Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Alınık Pasaport Kayıt Hakkı

Malesef Türkiyede Her şeye vergi getirme insanları köşeye sıkıştırma durumu devam ediyor.

Pasaport kayıt hakkı 30 mayıs itibarı ile pasaport TC ise hat TC si aynı olması zorunlu oluyor.

Bende 2.el iphone 6s almıştım vaktiyle ablam kullansın diye şimdi kapanacak.
    Cüzi bir ücret ile yardımcı olabilecek varsa mesaj atmasını rica ediyorum.

• geçmise yönelikte mi uygulanacak mı bu işlem ? btk bu konuda açıklama yapacaktı 20 mayısta ama daha halen yapmadı (yada ben bulamadım 🙂 )

• malesef açıkma yapmadı.
    bende bekledim.

geçmişe yönelik diye bir ibare yok kanunda.

• büyük ihtimal geçmise uygulanacak amaç para toplamak zaten, seçim öncesi diye açıklama yapmadılar gibi çünkü uygulanma süresi geldi çattı. geçmiş olsun herkese demekten başka bişey diyemiyorum.

• @smesut Alınık Pasaport Kayıt Hakkı içinde söyledi:

Alınık Pasaport Kayıt Hakkı

Malesef Türkiyede Her şeye vergi getirme insanları köşeye sıkıştırma durumu devam ediyor.

Pasaport kayıt hakkı 30 mayıs itibarı ile pasaport TC ise hat TC si aynı olması zorunlu oluyor.

Bende 2.el iphone 6s almıştım vaktiyle ablam kullansın diye şimdi kapanacak.
    Cüzi bir ücret ile yardımcı olabilecek varsa mesaj atmasını rica ediyorum.

TDK'da henuz bulunmayan "alınık" sozcugunun yanlis turetildigi ve Turkce'ye cok uygun olmadigi kanisindayim. Eger "satılık" karsiti "alınık" olarak dusunulduyse: "satılık" --> /satı/lık isim+ isimden sifat turetme eki "-lik" tan olusur. "satı" isminin (satis, ticaret vs. anlaminda) etimolojisi incelendiginde "satığ" icin Eski Turkce veya Oguz Turkcesine veya "satmak" fiilinden isim olan "satı"ya ulasilabilir; "satılık" sifati, edilgen "satılmak" fiilinden gelmemektedir (bu nedenle ornek alinarak "alınmak" edilgeninden "alınık" turetmeye zemin olarak kullanilamaz).
    Dolayisiyla "alınık" bu sekilde aciklanamaz ve dilbilgisi olarak incelendiginde tureme kurallarina uymamaktadir.

• Kayıt yapılmıştır. Konu kapanabilir .

Benzer Başlıklar

• 44
  • 7
  • 1
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

166

40.8k
Kullanıcı

4.4k
Konu

425.1k

| | | |