DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar 3 hafta önce sırbistanda evlendim iki gün önce de Ankara'dan Temmuz ayı için vize randevusu geldi. Evliliğimi bildirmek için vize randevusunu bekleme kısmını sanırım yanlış anlamışım CEAC'dan kendi formumu görebiliyorum ama add aplication kısmı yok. Eşimi eklemek için Ankara'ya nasıl bir mail atmalıyım. Dün formda gezerken benzer bir mail görmüştüm kaydetmeyerek salaklık yapmışım çünkü şu an bulamıyorum 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@erb ankara konsolosluğu'nun sitesinde "göçmen vize soru formu" var buradan iletişime geçebilirsiniz.
    bu şekilde eşinizi ekleyebilirsiniz.

• Teşekkür ederim @gucarslan bey. Sorumu gönderdim bekliyorum.

• merhaba eşim abd vatandaşı ilk formu 2023 ocakta doldurduk 2023 aralıkta onay geldi ds260 formunu doldurduk nvcden onay maili geldi 5 şubat 2024te ama hala mülakat tarihi bekliyoruz hızlandırmak için senatörede yazdık ama tarihi beklememizi söylediler önerisi olan var mı acaba ?

• Merhabalar DV2025 talihlisiyim. Nişanlımla evlenmek için bazı özel sebepleri bekliyorduk evlenemedik. Şimdi Greencard vesilesiyle temmuz ayının ikinci haftasına düğün ve nikahımızı ayarladık(aynı gün). bu süreçle ilgili bir kaç sorum var olacak değerli forum sakinleri;
    1-temmuz ayı geç bir tarih mi? daha yakın bir tarihte nikah kıyabilirdik fakat biz düğün hayalimiz için en uygun tarihi ayarladık.
    2-Araştırmalarımda mülakat maili aldıktan sonra konsolosluğa ulaşıp medeni durumumu bildirmem gerekiyormuş öğrendim. Bu süreç için tüm detaylarıyla yardım edebilecek, daha güncel verilerle destek olabilecek var mı acaba? Şimdiden teşekkürler.

• @gorkemuz aynı soruların cevaplarını ben de arıyorum bir cevap bulabildiniz mi net bir şekilde?

• Merhaba forum,2025 talihlisiyim ve benimde evlilik ile ilgili buradaki diğer kişiler gibi bazı tavsiyelere ihtiyacım var.
    Kız arkadaşımla evlilik planımız zaten vardı ama kesin bir tarih yoktu,çekilişi kazandıktan sonra şimdi süreci hızlandıracağız.Araştırmalarıma ve çoğu kişinin de bildiği gibi mülakat tarihi verildikten sonra evlenmek daha mantıklı görünüyor.tavsiyeye ihtiyaç duyduğumuz konu da tam olarak burada başlıyor.sanırım 3 seçenek mevcut
    1_ mülakata çağrılmadan önce evlendip sonra ds260 formunu tekrar düzenleme için talep girip medeni hal bilgilerimi güncellemek(bu durum mülakata çağrılma tarihini ileri atabiliyormuş belkide sıra gelmiyormuş)
    2_ mülakata çağrıldıktan sonra evlenip ds260 formuna hiç dokunmadan kendi ve eşimin belgeleri ile mülakata eşimle birlikte gitmek
    3_mülakata çağrıldıktan sonra ds260 formunu düzenlemek için talep girmek dosyaya bilgileri girmek ve sonrasında mülakata eşimle gitmek mi?

• @ilkenil Siz hali hazırda bekar olarak submit etmişsiniz, hem CN numaranız küçük hem de erken submit. Bu nedenle burada sıkıntı yok olası Ankara’nın mülakat dağıtımında CN sırası veya DS260 form doldurma tarihine göre çağırma senaryoları doğrultusunda.

1-Nikahınızı Temmuz’da planladığınız gibi gerçekleştirin lütfen
    2-Eşiniz hanımefendinin (mesajı yazan sizi Görkem Bey olarak düşünerek yazıyorum bu mesajı) yeni pasaportunu çıkartın
    3-Akabinde hanımefendi eşinizin yeni pasaportundaki bilgilere göre DS260 formu doldurduğunuz yerde add applicant olarak eşiniz hanımefendi içinde bir form dolduracaksınız
    4-Mülakat e-maili aldıktan sonra Ankara konsolosluk ile irtibata geçerek (evlilik cüzdanı, aile vukuatlı nüfus kayıt örneği, kimlikleriniz ile beraber) kendi dosyanızı açtırın ve eşinizi dosyanıza ekleyin.
    5-Mülakat dağıtım emailinizi bekleyeceksiniz, sağlık kontrolü ve evrak teminleri sonrası mülakata gireceksiniz.

Forumdaki arama butonunu kullanmaktan çekinmeyin. Bol şans

• @ilkenil merhabalar böyle bir cevap aldım

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

124

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.1k

| | | |