Group Details Private

1. Derecede Kıdemli Üyeler

⭐ 500+ ileti veya saygınlık sahibi forum kullanıcıları...

 • RE: Amerika'da Ehliyet Almak

  @clourpoint, içinde söyledi: Amerika'da Ehliyet Almak

  Arkadaşlar araştırdım fakat tam anlamıyla anlayamadım.ea2 sınıfı türk ehliyetim var.gc çıkarsa abd de tır sürücülüğü yapmak istiyorum.bunun için cdl kursuna giderken hangi sınıf eyalet sürücü belgesi lazım.ilk otomobil sonra tır sürücü belgesimi al mak lazım.deyaylı anlatırsanız sevinirim.

  Yazacaklarim sadece Texas eyaleti icindir.

  DPS'in sitesinde ki bilgilere gore oncelikle Texas Driver License'niz olmasi gerekmektedir. Sonrasinda Commercial Driver License Permit (CLP)'e basvurup almalisiniz. CLP'niz 14 gunu tamamladiktan sonra Commercial Driver License (CDL) icin basvuru yapabilirsiniz.

  posted in Ehliyet ve Araba
 • RE: DV2021 Bekleme Odası

  Bekleme süresi yaklaştıkça stres artacak.
  Bazen "Kesin kazandım tamam bu iş" diyeceğiz. Bazen de "Yok canım bana mı çıkacak ki bugüne kadar sakız bile kazanmadım" diyeceğiz. Ben de öyle oluyor yani... Günler çabuk geçsin. Hayırlısı ne ise bizi bulsun. Evrene olumlu enerji gönderiyorum. 🇺🇸

  posted in Yeşilkart (Greencard) ve Göçmenlik
 • RE: Kariyer degistirmek

  @yetonyali Hikaye onlar, sen otur calis simdilik oyle seylere kafayi takma.

  posted in Eğitim
 • RE: Kariyer degistirmek

  @yetonyali Salla sen CND yi o sadece marketing basic duzeyde. CEH piyasada epey yer edindi, en temelleri oturtursun. Al sana CEHv9 link olmediyse suradan indirebilirsin.( https://mega.nz/#!9IVXVTJC!BnKxcTd4MzGVydw1Ul77MEWpKWSlh5MCNL-4xO7VhzQ ) Yaklasik 32Gb, tum hacking tollar,programlar,sunumlar, lablar vesaire konu konu burada var. Simdilik senin isini fazlasiyla gorur.

  posted in Eğitim
 • RE: Kariyer degistirmek

  @yetonyali Sen CEH ile bir basla. Illa kursa gitmen gerekmez internetde CEHv10 dokumanlarini bulursun sanirim bulamazsan CEHv9 U bulursun. Orada en temelden basliyor anlatimlara. Ve her konu icin bir suru ornekler mevcut. Paralelde virtual olarak bir Kali Linux kur ve ogrenmeye bak. Illa bir yerden egitim almak gerekmiyor. Anahtarlar bunlar. Biraz calistiktan sonra labaratuvar kiralayip kendini test edebilirsin ya da kendin bir virtual lab kurarsan, kurarkende ogrenirsin. Bu tur isler armut dus agzima dus seklinde olmuyor. Offensive Security de mesela dar da kaldigin bir yer olunca soruyorsun bilen abilere ne diyorlar biliyor musun "Try hard", yani biraz daha calis bakalim hazira alisma diyorlar. Anahtarlar kelimeleri ogrendir, gerisi sende Try Hard.

  posted in Eğitim
 • RE: Kariyer degistirmek

  @yetonyali Başlangıç olarak Eccouncil in CEH,ECSA tavsiye edebilirim versiyon 10 simulasyonları fena değil. Azıcık daha uzmanlaşınca da LPT yi alirsin. Ama biraz daha heyecan ararım diyorsan biraz da stres altında kalıp deli gibi çalışıp,araştırıp yaparım dersen doğrudan Offensive Security derim. Try hard.

  posted in Eğitim
 • RE: Kariyer degistirmek

  @caglaror Huzur DSLAMDA!!! 2010 yılında Borusan Telecoma sanırım şimdi Vodefon oldu eğitim veriyordum DSL teknolojileriyle ilgili DSLAM adında bir cihazımız vardı. Öğlen yemek arasından dönünce bizim DSLAM cihazı üzerinde şöyle bir yaratıcı mesaj bırakmıştı öğrencilerimden birisi ve bayağı tutmuştum. Huzur DSLAM da 🙂 Huzur IT de deyince aklıma o geldi birden

  Huzur Dslamda

  posted in Eğitim
 • RE: ABD Vatandaşlığı Başvuru Süreci (Naturalization)

  @Ege

  Cok tebrikler 😀 Bizi de aldi bir heyecan 😀 Bizim ilk bir yilimizda işe gir çık her şey karman corman sekildeydi. n400 formunun iş bilgileri kısmında verdiginiz bilgileri teyit ettirici sekilde mi sordu yoksa sorgular sekilde miydi?

  posted in Vatandaşlık Süreci ve İşlemleri
 • 2020 Başkanlık Seçimi

  3 Kasım 2020’de gerçekleştirilecek seçim ve adaylar hakkında bilgi, haber ve diğer paylaşımlar için bu başlığı kullanabiliriz.

  Sizce Demokratların adayı kim olur?

  posted in Gündem ve Sohbet