Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@Hyller benim farklı ben başvuracaktım hep ama oğlum yanımda değildi geçen yıl yanıma aldım onda da resim çektirmemiştim (yazın geliyordu hiç çektirmedim salak kafam) forum olarak hepimiz oralarda olalım

• ⭐⭐

@birumut onun tek yolu bence geçici işten sonra belge sertifika vs. alma çabası olmalı @Oktay-İbiş

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@asilelif, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ben geçenlerde New York'ta yaşayan bir arkadaşımla konuştum bu konuyu Onun da 4 yaşında bir kızı var Ben tereddütlerimi anlattım o da bana şu yorumu yaptı burada alt gelir sınıfında olan insanlar 18 yaşına kadar çocukları devlet tarafından sağlık güvencesi karşılanıyor ama orta gelir olduğu zaman mesela biz kızımıza 15 dolara sağlık sigortası yaptırdık dedi fakat büyük olarak biz kendimize sorduğumuz da 600 dolar dediler diyor ama biz yaptırmadık bize fazla geldi dedi Tabii 600 dolar Sabit değil ne hizmet alırsan ona göre fiyat belirleniyor Ama çoğu Avrupa ülkesi gibi bizler de Türkiye'ye gittiğimizde özellikle diş gibi işlemlerimizi burada çok pahalı olduğu için Türkiye'de yaptırıyoruz dedi

başa gelen çekilir diyip çekicez çilemizi paşa paşa 🙂 şaka bir tarafa şu maddi durum olayına takıldım giden insanların çoğu sanırım işlerini mesleklerini tam olarak yapamıyor yada uber , doordash , amazon gibi işler kovalıyorlar buda bir çözümmü bana göre değil şu anlamda eğer mesleğini sanatını ica edemeyen adam orada bu gibi şeyleri ek iş olarak değilde geçim kapısı gibi görüyorsa yani tek iş gibi muhtaçlık gibi bir duruma düşüyor sanırım hani bu yazımdan kimse başka bir anlam çıkarmasın. sonuç olarak amerikada sağlık işlerinin pahalı olduğu hepimizin malumu.

Abi Amerika da bankacılık konusu çok sıkımtışıymış buradaki yıllar çöpe gidecek bizde karı koca bankacıyız biz @asilelif

• ⭐⭐

@Hyller Allah bağışlasın öpün yerime kocaman

• ⭐⭐⭐

@birumut, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş mesleğinin ne olduğunun çokta önemi yok amerikadan alınmış belgen yoksa mesleğini yapman çokta olası değil.

evet o konuda seninle hemfikirim lakin elinde 1 tane mesleği olan yada hiç seçeneği olmayan kişiler için bu durum sıkıntılı bana göre bunuda orada yaşayan insanlardan edindiğim bilgiler ve yorumlara dayanarak yazdım.

• ⭐⭐⭐

@Hyller Allah bağışlasın öpün yerime kocaman

Hepimiz kuzulara bu akşam sarılıp yine gönülden dileyelim... Herşey onlar için @asilelif çok teşekkür ederiz 🙏

• @haymatlos_ katılıyorum ama bazı meslekler için çok pahalı oluyormuş belge sertifaka almak.insanlar hazırdan yememek için bulduğu her işi yapıyor.

• ⭐⭐

@Hyller öğretmenler az para alıyor deniyor bankacı çalışamıyorum diyor demek ki bizim diplomalar vs. hiç biryerde işe yaramıyor (her ile üniversite açması kolay tabi)

• ⭐⭐

@birumut bende öyle yapacam sonra cpa sertifika için araştırıp uğraşcam dili de düzeltince tabi

• ⭐⭐

@Oktay-İbiş abi ben şöyle düşünüyorum bence gidince mecbur kendimizi ilk etapta bu işlerle idare ettirip daha sonra dil ve çevreyi geliştirip sabit bir is bulup bunlarıda bırakmadan ek iş olarak yapmak sabit is ile gecinmek bu işlerle de tatil zamanları yada eğlence için para kazanmak eve giren sabit paraya dokunmadan

• ⭐⭐⭐

@haymatlos_, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Hyller öğretmenler az para alıyor deniyor bankacı çalışamıyorum diyor demek ki bizim diplomalar vs. hiç biryerde işe yaramıyor (her ile üniversite açması kolay tabi)

Ben uber filan yaparım bide paket dağıtırım napalım ilk etapta 😁 sonra buluruz bir yol.
    Can Bey in eşine şans Uber de güldü izlediniz mi 🙂 @haymatlos_

• @Oktay-İbiş seçilen eyalet şehir burda önemli oluyor uber amazon yapıp video çekenlerden edindiğim büyükşehirlerde yapanların kazanclarının girecekleri bir işten daha iyi olduğu yönünde.

• ⭐⭐

@Hyller izledim muhasebeci olmadan muhasebeci olmuş imrendim belki bize de öyle şans gelir

• ⭐⭐⭐

@Hyller, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

@Oktay-İbiş, içinde söyledi: DV2021 Bekleme Odası

Ben geçenlerde New York'ta yaşayan bir arkadaşımla konuştum bu konuyu Onun da 4 yaşında bir kızı var Ben tereddütlerimi anlattım o da bana şu yorumu yaptı burada alt gelir sınıfında olan insanlar 18 yaşına kadar çocukları devlet tarafından sağlık güvencesi karşılanıyor ama orta gelir olduğu zaman mesela biz kızımıza 15 dolara sağlık sigortası yaptırdık dedi fakat büyük olarak biz kendimize sorduğumuz da 600 dolar dediler diyor ama biz yaptırmadık bize fazla geldi dedi Tabii 600 dolar Sabit değil ne hizmet alırsan ona göre fiyat belirleniyor Ama çoğu Avrupa ülkesi gibi bizler de Türkiye'ye gittiğimizde özellikle diş gibi işlemlerimizi burada çok pahalı olduğu için Türkiye'de yaptırıyoruz dedi

başa gelen çekilir diyip çekicez çilemizi paşa paşa 🙂 şaka bir tarafa şu maddi durum olayına takıldım giden insanların çoğu sanırım işlerini mesleklerini tam olarak yapamıyor yada uber , doordash , amazon gibi işler kovalıyorlar buda bir çözümmü bana göre değil şu anlamda eğer mesleğini sanatını ica edemeyen adam orada bu gibi şeyleri ek iş olarak değilde geçim kapısı gibi görüyorsa yani tek iş gibi muhtaçlık gibi bir duruma düşüyor sanırım hani bu yazımdan kimse başka bir anlam çıkarmasın. sonuç olarak amerikada sağlık işlerinin pahalı olduğu hepimizin malumu.

Abi Amerika da bankacılık konusu çok sıkımtışıymış buradaki yıllar çöpe gidecek bizde karı koca bankacıyız biz @asilelif

vallaha kardeşim anlatmak istediğim birazda bu durumdu yani Türkiyede öğretmen , bankacı yada diğer iş kollarında olan insanların amerikada iş konusunda zorluk yaşayacağı pekala muhtemel. geçen konulardada yazmıştım elinde 1 tane mesleği olan kişinin durumu ile bir kaç tane meslek bilen kişinin durumu farklı. mesela 2 gün önce newyorkta yaşayan biri ile konuştuğumda kendi işimle alakalı Excavator Certificate hemen alıp hafriyat işine hemen başlayabilirsin dedi. tabi ssn gc gelmeden imkansız o ayrı.

• ⭐⭐

@Hyller aynen öyle

• ⭐⭐

@Hyller evet izledim bende aynı fikirdeyim

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş seçilen eyalet şehir burda önemli oluyor uber amazon yapıp video çekenlerden edindiğim büyükşehirlerde yapanların kazanclarının girecekleri bir işten daha iyi olduğu yönünde.

ben uber amazon yapılmaz demedim sadece bunları ek iş olarak düşünülebilir dedim. yani sabit bir işte çalışıp akşamları uber yapılabilir. en azından sabit işte sigortan yatar vs.

• @Oktay-İbiş bu excavator sertifakasının başvuru şartları ücretleri alınabilirliği ile bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

• ⭐⭐⭐

@Oktay-İbiş bu excavator sertifakasının başvuru şartları ücretleri alınabilirliği ile bilginiz varsa paylaşabilir misiniz?

bildiğim kadarıyla 72 ila 170 dolar arası. şöylede bir örnek vereyim Newyorkta operator maaşı 15k civarı tabi giderde ona göredir orası ayrı.

bu benim eski çalıştığım makina

• @Oktay-İbiş belge ücretleri nekadar acaba.dediğiniz rakamlar çok iyi rakamlar.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |