Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• bence böyle bir konudan rahatsızlık duyuyolarsa bunu çözmenin yöntemi b1-b2 vize şartlarını değiştirmek değil doğan herkese vatandaşlık vermemek olmalı 🙂

ama tabiki bu işten en memnun olan kısım ABD'nin kendisi, hem turizm ve sağlık sektörüne katkı sağlıyor hem de bu bebeklerden bazıları (özellikle tahsilli olanları) ileride iş gücü olarak geri dönüyor.

Bu sebepten dolayı bu açıklamanın göstermelik olduğunu düşünüyorum..

• ⭐⭐⭐

günaydın arkadaşlar herkese mutlu huzurlu neşeli güzel birgün diliyorum. Cumamız mübarek dualarımız kabul işlerimiz bereketli hanelerimiz huzurlu ev emeklerimiz boşa çıkmasın inşallah.

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

günaydın arkadaşlar herkese mutlu huzurlu neşeli güzel birgün diliyorum. Cumamız mübarek dualarımız kabul işlerimiz bereketli hanelerimiz huzurlu ev emeklerimiz boşa çıkmasın inşallah.

Hayırlı cumalar abim amin cümlemize inşallah

• ⭐⭐⭐

@MySea, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Iste resmi aciklama:

https://www.whitehouse.gov/briefings-statements/statement-press-secretary-regarding-birth-tourism-visa-regulation-rule-change/

Bu aciklamaya gore B1/B2 vizeleri etkilenecek gibi.

Hadi geçmiş olsun hocam
    Yılda 33 bin yabancı Amerika’ya doğum için gittiği söylenmekte
    Trump iş başında

• ⭐⭐

@fetihy evet hamile olduğunu anladıklarında almayacaklar zaten kısa yoldan başka yapabileceği yoktu sanırım

• ⭐⭐

n 400 formuna bakayım dedim pink göz rengi olur mu? hayır forma yazmışlar da ben anlamadım niye yazdıklarını :))

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_ hayırlısı hocam çok saolun

• ⭐⭐⭐

Günaydınlar.
    Yıllardır takip ediyorum instagram da bir bayan var bu işi yapıyor mesela yıllardır. Ben de çok istemiştim ama olmadı. Hayaldi. O zamanlar greencard a bakmamışım hiç mesela zamanı var demekki herşeyin.

• ⭐⭐

Günaydın hayırlı cumalar mutlu sabahlar

• @VolkanU, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

bence böyle bir konudan rahatsızlık duyuyolarsa bunu çözmenin yöntemi b1-b2 vize şartlarını değiştirmek değil doğan herkese vatandaşlık vermemek olmalı 🙂

ama tabiki bu işten en memnun olan kısım ABD'nin kendisi, hem turizm ve sağlık sektörüne katkı sağlıyor hem de bu bebeklerden bazıları (özellikle tahsilli olanları) ileride iş gücü olarak geri dönüyor.

Bu sebepten dolayı bu açıklamanın göstermelik olduğunu düşünüyorum..

Zaten obur turlu, dogan cocuklara otomatik vatandaslik verilmesi durumunu degistirmek icin kanun degisikligi lazim. Bunu su an icin hemen halletmek mumkun gorunmuyor, Senato'dan gecmesi su an icin zor yani.

O yuzden, Trump kendi yapabilecegi sekilde onlem almaya calisiyor. Vize kisitlamasi yapmak icin kanun degisikligine gerek yok. Ayrica, vizeyi daha onceden alanlar varsa bile, ABD'ye B1/B2 ile girisdede buyuk ihtimalle, hamile oldugundan suphelenilenlere sorun cikartacaklar bundan sonra.

• ⭐⭐

ayhan ogmen açıklama yapmış konferans verildi gazetecilere diye ds 160 sanırım turist vize başvuru formu orada sağlık turizmi için geliyormusunuz diye soru soracaklarmış peki bu cevaba hayır deyip doğum için gelen yalan beyan yapmış oluyor yalan beyan amerika kanunlarında hangi ceza ile sonuçlandırılıyor

• @MySea Vize için ilgili DS formunda hamile olup olunmadığı ile ilgili birşey sorulabilir gibi şeyler geliyor aklıma, fakat hamile olduğu halde DS'te hamile değilim deyip ABD'ye gidince çocuğu doğurursa ne olur bilemiyorum. Para cezası, bir daha vize vermeme ya da çocuğa vatandaşlık vermeden deport etme gibi şeyler uygulanabilir gibime geliyor. 👶

• ⭐⭐

DS 160 Göçmen Olmayan Vize Başvurusu aşağıdaki uyarıyı içerir: Bu başvuru formunda bulunan tüm soruları anladığıma ve verdiğim cevapların tamamının doğru olduğuna yemin ederim. Yapacağım herhangi bir yanlış beyanın, Amerika’ya girişimi kalıcı olarak engelleyeceğine veya başvurumun reddine sebep olacağını anlıyorum. Vize sahibi olmanın Amerika’ya girişi garantilemeyeceğini , sınırda girişi uygun bulunmayan kişilerin ülkeye giremeyeceğini anlıyorum. BU NOTU BULDUM KONSOLOSLUK SİTESİNDE

• Yakinda belli olur. Birileri hamilelik nedeni ile B1/B2 alamayinca veya giris yapamadan geri cevrilince, eminim bu foruma bilgi edinmek icin gelirler ve bizde neler olup bittigini ogreniriz gibime geliyor.

• ⭐⭐

Hem elazığ lı olan hem de elazığ da olan arkadaşlar basta olmak üzere tüm türkiye ye başsağlığı diliyorum. Yaralılara Allah'tan şifa diliyorum. Bu soğuk kış gününde de dışarıdakilerin Allah yardımcısı olsun. Bir dahada yaşanmasın inşallah.

• ⭐⭐⭐

hatırlamak istemedikçe hatırlıyor o geceyi yaşadığımamı yoksa kaybettiklerimizemi yanayım diye düşünüyorum.

inşallah can kaybı artmaz hele ki soğukların kılıç gibi keskin olduğu şu günlerde inşallah tez zamanda yaralarını sarar toparlanırlar... hayatını kaybedenlere Yüce ALLAH tan rahmet diliyor Yaralılara acil şifalar diliyorum...

• ⭐⭐⭐

hatırlamak istemedikçe hatırlıyor o geceyi yaşadığımamı yoksa kaybettiklerimizemi yanayım diye düşünüyorum.

inşallah can kaybı artmaz hele ki soğukların kılıç gibi keskin olduğu şu günlerde inşallah tez zamanda yaralarını sarar toparlanırlar... hayatını kaybedenlere Yüce ALLAH tan rahmet diliyor Yaralılara acil şifalar diliyorum...

Amin abi Cenab-ı hak yar ve yardımcıları olsun

• ⭐⭐⭐

@fetihy inşallah kardeşim deprem acı ama gerçek ve bir o kadarda acımasız ama asıl acı olanı hiç bir hazırlık yapılmıyor olması ve hiç bir önlem alınmamış olması.

• ⭐⭐⭐

@fetihy inşallah kardeşim deprem acı ama gerçek ve bir o kadarda acımasız ama asıl acı olanı hiç bir hazırlık yapılmıyor olması ve hiç bir önlem alınmamış olması.

Haklısın abi bir bakmışsınız depremde betonların altındasın ve sesini kimseye duyuramadan ölümü bekliyorsun. Geride kalanlara allah sabır versin
    Abi ölüm hak. Cenab-ı hak ölümün de hayırlısını versin.

• @fetihy amin kardeşim

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |