DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐

@bidünya, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

doğuştan şanslı mı oluyor çocuklar bilemedim

Bir miktar doğuştan şanslı sayılırlar. Anne baba dil bilimci olunca. Ama benim büyük kızda ingilizce almanca norveççe biliyor ve korece öğreniyor şu an. Hemde garibimin anası babası sadece türkçe biliyorken😂çocuklar gerçekten isterse yapar tabi bir de adamın desiği gibi doğru eğitim.

maşallah çocuklara. @haymatlos_ al bak yanı başımızda bile saklı seçilmişler var 🙂

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş bende onu diyorum @bidünya bana söylesin formülü nasıl secilmiş oldu kızın norveçce nedir yaaa

• ⭐⭐

hem kızını kınıyorum batmış bi ülkenin dilini öğrenip napcak malum iskandinav ülkeleri batmış bitmiş halde ya :))))))))))

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş bende onu diyorum @bidünya bana söylesin formülü nasıl secilmiş oldu kızın norveçce nedir yaaa

çocuklar bizlere göre daha çabuk anlama ve öğrenme kapasitesine sahiptir. yani onları bir nevi kameraya benzetebiliriz gördükleri duydukları ve okuduklarını hemen kaydediyorlar 😉

• ⭐⭐⭐

@bidünya dur dur sen ne diyon şimdi 🙂 kızına sorsak nasıl öğrenmiş onları

İngilizce zaten onun yaşam tarzı. İlkokulda halası temeli verdi. Gerisi tamamen kendi çabası. Zaten okulda ingilizce ve almanca öğrenmeye devam ediyor. Akıcı konuşup anlayıp yazabiliyor. Norveçceyi tamamen kendi çabasıyla öğrendi. Akıcı konuşabiliyor. Şimdi koreceyi de kendi evde çalışarak öğreniyor.
    Hangi dili öğreniyorsa o dilde şarkı dinleyip film izleyip kitap okuyor. Ama avantajı diğer dilleri ingilizceden çevirerek öğrenmesi. Beyin taze öğrenmeye istekli olunca çocuklar için daha kolay. Bizim kafalar o kadar doluki almıyor artık.

• ⭐⭐⭐

• ⭐⭐

@bidünya norveççe almanca kitabı nereden buldu ingilizce kitaplar bile pahalı şimdi senin kızın yanında staj yapsak olur mu?

• ⭐⭐⭐

@bidünya dur dur sen ne diyon şimdi 🙂 kızına sorsak nasıl öğrenmiş onları

İngilizce zaten onun yaşam tarzı. İlkokulda halası temeli verdi. Gerisi tamamen kendi çabası. Zaten okulda ingilizce ve almanca öğrenmeye devam ediyor. Akıcı konuşup anlayıp yazabiliyor. Norveçceyi tamamen kendi çabasıyla öğrendi. Akıcı konuşabiliyor. Şimdi koreceyi de kendi evde çalışarak öğreniyor.
    Hangi dili öğreniyorsa o dilde şarkı dinleyip film izleyip kitap okuyor. Ama avantajı diğer dilleri ingilizceden çevirerek öğrenmesi. Beyin taze öğrenmeye istekli olunca çocuklar için daha kolay. Bizim kafalar o kadar doluki almıyor artık.

bizim eşşek sıpasıda baba para ver kız arkadaşıma çikolatalı süt alıcam der gelde ilerle haydi 🙂 şaka bir tarafa maşallah 41 kere hemde.

• ⭐⭐⭐

@bidünya norveççe almanca kitabı nereden buldu ingilizce kitaplar bile pahalı şimdi senin kızın yanında staj yapsak olur mu?

Şu an zaten Lise 3 dil öğrencisi öğretmenleri sağolsun çok destek oluyorlar. Çocuğun azmini gördükçe. Yüzlerce liralık kaç kitap hediye etti ingilizce hocası. Bizde elimizden geleni yapıyoruz imkanlar elverdiğince.

• ⭐⭐⭐

kardeşim norveççe saat ücreti 80 kron 🙂 normalde 350 kron ama sen tanıdıksın 🙂 ingilizcede saati 90 dolar oda normalde 250 dolar. günde 3 saat haftda 3 gün hesabını yap 🙂

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş Allah razı olsun abi. Küçük daha o da yolunu bulur. Neye ilgisi varsa onu yapsın çocuklar. Mutlaka herkesin bir şeye ilgisi yeteneği vardır.

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş Allah razı olsun abi. Küçük daha o da yolunu bulur. Neye ilgisi varsa onu yapsın çocuklar. Mutlaka herkesin bir şeye ilgisi yeteneği vardır.

aynen zaten çocukları bir şeye zorlamak doğru değil. neye yatkınlarsa onlara yönelmeleri daha iyi hem severek yaparlar hemde sıkılmazlar.

• ⭐⭐

@bidünya benim oğlanında müzik gibi müzik daha çok dikkatini çekiyor güzel günleri olsun amerikalarda sizin yanınızda ama şu dil öğrenmeyi bi anlatsa sana bana bize 🙂

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

kardeşim norveççe saat ücreti 80 kron 🙂 normalde 350 kron ama sen tanıdıksın 🙂 ingilizcede saati 90 dolar oda normalde 250 dolar. günde 3 saat haftda 3 gün hesabını yap 🙂

😂😂😂
    Evet abi bir lisan bir insan. Çok lisan kaç insan artık hesaplayamadım. Şaka bir yana Allah herkesin evladının yolunu açsın. Emeklerini zayi etmesin.

• ⭐⭐⭐

@bidünya benim oğlanında müzik gibi müzik daha çok dikkatini çekiyor güzel günleri olsun amerikalarda sizin yanınızda ama şu dil öğrenmeyi bi anlatsa sana bana bize 🙂

evde annesi pratik yaptırabilir ayrıyetten internette yığınla dökümanlar var. ama sevdirmek istiyorsan mesela youtubede şunlarla ilgili destek alabilirsin hem dikkatini çeker hemde heveslenir..

• ⭐⭐⭐

Amin cümlemizin evladı inşallah.
    biraz yetenek daha çok ilgi sanırım. Hiç çalış dediğimi bilmiyorum. Yaz tatilinde bile oturup ingilizce testler çözer. Hangi dile yoğunlaştıysa kendi kendine yazar çizer. Biraz hırslı bu konuda

• ⭐⭐⭐

çocuğun ilk etapta konuşma becerisi dile yatkınlığı çok önemli pratiklerle ve tekrarlarla çocuğun hafızasına kolayca yerleşir. youtube ye girip saçma sapan youtuberler yada videolar izleyeceklerine bunlarla vakit geçirebilir ileride işine fazlası ile yarar.

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş annesi de babası da benim youtube da video oyunları oynayanları izlemekten bıkarsa olabilir dediğin ben ingilizce dersinde elden gelen yardımı yapmaya çalışıyorum sadece

• ⭐⭐

@bidünya bayılıyorum bu adamın skeçlerine

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş annesi de babası da benim youtube da video oyunları oynayanları izlemekten bıkarsa olabilir dediğin ben ingilizce dersinde elden gelen yardımı yapmaya çalışıyorum sadece

yasaklayacaksın o videoları birazda otoriter olucaksın her şey biz ebeveynlerde bitiyor yoksa o videolar çocukları hayal alemine götürüyor

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

38

43.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

440.2k

| | | |