Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @eylulb Arkadaşlar Bir Başlık Oluşturulsun Büyük Küçük Hangi Aşılar Yapılıyor İsim İsim
    Aşı isimleri Aile Hekimi Reçete Edip E-Devlete Barkoduyla işlensin Barkod Paylaşalım
    Çok Maliyet tutuyor Aşı Maliyetini düşürelim
    Hangi Aşıları olunuyorsa Resim Paylaşabilir Miyiz

• @YSNDNZ , 1. sayfadaki mesajınızdan nerdeyse 1 sene geçmiş aile hekiminin insafına kalmış demişssiniz siz kendi aile hekiminizden 2015 öncesi yapılan aşıların bilgisini alabildiniz mi?

Arkadaşlar , eşiminde aşı kartı mevcut değil cocukluk aşılarınn olduğu bilgileri nasıl temin ederiz bilgisi olan varsa yazarsa çok sevinirim.

• @YSNDNZ benim aşı kartım var çok eski. aile hekimine bunları sisteme işleme şansınız yok mu dedim? Hayır işleyemiyoruz dedi. İşlendiğine dair bilginiz varsa paylaşırsanız sevinirim. Belki benim aile hekiminin haberi yoktur.

• 1-Varicella (Su Çiçeği)--> Varilvax, Okavax , Varilrix AŞILARI
    2-TDap (Tetanoz,Difteri,Boğmaca)-->Boostrix Polio, Infanrix IPV HIB, Tetraxim, Boostrix , Infanrix Hexa (HepatitB)
    3-MMR (Kızamık, Kabakulak ve Kızamıkçık)->Priorix , M MR II
    4-Hepatit A-->Avaxim, Vaqta, İnaktİf, Epaxal Berna, Havrix
    5-Menenjit-->Hiberix, ACT-HİB, Pedvax HIB Aşı Çeşitleri

Tablo 👎🏻 E-NABIZ'a İŞLETİLİYOR Aile Hekiminden
    f5fbb791-0ae7-455f-88f5-ce7e5558b6bf-image.png

• @ytrbilgisayar , bu sizin tablonuz mu yoksa yetiskinler icin olunmasi gereken aşilar mi ?

• @AE123 Tablo Çocuklara ait olan
    Aşılar ise Büyüklerden istenen Aşı Tahminleri

• @ytrbilgisayar , tesekkurler yetiskinler icin olani da varsa eklerseniz cok sevinirim.

• @AE123 MUAYENE'ye gidenler Gözünü dört açabilir ise memnun oluruz
    O Vakit 4 Aşının Fotosunu alabilir isek Çözeriz bu İşi

• Yaşım 30. Çocukluk bebeklik dahil tüm aşılarım sistemde kayıtlı. Bunları sağlık muayenesine gittiğimizde tekrar olmaktan yırtabilir miyiz?
    Galiba daha yaşlı kişilerde sistemde gözükmüyor olabilir..

• Sizin yonteminizi denedim. Listedeki tum asilari aylara yayarak oldum hatta bazilari saglik ocaginda yok eczaneden alip yaptiriyorsunuz. Doktordan aldigim barkodlu kase imzali cikti ve e-nabiz ciktisi(mutlaka goturun onu da istiyorlar)goturdum. Ve bana Buna rağmen 4 asi yine yapildi ve odeme alındi. Sanirin standart haline getirmisler. Bosu bosuna tum o asilari yaptirip aci cekmemle kaldim. Tavsiye etmiyorum.

• @nyclover eski orijinal aşı kartınızı Unganlar randevusuna mutlaka yanınızda götürün. Benim çocukluktan kalan kartımı kabul ettiler ve sisteme işlediler. eksik olan aşıları yaptılar. ardından tüm aşılarımın bilgisi yazılı olan belgeyi bana maill gönderdiler, bu belge amerikada da işinize yarayabilir dediler.

• @ggbbww çok teşekkürler bilgilendirme için.

• @ayvalik10 ilginiz için teşekkürler.

• Selamlar, unganlarda covid aşısı sorun oluyor mu? Bi doz biontechim mevcut. Mesela gidecek olsak birinciyi orda mı yapıyorlar yoksa gc çıkınca direkt devlette vurdurmalı mıyım?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

• Hiç bir aşımı bilmiyorum nasıl olacak hangi aşıları vuracaklar bir de kan testi vs sonuçlar hemen çıkıyor mu detaylı bu aşamaları geçip anlatacak biri var mı

• ⭐⭐⭐

@Furkan-Aydın unganlar covid aşısı yapmaz. Sizin zamanınıza daha var her sene kurallar değişebiliyor DV24 süreci başlayana kadar belki Covid aşı şartıda kalkar bilemeyiz

• ⭐⭐⭐

@piriyatel mülakat deneyimleri konu başlığında detaylı bir şekilde var unganlar deneyimlerini inceleyin o başlıkta

• @Emre-Kurtulmuş Umarım Covid deneysel sıvı vurulma şartı kaldırılır. Asla ama asla bedenimi bu deneysel sıvıya kurban edecek basitlikte büyütülmedim. Diğer aşıları küçükken olmuştuk, o zamanlar da bilinç sahibi olsaydım yaptırır mıydım bilemiyorum. Toplum sağlığını elbette önemsiyorum ama o zamanlar aşıların bana iyi gelmediğini hatırlıyorum, izleri hala duruyor, hiç unutmam gözlüklü çamurlu mutant kadınlar sağlık personeli olarak okulumuza gönderilirlerdi. Belirli bir yaşın üstünde olanların aşı kartı da olmadığından durum çok karışık bir hal alıyor...

Covid deneysel sıvı şartı kaldırılmazsa I-601 formu tüm aşıları reddetmek adına doldurulmalıymış ama karma aşılara veya toplum sağlığını etkileyen hastalıklara özel kabul görmüş aşılara da karşı değilim, bu konuda ne yapacağımı bilemiyorum...

• İlk foruma girmeye başladığım zamanlar 2 defa e nabıza girip çocukluk aşılarıma baktım gözüküyordu hepsi sonradan sistemde görünmemeye başladılar hiçbiri gözükmüyor şimdi. Bu durum tek bende mi var acaba? (25 yaşındayım)

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |