Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba arkadaşlar 2010 yılında greencard kazanmıştım. Ssn 'de almıştım. Abd 'de çok kısa süre kaldım. Daha sonra da oraya dönemedim. Vergilerle alakalı bir duruma maruz kalır mıyım ?

• ⭐⭐⭐

@Cehennemindibi orda bi kazanç sağladınız mı o süre içinde? Eğer bu sürede kazanç sağlayıp belli tutarı aştıysanız muhtemelen vergi borcunuz vardı ve ödenmemiş olarak kaldı. Tekrar ABD’ye göçmenlik düşünüyorsanız dosyanıza pek olumlu gözükmez bilginize.

• @waterman Hayır , çalışmadım. Bir yerde okudum greencard kart kazanıp, ssn alan kişi Türkiye'den de vergi bildiriminde bulunmalı şeklindeydi o yüzden merak ettim.

• Arkadaşlar merhaba, benim acil bir sorum var yardım edebilir misiniz? Ben 2022 yılında greencard kazandım ve 2 kere new yorka 1 haftalığına gittim şu and Türkiyedeyim ve Almanyaya yüksek lisansa gideceğim . Ben herhangi bir yerde çalışmıyorum sadece greencard alırken bankaya gösterdiğim para var o kadar(10.000 dolardan fazla). Benim vergi beyannamesi mi doldurmam gerekiyormuş ne yapmalıyım bilmiyorum bu durumda daha önce öyle bir şey doldurmadım ya da gelir vergisi ödemedim.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

59

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |