Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @DonTurcos o adam bana nedense samimi gelmiyor

• @ayvalik10 sponsor olurlarmı vasıfsız kişiye diye aklımda soru işaretleri var

• @ayvalik10 sponsor olurlar mı şirketler çünkü almanca yok vasıfsız yok düz işçi için uğraşırlar mı ?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea nisan ayında almanyaya gidicem oradan gelişmeleri yazıcam buradan

• @ayvalik10 Gezmek icin mi?

• Türkiye'de olupta oraya gitmeden, Almanyadan iş bulabilen varmı veya konu hakkında bilgisi olan.

• @Murat-4 Daha önce de yazdım, yılların gazetecisi BenYüksel kanalı var YouTube da. Takip edin onu. Herkes öyle gelinmez böyle gelinmez diyor, o çıkın çıkın gelin diyor. Almanya gündemini anlık takip eden bu konuda engin bilgi sahibi, 7 yaşından beri Hollanda, Almanya da yaşayan bir gazeteci.

Kanalında anlatıyor her şeyi ,danışmanlık yapmıyor, para istemiyor, kanalını takip edip motive olup ondan cesaret alarak yola çıkanları Almanya'ya gelişlerinde Havaalanında karşıladığı videolar ve onlarla yaptığı kısa sohbet videoları da var. Bu videolarda karı-koca 50 li yaşların üstünde üst düzey statü ve maaşlarla çalışan ve istifa edip 1 ay içinde oturum alan, hiç dil bilmeden Türkiyedeyken iş bulup 1 hafta içinde ailesiyle birlikte Almanya'ya göçen gençler, her yaştan insanlar var. Tamamına yakını hiç Almanca bilmeden Yüksel Bey le sosyal medya hs. üzerinden iletişim kurup Yüksel Bey'in motivasyonu ile harekete geçmiş insanlar.

Yine yazılımcı ve mühendis olarak çalışan genç ailelerden oluşan bir Türk toplumu var. Onlardan Sertaç Yay'ın kanalı var. Israrla Almanca dil bilmeden , yüksek maaşlar aldıklarını söylüyorlar ama bizim 60 lı yıllarda işçi olarak göçen ve onların 2.nesil, 3. nesil kuşakları Almanya ya gelinmez ,doktorlar bile 3 bin € dan fazla alamaz, vergiler yüksek, enflasyon uçmuş ,Almanya bitik, ırkçılık var vs. argümanlarla, insanlarımızı bilgilendirmeye çalışan bu kanalları topa tutuyorlar.

Başka kanallarda var ama bence tek başına BenYüksel kanalı dahi doğru bilgilenmenizi sağlayacaktır.

Linkleri de kolaylık olsun diye aşağıya bırakıyorum.

Bu videoları da izlemenizi özellikle tavsiye ederim.

• @xSpace Samimi gelmiyorsa, güvenemediyseniz o'nun kanalını takip etmeyip, paylaştığı bilgilere göre bir yol belirlemezsiniz. Neticede danışmanlık, aracılık yapmıyor, insanlardan bu iş için para talep etmiyor, sadece bilgilendirmeye çalışıyor.

• @xSpace Ayrıca sponsor bulanlar da var, Polonya üzerinden Almanya ya geçirip çalışma ve oturum alıyorlar, ne kadar ücret alıyorlar, ne kadar güvenilir bilemem. Gitmek isteyen araştırıp bulabilir.

• @MySea Eğer C1 dil seviyesi yapıp, sertifika alırsanız ve kendi geçiminizi temin edip devlete yük olmuyorsanız, vatandaşlık testinide geçip 3 yılda vatandaş olabiliyorsunuz. Yapamazsanız 5 yılda vatandaş olmak için B1 dil seviyesi lazım. 5 yılda o da olmuyorsa bir zeka sorunu var demektir. 🙂

Şu anda gelişmiş ülkeler arasında en kolay vatandaşlık veren ülke Almanya. Yeter ki oturum alıp yerleşin.

• cifte vatandaslik iyidir.almanyada 60 yil sonra turklere ve diger irklara cifte vatandaslik hakki taniyor, hayirlii olsun.almanyaya ilk giden bir iki kusak en cok ezilenlerdir.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea Almanya doğumluyum babamda 40 yıldır Almanya da yaşıyor ondan vatandaşlık için başvuru yapıcam

• @DonTurcos ben yükseli izliyorum zaten, sertaç yay'a da bakarım, teşekkürler.

• @ayvalik10 Hangi sehir Almanya'da? Bu arada hayirli olsun o zaman 😉

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MySea çok sağol ancak daha hiçbir şey belli değil en güneyde avusturya sınırında isviçre ortak göl var. bodensee gölü onun çevresinde olan şehir friedrichafen yaşıyor

• Dv2022 den beri çekilişe katılıyorum ve çıkmıyor bu yıl da kız arkadaşımla katıldık mayısta çekiliş sonuçlarını bekliyoruz ama heyecan ve umut yok desem yeridir. İkimiz de inşaat mühendisi olduğumuz için Almanya göçmenliği mantıklı ve diğer ülkelere göre kolay geliyor ama gönlümde de Abd yatıyor. Diğer bir seçenek Eb-3 ise 20-25k dolar harcama yaparak 3 yıl gibi bir zaman aldığı için içime sinmiyor açıkçası. Ufak ufak Almanca çalışmaya başladım mayıs ayında bir sürpriz olmaz ise ilerleyen süreçte Almanya için adım atacağım.

• silindi.

• Bana da bir yol gösterin nasıl bir adım atmalıyım Almanya için arkadaşlar

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

80

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |