Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

1. başvuruda çıkan olduğu söyleniyor. Benim 6. başvurumda çıktı va artık umudum kalmamıştı zaten. Eşime ilk kez başvurduk ama çıkmadı. Arkadaşlarım var yıllardır başvuruyor çıkmıyor. Olay şu: gitmeyi istiyor musunuz? Eninde sonunda çıkacak diyerek hazırlık yapın.
    1. Para biriktirin (mümkünse dolara çevirip)
    2. İngilizcenizi ana diliniz gibi yapın. Rüyalarınızı İngilizce görün.

Bu ikisi gidemezseniz, vazgeçerseniz bir gün bile, her yıl size yeniden yeniden kazandırır. Giderseniz de çok rahat edersiniz.
    Benim (bana çıkana kadar) GC çıkan hiç tanıdığım olmadı. Hep bir şehir efsanesi olarak kalmıştı benim için. Ama oluyormuş. Çekiliş tam bir çekiliş mi tartışılabilir ama eğer bir seleksiyon varsa ve istisna kabul ediyorsa bu eleme, o istisna benim ve kesinlikle iyi bir örneğim.
    Bıkmadan devam edin lütfen.

• @caglaror çok teşekkürler çok motive edici oldu bunu okumak. Son iki madde gerçekten önemli...

• o degılde bi anda aklına esıp aman baş vurimde gitsin diyip gidenlerde war 🙂 her seyı mayısa bıraktım ınanın işlerimin önünü vs resini bu tarz ıslerde hanım şanslıdır benım bi loto oynar kupon parası kupon parasını cııkarır bı denıyelım dedık bakalım ılk baş vuruda çıkarsa @reader düşünemiyorum her kezın hakında hayırlısı diyelim 15 mayısta burda muhabbet etıgım ınsanlara cıkması temennim inşallah

• @sawas amin inşallah. Sanırım buraya yazanların hemen hemen hepsinin duyguları ortak. Mayıs gelince bu sayfanın coşacağını düşünüyorum... Ay çok heyecanlıyım yaaa...

• Merhaba ABD'ye 2 kez gidip gelmeme rağmen (work and travel) sorunsuz bir şekilde hatta üstünede 10 yıllık turist vizem var..2 kez GC başvurdum bana çıkmadı..eşimin haberi olmamasına rağmen onun adına başvuruda bulundum ilk başvuruda kendisine çıktı( hiç abd hayali yoktu benim anlatmalarımla oluştu) ..bazen gerçekten loto olduğunada inanmıyor değilim:) ama hala böyle bir ülkenin işi neden şansa bıraktığınıda düşünüyorum.
    @caglaror dediklerinede %100 katılıyorum.

• Geçmiş yıllar için yazdıklarınız doğru ancak bu dönemde çekilişin kaldırılması sözkonusu.
    yani bu sefer çıkmazsa 3. de 5. de çıkar demek çok zor.

Elbette komple greencard kaldırılmayacak ancak Almaya Bluecard gibi olursa pekçok kişinin hayali son bulacak olabilir.
    Kaldı ki Almanya Bluecard alma durumunu da kısaca yazayım. belli meslekler 30-35.000 € yıllık kazanç lı bir iş bulmalı ,
    diğer mesleklerden ise yıllık 55-60.000 € kazançlı iş bulmalısınız.
    Buda şirketin Almanya vatandaşı bir çalışandan daha yüksek maaş vermesi demek oluyor. Neys. Daha da içinizi karatmayım.
    umarım herkes için hayırlısı olur. 👍

• 10 hafta kaldı arkadaşlar 💪💪

• @FreeWoRLD esiniz sansliymis, calisma izninin olmasi cok guzel. Simdi adaptasyon surecindedir, bir sure sonra ilgilendigi sektorlerde parttime da olsa calismaya baslar, piyasayi isi ogrenir. O zamana kadar cocuk da okula baslamis olur. Bir yerlerden baslamak lazim. Para isi bir sekilde halledilir bence.

Kizim charlotte ve wilmington'daki iki universiteye basvurmus. Research triangle da community college'da baslayip 4 yilliga transfer de dusunuyor. Turkcesi iyi olmadigi icin lisede cok zorlandi, notlari iyi degil maalesef. Yoksa Chapel hill cok iyi olurdu.

• Geri sayıma devam @reader moral buluyoruz azaldığını gördükçe:)

• Askerlik mantığı ile şafak saymak bence yanlış bir davranış çünkü, askerliğin biteceği garanti ama çekilişi kazanmak garanti değil. Tamamen çekilişe bel bağlamak da öyle çünkü çıkmaması durumunda hayal kırılılığı çok daha büyük olacak...

Bekleme süresi içinde İngilizce bilgisini arttırmak, yapılacak ve/veya yapılan meslek konusunda daha fazla tecrübe kazanmak, para biriktirmek ve yedek planlar yapmak faydalı ve mantıklı olur.

Umarım ben de dahil bu forumda olan, gerçekten kalıcı olarak gitmek isteyen ve planlar yapan herkese çıkar... 🙂

• @caglaror Huyum kurusun aslında son derece kötümserimdir (ben olasılıkçıyı tercih ederim). GC beklenirken şunları yapmanızı şiddetle tavsiye ederim (öncekilerin yanına):
    3) Avustralya ve Kanada'nın göçmenlik sayfasını açıp (veya sorularını internetten bulup) kabaca uygunluk testini bir yapın kendinize. Özellikle hangi seçeneklerden nasıl puan alındığını öğrenin. Şu özellikler; evli, genç, mühendislik gibi global geçerliliği olan mesleklerden yeni mezun, dil puanı yüksek (IELTS ve TOEFL), el emeğine dayalı ve teknik bilgi gerektiren marangozluk, sıhhi tesisatçılık, kaynakçılık (her tür), tadilat-tamirat işleri, kuaförlük vb... olanlar
    Diğerlerine göre çok şanslı.
    Bu özellikleri vakit varsa edinin. (Ben sırf yaş puanı sıfır aldığımdan Avustralya yı unutmak zorunda kaldım, ki asıl hayalim orasıdır).
    Düşünsenize yüksek talep gören meslek gruplarından biriyseniz (AUS göç bakanlığı sitesinde bu liste var) IELTS'den (TOEFL'a göre kolaydır) yüksek puan alan genç bir arkadaşın gitmeme olasılığı çok düşük. Oysa GC tamamen şans.
    Ahh ahhh...
    GC'nin de puantajlı bir sisteme dönme olasılığını hesaba katıp hazırlıklarınızı tamamlayın. Benim gibi Dante'den halli zamanlarda IT çalışmak zorunda kalmazsınız.
    Uzman eczacıyım ama eski aklım olsa çoktan geçerli bir mesleğe geçiş yapmıştım.
    Genç arkadaşlarım çok iyi okuyun bu yazdıklarımı...
    Herkese bol şans ve sevgiler...

• @caglaror , ülkemizin eğitim sisteminin en büyük eksiğide bu ya zaten, olmak ve yapmak istediğimiz işi değil ne müsait ise onu okuyoruz sonrada %75 oranında okuduğumuz bölümle alakasız işler yapıyoruz. Ben mesela mutfak sanatları okumak ve ufak bir cafe&bistro yada tatlı dükkanı açmayı çok isterdim (Türkiyedeki gibi değil Amerikadaki yada Avrupadaki gibi, çünkü konuya bakışlar çok farklı). Ama işletme okuyup, ofiste çalışıyorum. 🙂 Ülkenin şartları...

Şimdi boş vakitlerimde mutfak sanatları öğrenci kitaplarını okuyorum, dün Jhonson&Wales üniversitesinin Mutfak Gereksinimleri(Culinary Essentials) adlı öğrenci kitabının yarısını(bazı bölümleri hızlı geçtim tabi) okudum. Eğitim sistemleri tamamen sorgulamaya, araştırmaya, geliştirmeye ve örneklemeye dayalı. Kendi çocuğum için üzüldüm, burada kalır ve üniversite okur ise bunların hiçbirine sahip olamayacak. Ki özel okula gittiği halde(ortaokulda) okulun tek derdi, çocukların liseye giriş sınavı için sürekli test çözmesi. Tek dertleri sınavda öğrencilerine yüksek puan aldırıp reklam yapabilmek ve bu İzmirin en iyi okullarından biri...

Arkadaşlar GC çıksa bile bizim gibi yüksek no çıkıp sonradanda hala hüsrana uğrama şansınız var. O yüzden eğer yaşınız genç ise ve yurt dışında yaşamayı kesin kafaya koydu iseniz bencede farklı Kanada ve Avustralya(ben hiç düşünmedim) düşünüşebilir. Kanadayı daha yeni kontrol ettim, biraz toplu paranız, üniversite eğitiminiz ve İELTS sonucunuz iyi ise ve en önemlisi 40 yada 45 yaştan(tam sınırı bilmiyorum) genç iseniz göçmen olarak baş vurmaya uygun çıkıyor sonuçlar.

Aşağıdaki linkten Kanada için göçmen başvuru yapmaya uygun musunuz değilmisiniz bakabilirsiniz.

• @asilcenk sizinle tam razıyam. adımızın çıkması hala tam olarak bir garanti deyil vize alırız diye. Yüksek numaralı case sahipleri her gün daha çok heyecan yaşıyor bizlere sıra çatmaz diye 😞

• 👉68 gün👈

• 👉67 gün👈kaldı.

• Günaydın arkadaşlar saat 10 olmuş gerçi🙃

• ikinci senem ama gine umudum yok her sene deneyecegim , din ile aram yok inanin bazen allaha yalvariyorum arkadas has been selected yazsa direk oldugum yerde agliyacagim o derece ohio a yerlestigimi yavas yavas duzeni oturttugumu hayal ediyorum umut fakirin ekmegi. umarim sadece ve sadece cok cok cok isteyene cikar

• ya yuksek numara felan umrumda degil yeterki azcik umut isigi olsun okadar istiyorum

• @denizsak hayırlısıysa inşallah çıkar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@reader DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

Günaydın arkadaşlar saat 10 olmuş gerçi🙃

gunaydin sayin reader, New York'ta sabah 8 🙂 o nedenle gunaydin hala birileri icin gecerli...

Benzer Başlıklar

• 13
  • 682
  • 29945
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |