Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@melihguney sorunuza çözüm bulamayabilirim belki ama siz cuma günü mülakat deneyimlerinizi mutlaka yazın tamam mı? çok merak ediyorum inşallah hayırlısı ile alırsınız suanda çalışıyor musunuz mesela bankada ne kadar gösterdiniz gidiş dönüş bileti aldınız mı?
    çok uzun vadede randevu verdikleri için artık kafam karıştı otel rezervasyonu gerçekten yapmalımıyım uçak biletini almalı mıyım napıyım hiç bilmiyorum 🙂

• Onemli bir sorum var;

Gecen hafta basvurdum babamlar icin ve randevuyu onunuzdeki aralik ortasina verdi.

Surekli kontrol etsek 19 Eylul ve oncesine randevuyu cekme ihtimalimiz varmi sizce arkadaslar?

• @nicely var tabiki, herkes aynı şekilde sürekli kontrol edip erken slotları kapıyor uygunluk olunca.

• ⭐⭐

@debbieLA77, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

@melihguney sorunuza çözüm bulamayabilirim belki ama siz cuma günü mülakat deneyimlerinizi mutlaka yazın tamam mı? çok merak ediyorum inşallah hayırlısı ile alırsınız suanda çalışıyor musunuz mesela bankada ne kadar gösterdiniz gidiş dönüş bileti aldınız mı?
    çok uzun vadede randevu verdikleri için artık kafam karıştı otel rezervasyonu gerçekten yapmalımıyım uçak biletini almalı mıyım napıyım hiç bilmiyorum 🙂

Banka hesap dökümlerine bakmıyorlar (ama yanınızda götürün tabi)
    Uçak bileti almayın, otel rezervasyonu da yapmayın.
    Sadece çok iyi bir plan ve geri döneceğinize dair sebepler olsun.

• @ASFALTREİS evet aldım. Mülakat sırası bana gelene kadar önümdeki 11 kişiden 3 kişinin alabildiğini gördüm sadece. Neye göre vize veriyorlar anlamış değilim. Öğretmen bir abla vardı 45-50 yaşlarında yeşil pasaportlu o bile alamadı. Ben de red alırım diye gittim bir tane bile belge götürmedim bu yüzden:) Tatil planımı sordu. Yeşil pasaportu nasıl aldığımı, mesleğimi kaç yıldır çalıştığımı sordu. Son soru olarak en son hangi ülkeye ne zaman gittiniz, cevapladım ve vizeniz onaylandı dedi. Sanırım rahatlık önemliymiş 🙂

• @meno_07 tebrikler ...

• @tuncayarat giriş cıkışınızın olması fayda bile sağlayabilir.

• Bende eşimle bugün sabah girdim mülakata biraz sıra vardı en dış kısımda baya oturduk mülakattan çıkanlar önümüzden geçiyordu çocuklu aileler, çiftler, yalnız gelener 40-50 kişi çıkış yaptı hemen hemen hepsinin elinde pasaportları ve beyaz bir kağıt vardı muhtemelen red almışlar yanımıza oturanlar güvenliğe sordular onay oranlar nasıl diye oraya giden gelmediği için 600 kişide 20 kişiye filan onay çıkıyor bu aralar dedi ne kadar doğru bilmiyorum ama mülakattan çıkan hemen hemen herkeste o beyaz kağıdı ve pasaportlarını gördüm 1-2 kişide yoktu sanki ceplerine koymadılarsa ayrıca sıra bekleyenlerin hepsinin yüzü asık ve endişeliydi sanki hayatın sonuymuş gibi bence ne olursa olsun güler yüzlü rahat olmak lazım ayrıca hiçbir evrak sormadılar sadece abd ye neden gitmek istiyorsunuz, orada nereye gideceksiniz, ne iş yapıyorsunuz, daha önce yurtdışında bulundunuz mu ve hangi ülkelere gittiniz başka birşey sormadılar herkes için hayırlısı olsun

• Merhaba, gorusme sonrasi vizem onaylandi cevabi aldim ve dun CEAC sitesine girdigimde approved gorunuyordu. Issued olmasini beklerken bugun siteye her girisimde tum bilgilerimi dogru girmeme ragmen "your research did not return any data" uyarisi cikiyor. Neden olmus olabilir acaba daha once benzer durumu yasayan oldu mu? Tesekkur ederim cevaplariniz icin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@aliyo bugün CEAC sisteminde genel bir hata var, düzeltilmesini bekliyoruz.
    sizin sürecinizle alakası yok yani..

• Cok tesekkur ederim cevabiniz icin.

• @aliyo evet bende aynı hatayı alıyorum (İstanbul başvuru). Eşim vizesini Ankara!dan almıştı onu kontrol ettim deneme amaçlı çalışıyor.

• herkese merhaba Bende eşimle bugün sabah girdim mülakata biraz sıra vardı en dış kısımda baya oturduk mülakattan çıkanlar önümüzden geçiyordu çocuklu aileler, çiftler, yalnız gelener 40-50 kişi çıkış yaptı hemen hemen hepsinin elinde pasaportları ve beyaz bir kağıt vardı muhtemelen red almışlar yanımıza oturanlar güvenliğe sordular onay oranlar nasıl diye oraya giden gelmediği için 600 kişide 20 kişiye filan onay çıkıyor bu aralar dedi ne kadar doğru bilmiyorum ama mülakattan çıkan hemen hemen herkeste o beyaz kağıdı ve pasaportlarını gördüm 1-2 kişide yoktu sanki ceplerine koymadılarsa ayrıca sıra bekleyenlerin hepsinin yüzü asık ve endişeliydi sanki hayatın sonuymuş gibi bence ne olursa olsun güler yüzlü rahat olmak lazım ayrıca hiçbir evrak sormadılar sadece abd ye neden gitmek istiyorsunuz, orada nereye gideceksiniz, ne iş yapıyorsunuz, daha önce yurtdışında bulundunuz mu ve hangi ülkelere gittiniz başka birşey sormadılar herkes için hayırlısı olsun

• ⭐⭐

@Serapp teşekkür ederim:) saolun hakkımızda hayırlısı hepimizin 🙂 işlemler için ne belgeler gerekiyor formu doldururken çok fazla birşeye ihtiyacım yok herhalde başka ne istiyorlar

• ⭐⭐

@ASFALTREİS onay aldınız sanırım, vizeniz hayırlı olsun. mülakat deneyimlerinizi ve görüşme detaylarını dilerseniz şu başlık altında paylaşabilirsiniz: https://yesilkartforum.com/forum/topic/5658/b1-b2-ziyaretçi-vizeleri-mülakat-deneyimleri-ve-görüşme-detayları/813

• Kardeşim için DS-160 formu doldurduk. Onun harici vize görüşme günü ekstra bir belge götürmesi gerekiyor mu? Forum başlığında arattım mali güvence, aile bağları vb şeyler yazıyordu. Bunları nasıl belgeleyebilir? DS-160 sırasında zaten tüm bilgileri girmişti. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkür ederim.

• ⭐⭐⭐

@bilings MErhaba
    zorunlu olanlar
    Pasaport
    1 adet fotoğraf
    DS160 onay sayfası

isteğe bağlı yanımda bulunsun kafam rahat etsin dediği evraklar
    3 aylık banka hesap özeti
    sgk dökümü
    iş yeri izin belgesi

• @tolgasatir cevabınız için teşekkür ederim.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Serapp Serapp 
  • Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   tufank tufank 

• Merhabalar yanlış başlığa yazmışım buraya yönlendirdiler, sıfırdan b1/b2 vizesine nasıl başvurabilirim, gereken evraklar nelerdir, yapmam gerekenleri sıralamaya göre açıklayabilirirmisniz rica etsemilk neyden başlamam gerekiyor pasaportum var eyt den yeni emekli oldum hani çocuğa anlatır gibi 🙂

• ⭐⭐

@al_ti74, içinde söyledi: (B1/B2) Ziyaretçi Vizeleri: İŞ, TURİZM, TIBBİ TEDAVİ

Merhabalar yanlış başlığa yazmışım buraya yönlendirdiler, sıfırdan b1/b2 vizesine nasıl başvurabilirim, gereken evraklar nelerdir, yapmam gerekenleri sıralamaya göre açıklayabilirirmisniz rica etsemilk neyden başlamam gerekiyor pasaportum var eyt den yeni emekli oldum hani çocuğa anlatır gibi 🙂

Doğru başlığa yazdınız ama önce bu başlığın ilk iletisini iyice dikkatlice okuyun. Nasıl başlayacağınızı öğrenmiş olacaksınız. Ds260 formu nasıl doldurulur bununla ilgili dökümanlar da mevcut.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

74

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.3k

| | | |