DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @likable :))))) allah akıl sağlımızı korusun

• @ekpr aynı durumdayım

• @tanti nerelerdeydin kardeşim

• Ben Fizik öğretmeniydim bir zamanlar KPSS 90-100 arası almam lazım 5-6Milyon aday olsa GC ihtimalinden çok çok daha az

@ekpr DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

@vecihi Ah o iş konusu zaten fena tek başına buralardan gitme kaçma nedeni.. Bir yandan kpss çalışıyorum o da olur mu olmaz mı o da belli değil en az 85 86 almam lazım çünkü biliyorum ki özelde iş bulamam bulsam da asgari ücret belki bir ihtimal asgari ucretin 200 300 lira üstü olacaktır ama resmiyette gözükenden kat be kat fazla çalışacağım. 80 milyon nüfuslu bir ülkede memurluk icin 5 milyon insan sınava giriyorsa mevcut durum az çok bellidir.

Bu çekiliş benim için sadece yasal bir göçmenlik değil kaçış planı adeta.

• @likable dil okullarından gelen maillere bakıyordum maşallah en ucuzu 10 bin demiş 😂

• @ekpr kardeşim yaşının benden küçük olduğunu varsayarak yazıyorum sakın beni yanlış anlama önünde o kadar uzun zaman var ki diğer arkadaşların da dediği gibi sadece bu kuraya bel bağlamayın başka seçenekleri de araştırın. Bende sizin gibi hep GC için planlar kurup çıkmazsa ne yaparım diye kafayı yiyordum. Ama şimdi başka şeyleri de araştırıp B planı C planını düşünüyorum. O biraz daha benim içime su serpiyor.

• @sefer-çavuş Haklısınız araştırıyorum ancak hep önüme çıkan nokta bölümüm sosyal bir bölüm yani göçmenlik konusunda katkısı olmaz. Mühendisler bu konuda daha avantajli kendilerini geliştirip belki iş yolu ile de nitelikli göçmen olabilirler ancak benim bölüm sosyal hizmetler hiçbir işe yaramıyor. Dil okulu için gidip yasal olmadan çalışmayı da gözüm kesmiyor artık olmazsa burada tutunmaya çalışacağım.

• @likable Evet merkezi alımlar için artık bir çok bölüm 90'lara dayandı. Halen daha da üniversite açılıyor.

• Geçen sene ben kazandığımda 19:00 dan 19:25 e kadar sürekli denedim girmedi sistem aşırı yoğundu 19:30a gelirken saat o malum mektubu görünce deliye dönmüştüm taki case numberımın yüksek olduğunu görene kadar:)))

• @efeser Case number kaç senin üstad?

• @ekpr kardeşim durum vahim açıkcası nakitte pek Yok tek şansım GC oda olmazsa burda devam dv2020’ye başvurmak

• @likable 36xxx

• @ekpr Hava kuvvetleri deniz kuvvetleri ve sahil güvenlik akademisi uzman erbaş ve astsubay alımı yapıyor mutlaka takip etmeni tavsiye ederim. B planı olarak durur kenarda. Diğer kuvvetler riskli biraz. Dediklerime bak istersen. Yeşil vize olayı da var onlarda Avrupa ülkelerine vizesiz gidiyorlar. Gc çıkarsa gidersin yine.

• @hsndmn Hocam teşekkürler bilgi için ancak bayanlardaki boy sınırını 2 cm'den kaçırıyorum. İmkanı olan değerlendirsin muhakkak asker olmak bir çok yönden ayrıcalıklı saygın bir meslek.

• Ekşi sözlükte dolanıyordum 4 kişi ağlıyordu dv2019 için başvuru yapmış ama iptal olanlar arasındalarmış tekrar yapmamamışlar. Yaw tamam herkes kazansında. Şu iptal olayları acaba ihtimali yükseltirmi?

Not:Kendime biraz olsun umut aşılamaya çalışıyorum sanırım olmuyor 😁

• @likable Bir de diğer türlü düşünelim.İptal oldu diye bir çok site haber yaptı.Bunu duyan ve ilk başvuruyu yapmayan bir sürü kişi de buna başvurdu.Yine de çıkmadık candan umut kesilmez.1 hafta sonra açıklanıyor sonuçlar. Calm down !

• Bu ileti silindi!

• @badman Mail gönderilmiyor diye biliyorum. Sadece kazananlara mail gidiyor yanlış biliyorsam arkadaşlar düzeltsin bizde öğrenelim. Badman bak bi arkadaşım iptaller arasında olma

• @badman ben bakayım eşimin mailine beklerseniz cvp yazarım

• Bu ileti silindi!

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

397

41.4k
Kullanıcı

4.4k
Konu

429.2k

| | | |