyor. Bunu forumdaki herkes istiyor. Ki; deneyimlerden yararlanıp mülakata hazırlık yapılsın. Burada kimse kafadan bir şey atmıyor. Mulakat Deneyimlerinden çıkan sonuçlar, FAM yönergesi ve ciddi kurumlarca yapılan living wage araştırma sonuçlarından hareketle bu rakamlar telafuz ediliyor. Yine de kesin olmadığı, mülakatta görevlinin hareket tarzının ne olacağının bilinemeyeceğini de ifade ederek bu tahminler söyleniyor. Sizin alınganlık yapmanızı gerektirecek bir durum yok açıkçası. Madem burada ki deneyimleri ve tavsiyeleri beğenmiyorsunuz para göstermeden sadece sponsor ile gidebilirsiniz mülakata. Aslında burada tavsiye babında konuşanlar iyi niyetli ve risk almamanız için konuşuyorlar. Yani bu tarz hareketlerinizden dolayı insanlar burada veri açıklamaktan çekinecekler. Lütfen beğenmiyorsanız bildiğiniz gibi hareket edin. Ama çok rica ediyorum forum adına beyanatlarda bulunmayın. Burada her türlü veriye ihtiyacımız var. Eğer sizin beğenmediğiniz bir tavsiye varsa o tavsiyeyi uygulamayın ve bildiğiniz gibi hareket edin. Ama burada forumu ve spesifik olarak konu başlığını zedeleyici ve engelleyici beyanatlarda bulunmayın, bu psikolojiden de en kısa sürede kurtulmaya çalışın.

• @delikadir54 Ben haftada bir, belki ayda 2 defa giriyorum. Bu formda insanların hayallerini okumaktan mutlu oluyorum, sizde bir hayalin peşinde bu forma gelmişsiniz kişilerin yorumlarına saygılı olun.

Varsa merak ettiğiniz bir konu bunu yazarsınız bizde cevaplarız onun dışında insanların burada hayallerini yazmak ne bileyim ABD'den beklentilerini fikirlerini hikayelerini yazmalarından bir sakınca yok

"Hayaller tatminsizlikten doğar; her şeyi yerinde olan bir adam hayal kuramaz."

• @Yunus-Tilki, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@nothing34 Birkaç yıl öncesine kadar konsolosluk 15.000 dolar sınırı konusunda oldukça katıydı fakat son yıllarda bu konuda anlayışlı, daha az birikimi de kabul ediyor; ama bu, köprüden gecen kadar ayıya dayı deme meselesi değil, insanlar Green Card alıp yeni bir ülkede -ABD'de- yasama başlayacaklar. Nasıl, ne şekilde yaşayacaklar?
    .
    .
    Olay vizeyi almaksa bunu yapmanın bir sürü yolu var, kendinize ait olmayan bir parayı da gösterebilirsiniz, ama sonrası? ABD'de olmayan bir parayı harcayarak yaşamınızı geçindiremezsiniz. Eğer ABD'ye gitmeden iş bulduysanız, harika bir durum, bunu da tabii ki konsoloslukta gösterebilirsiniz artı bir avantaj sağlar. Sponsor tek başına yeterli olmaya bilir çünkü bunun ne kadar olumlu ne kadar olumsuz olacağını tahmin edemez konsolosluk belli bir birikim görmek isteye bilir (sponsorun sizi gerçek anlam da ne kadar idare edeceğinden emin olamaz )
    .
    .
    Konsolosluğun bankada para görmek istemesindeki asıl sebep ABD'de kendi yaşamınızı kurana kadar nasıl, ne şekilde yaşayacaksınız? 10-15 bin $ ABD'de hiç tanıdığı olmayan ve tek başına gelip hayata başlayacaklar için bence de sahip olması gereken bir birikim.
    .
    .
    Bu parayı mülakatta konsolos sizden almayacak, bu sizin ABD'de yaşamanız için harcayacağınız birikim.

Son dakka gosterilen para da dikkat cekiliyor artik paranin kaynagi sorgulanabiliyor malesef karsi tarafa pek inandirici gelmeyebiliyor daha bu ay giren bir arkadasin para miktari yetersiz gostermesinden dolayi miktari arttirdiginda bunu inandici bulmamis madem paraniz var neden yetersiz geldiginde birden iki katina cikiyor bastan neden gostermiyorsun diye karsi taraf dusunce icine girebiliyor. Bu konularda da dikkat etmek gerekiyor diye dusunuyorum.

• @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@nothing34 sponsor çok şeyi değiştirebilir
    Meslek
    Aile durumu
    Eğitim ve becerileri de dahil edip Vizenie onay verebilirler, normalde sponsorun tek başına yeterli olması lazım ama 24 şubattan sonra uygulanmaya başlanan Public-Charge kararlarından sonra biraz ihtiyatli davranmak en sağlıklısı olur sanırım

Birde fam(dışışleri el kitabı) Public Charge konusunda güncellensede her konsolosluğun uygulamaları farklı olabilir, dilerim Ankara konsolosluğu fazla zorlamaz

Son donemde mulakati ingilizce yaptiklarini da okuyoruz bu da karsi taraf icin bir olcu olacaktir diye dusunuyorum cabuk adepte olunabilecek mi diye dusunebilirler bu durumu.

• Adam hepimizin aklındaki şeyi yapmış.😂

• @Drywall Hıc bır beyanatta bulunmadım kendı sorumunun cevabına benım durumumda olan ınsanlardan bılgı almak ıstedım kısının hesabında 100 bın dolar var baska bır 100 bın dolarlık olan kısıye data halınde bılgı verebılır bunlar benı ılgılendırmıyor dedım ama gelıpte bana 100 bın dolarım var sen alamazsın enerjısı benım ısıme yaramazı ıfade ettım kımseyı zan altında bırakmadım kımseye hakaret ettıgımı dusunmuyorum lutfen ınsanları suslu kelımelerle fişlemekten vazgecın ve hayata olumsuzluklar ıcınde dogan ınsanların gozlerınden bakmayı deneyın ...

• @Muhtaradana umarım benımde dusuncelerım bu sekılde cunku burada bahsedılen rakam gunumuz turkıyesınde 100 bin tl para ben bu paraya asla sahıp olamam kı baska bır dusuncede son dakıka o para gozukurse oda suphelı olur onuda sorgularlar dıyor ıkı uclu ak degnek gıbı bır konu oluyor evet abd ye tasınıyoruz para lazım olucak ama sonucta calısmak ıcın gıdıyoruz oraya bence sponsor kalacak yer adres gosterdıkten sonra guven duyacaklar dıye hıssedıyorum cunku yaklasık 15 bın tl masraflara gıdıyor konsolosluk zaten herseyı arka planda ızleyıp bence vızeyı onaylıyor mulakat kısmı odemeler ve evrak ıslerı dıye dusunuyorum gunlerdır bırcok yer ıncelıyorum henuz para gosteremedı dıye red alan bır kaynak okumadım bu arada cvp ıcın tesekkurler

• ⭐⭐

@nothing34 Sizi ilgilendirmiyor ama buradaki arkadaşların çoğunluğu bu para miktarları hakkında gelecek bilgileri büyük bir dikkatle takip ediyor. Neden bu forumda sadece siz varmış gibi üzerinize alınıyorsunuz ki? Sizin paraniz yoksa hiç para konusmayalim mi yani? Bu nasil bir ruh halidir böyle? Bunu ben söylemiyorum Amerika soyluyor; paranız varsa gelin diyor. Ayrıca sadece sponsor olmuyor. Para olacak muhakkak. Eyalete göre ve kişi sayısına göre de değişkenlik gösteriyor bu miktar. Ayrıca sponsoru da inceliyorlar. Şartları uymuyorsa sponsorda kabul edilmeyebiliyor. Biz de burada ortalama para miktarı tahmin edebilmek için para miktarlarını konuşuyoruz. Siz bundan rahatsız oluyorsanız o sizin özel sorununuz. Kimse siz rahatsız olasınız diye parasal konuları konuşmuyor. Bence hoşunuza gitmiyorsa bu platformu takip etmeyin. Böylece psikolojiniz bozulmaz. Zira burada parasal konular daima konuşulmaya devam edecek. Çünkü parasal konular bu sürecin tam kalbinde yer alan olmazsa olmaz bir konu.

• ⭐⭐⭐⭐

@nothing34, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Muhtaradana umarım benımde dusuncelerım bu sekılde cunku burada bahsedılen rakam gunumuz turkıyesınde 100 bin tl para ben bu paraya asla sahıp olamam kı baska bır dusuncede son dakıka o para gozukurse oda suphelı olur onuda sorgularlar dıyor ıkı uclu ak degnek gıbı bır konu oluyor evet abd ye tasınıyoruz para lazım olucak ama sonucta calısmak ıcın gıdıyoruz oraya bence sponsor kalacak yer adres gosterdıkten sonra guven duyacaklar dıye hıssedıyorum cunku yaklasık 15 bın tl masraflara gıdıyor konsolosluk zaten herseyı arka planda ızleyıp bence vızeyı onaylıyor mulakat kısmı odemeler ve evrak ıslerı dıye dusunuyorum gunlerdır bırcok yer ıncelıyorum henuz para gosteremedı dıye red alan bır kaynak okumadım bu arada cvp ıcın tesekkurler

Hocam bir çok kriter var. Boşuna tartışmayın. Siz sponsor + iş teklifiyle ve gösterebildiğiniz kadar parayla gidin görüşmeye. Geçen yıl da hesapta 10 bin dolardan az göstermemek lazım dediğimizde buna benzer tartışmalar çıkmıştı, green card bedava değil mi ne parası diye... Tek tek her paradan bahsedene kızmayın. Herkes kendi mali durumuna göre hazırlık yapıyor. Siz de kendinize göre yapacaksınız. Ben başka bir forumu takip etmiyorum, para konuşmaları da hiç dikkatimi çekmiyor. O gün geldiğinde düşüneceğim deyip unutuyorum bile. Ama düşünüldüğü gibi zaten çalışmaya gidiyoruz ne parası diye düşünmek doğru değil. İşçi olarak çalışmaya değil ileride vatandaş olarak yerleşmeye gidiliyor. Dolayısıyla yerleşene kadar nasıl hayatta kalınacağı, devlet yardımına başvurulup başvurulmayacağı, iş deneyimi... Herşeye detaylı bakacaklar. Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Herkes bu konuda bu kadar telaşlıysa vardır bir sebebi.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

129

40.6k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |