Üyelik oluşturma, şifre hatırlatma veya foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz forum@yesilkartforum.com adresine email gönderebilirler!
Forumumuza yeni üye olan arkadaşlar, kullanıcı adı seçerken şu iletideki kurallara dikkat etmeliler.
DV2020 Talihlileri DV2020 Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!

DV2019 bekleme odası • @lilsam case nosu benimle olup evrak maili gelenler olduğu nu ogrenince panik oldum açıkçası, bu ay ki current den sonra mail atarım o halde kcc ye • @Muratbey aslında current olacağınızı düşünüyorsanız evrak mailini beklemeden de belgelerinizi göndermeyi deneyebilirsiniz. Bu konu ile geçenlerde bir yazı okudum. Ama sizin numara bu ay Current olmayabilir de. Onun için biraz daha bekleyin derim. • Değerli dostlar,
  12K larda case nosu olup da benim gibi randevu konusunda sıkıntı yaşayanlarınız var mı? Kasım 2018 de KCC evrak gönderdiğim halde gitmeme durumu olmuştu, daha sonra KCC yi arayıp sorguladığımda gitmediği bilgisini aldım ve sonradan yeniden gönderdim. Akabinde yeniden gönderip teyit için de email attım, emailime cevaben evrakların sisteme ulaştığı bilgisi geldi. Bugünlerde cevap bekliyorum onlardan. Sizin de eş dosta ya da tanıdıklardan aynı duruma uğrayan var mı acaba?

  Teşekkürler,
  Cihangir K. • @Cihangir-KARABAGCI , evet bir arkadaşımız geçen ay current olmasına rağmen onay maili almadı diye sorduğunda evraklarının gitmediğini öğrendi ve sonra tekrar atıp onay aldı, eğer henüz onay almadıysanız mülakatınız mayıs için schedule edilmeyecek ne yazık ki çünkü şu sıralarda yeni bülten imzalanmak üzeredir ve dosyası hazır olanlar üzerinden yeni bülten açıklandığı için sizin dosyanız şuan hazır durumda değil evrak onay maili almadığınızdan ötürü. Size tavsiyem tekrar arayıp sormanız ve bu ay onay maili almanız ki numaranızdan dolayı öncelik size verilip evraklarını incelemek zorundalar. Bu ay onay maili aldığınız taktirde haziran için nisanda schedule edileceksiniz. • @cancakicitr çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. İkinci evrakları gönderdikten hemen sonra email attım ve onalandığına dair email de birkaç gün sonra geldi. O zaman Nisan Ayı için bekleyeceğiz. Çok teşekkür ediyorum.
  Selamlar,
  Cihangir K. • @Cihangir-KARABAGCI , nisan ayı randevuları verildi onun için bir şansınız kalmadı. Mart ayında mayıs ayı için mülakatlar verilecek. Siz onayı ne zaman hangi tarihte almıştınız? Bu önemli


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @cihangir-karabagci DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

  Değerli dostlar,
  12K larda case nosu olup da benim gibi randevu konusunda sıkıntı yaşayanlarınız var mı? Kasım 2018 de KCC evrak gönderdiğim halde gitmeme durumu olmuştu, daha sonra KCC yi arayıp sorguladığımda gitmediği bilgisini aldım ve sonradan yeniden gönderdim. Akabinde yeniden gönderip teyit için de email attım, emailime cevaben evrakların sisteme ulaştığı bilgisi geldi. Bugünlerde cevap bekliyorum onlardan. Sizin de eş dosta ya da tanıdıklardan aynı duruma uğrayan var mı acaba?

  Teşekkürler,
  Cihangir K.

  1 hafta icinde cozulmezse, KCC'yi arayip bilgi almaya calisin. • @cancakicitr tekrar merhabalar bugun Kentucky aradim durumumu sormak icin kendileri bana interwiev icin konsoloslugun tarih ayarliyacagini bunun da muhtemelen mart sonunda olup mayisa randeve verebileceklerini soyledi yalniz ben o sizin bahsettiginiz maili almadim. Yani anlamadim benim dokumanlar onaylanmadan gorusmeye mi gonderecekler? • Arkadaslar oncelikle vizelerini alan herkesi tebrik ediyorum.
  Sizin de fikrini almak istedim. Haziran ayinin ilk haftasi ramazan bayrami, 3-4-5-6 (pazartesiden persembeye) sizce 7 side idari tatil yapilir mi? Mulakat verilir mi?
  Ve bu durumda haziran ayi icin ayin 10 ile 25 arasi mulakatlari sarkitabilirler mi? • @arnblt aslinda gönderebilirim evrakları evt ama yinede current olsun ona göre hareket edeyim diyorum


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @dnzyldrm o bahsedilen emailin otomatik gonderildigini sanmiyorum. Email ile soru soranlar o sekilde cevap aliyor.


 • ⭐⭐⭐⭐⭐

  @redcka DV2019 bekleme odası içinde söyledi:

  Arkadaslar oncelikle vizelerini alan herkesi tebrik ediyorum.
  Sizin de fikrini almak istedim. Haziran ayinin ilk haftasi ramazan bayrami, 3-4-5-6 (pazartesiden persembeye) sizce 7 side idari tatil yapilir mi? Mulakat verilir mi?
  Ve bu durumda haziran ayi icin ayin 10 ile 25 arasi mulakatlari sarkitabilirler mi?

  Eger Turkiye'de resmi tatil olursa, konsolosluk da tatil olur. Mulakatlari konsolosluk istedigi zaman yapabilir. • @dnzyldrm , aradıysanız ve size böyle bir şey söyledilerse büyük ihtimal mülakat alacaksınızdır. KCC her gün şaşırtabiliyor :) sonuçta aradığınızda size böyle dedilerse içiniz rahat olsun derim ben :) • @cancakicitr merhaba, ben 11 Şubat 2019 tarihinde onayı aldım. Gelen kofirmasyon emaili de aşağıdaki gibi.

  "Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the Kentucky ConsularCenter.

  Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Interviews for the DV 2019 program will begin in October 2018 and conclude onSeptember 30, 2019. Please refer to the visa bulletin at www.travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notificationvia email to check" • @Cihangir-KARABAGCI , cihangir bey siz bu ayın sonunda mülakat için bilgilendirme alacaksınız. Mülakatınızda mayıs ayında olacak tüm her şeyiniz tamam tek yapmanız gereken beklemek :) hayırlı olsun • @cancakicitr vallahi içime su serptiniz, çok mutlu oldum :) Allah razı olsun umarım sizin de işleriniz hep yolunda güzel gider. Çok selamlar, çok teşekkürler Can Bey. • @Cihangir-KARABAGCI amin hepimizin inşallah :) mülakat aldığınızda excel tablosuna işlerseniz çok iyi olur bizde umutla bekliyoruz :) • @crazycells tesekkurler Ali Cihan Bey • Merhaba, 4 mart tarihinde vize görüşmemizi yaptık. Vizemizin onaylandığını söyleyip tebrik ettiler. Aradan 5 gün geçmesine rağmen ceac ten kontrol ettiğimde administrative processing yazısıyla karşılaşıyorum. Bu durum sizce normalmi. İlk evrak tesliminde görevli banka dökümlerinin asıl talihli olan eşimin adına ya da ortak hesabımızda olması gerektiğini söylemişti. Ben de eşimin ev hanımı olduğunu hesabının aktif olmadığı ve 6 aylık döküm istedikleri için kendi hesabımda gösterdiğimi söyledim. Bu durum beni işkillendirmiyor değil. Oysa döküm almadan önce ve sonra forum da araştırmalarımda bu durumun sıkıntı olmayacağını okumuştum. Sizce beklemelimiyim yoksa mail atmalımıyım. Teşekkürler. • Sizce bu ay kaç case number current olur? Tahminleri alalım 🤔


Cevaplamak için giriş yapın
 

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

87
Çevrimiçi

4676
Kullanıcı

1635
Başlık

71265
İleti

| | |

Yeşilkart Forum ile bağlantınız koptu, yeniden bağlanmak için lütfen bekleyiniz.