Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @melikemim Allah kahretsin bu konsolosluğu !

• Herkese merhaba, her ay hangi konsolosluğun kaç mülakat verdiğini gösteren bir tablo vardı, o tablolar ne zaman güncelleniyor. Ve nerede yayınlanıyordu link vesaire. Orada mülakat bu ay için verilmiş mi verilmemiş mi? kontrol edilebiliyor mu? bilen var mı?

Dosya Numarasi: 2024EU116XX
    DS-260 Gonderimi: 07/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris: gg/aa/yyyy

• Merhabalar,
    Bazı videolarda tek form üzerinde derivatives olarak ekleyebilirsiniz denilmiş
    Araştırdığım kadarıyla da her kişi için ayrı DS-260 formu doldurulması gerektiği söylenmiş acaba aynı case number ile diğer DS-260 formunu doldurduğumuzda iki form birleştiriliyor mu konu hakkında bilgisi olan aydınlatabilir mi acaba şimdiden teşekkürler

• @hoopsbasket Mayıs ayı için 8 vatandaşımıza verildi mülakat sadece çok kötü bir performans case no olarak 4999 da sıkıştık maalesef

• @LeventC Merhaba, son 12 ay içerisinde DSÖ onaylı COVID-19 aşıları kabul ediliyor.

• @sonruh
    4700-4899 arası gitmedi orasıda atlandı malesef.

Bu sene çok yavaş gidiyor. Örneklersek geçen sene ile. Ben bu ay ucak bileti bakıyor olmam lazımdı. Gel gör ki mülakat bakıyorum.

• @yusufalak durmumu sorgulamak için mail atmıştım birkaç hafta bekleyin dendi

• @ahmetyorulmaz

Hocam size nisan dağıtımında gelecek bence rahat olun. Tabi bu ay içinde süpriz olup ikinci bir dağıtım gelmezse tabi. Ümid edip hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum. O sebeble nisana odaklandım ben.

• @yusufalak doğru söylüyorsun herşeye hazırlıklı olmak lazım her şey olabilir malesef

• @yusufalak salı sallanır çarşamba çarşafa dolanır perşembe perişanlık cuma mübarek gün cumartesi pazar tatil nisana ne kaldıki

• @yusufalak haklısın hocam yarın bende bir sorgulama maili atıyım Ank ya bakalım ne diyecekler

• Merhaba, Viyana hariç bu yıl Hong Kong Umman Barbados case taşımayı başaran oldu mu? DS 260 submit tarihi ve kazamma numarasının ikisine birden mi bakılarak Ankara çağırıyor? Benim başvuru yerim İstanbul seçmiştim, 15küsur binler için şans var mıdır Ankaradan farklı şekilde? En son sorum da oldu ki taşıyamadım hiçbir yere dosyamı Amerikaya turist vizemle girip statü değiştirme davası açma konusunda deneyim bilgi paylaşabilecek var mı? Çok şey sordum ama inanın çok yeniyim burda. Şimdiden çok teşekkürler
    Dosya Numarasi: 2024EU15XXX
    DS-260 Gonderimi: 17/05/2023
    Saglik Muayenesi: gg/aa/yyyy
    Vize Mulakati: gg/aa/yyyy
    Vize Onayi: gg/aa/yyyy
    Pasaport Teslimi: gg/aa/yyyy
    ABD Ilk Giris:

• @Gunesy2000

1- DV2024 sürecinde Viyana hariç henüz dosya taşıma talebi kabul eden konsolosluk olmadı. Geçtiğimiz yıllarda dosya taşıma kabul eden konsoloslukların DV2024 kapsamında dosya taşıyacağına dair bir garanti de yok. Geçtiğimiz yıl dosya taşıma kabul etmeyen konsoloslukların da DV2024 süresince dosya taşıma talebini kabul edebilir. “DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları” Başlığında konu ile ilgili konsolosluklar ile nasıl, hangi iletişim kanalı aracılığıyla ve ne sıklıkta iletişime geçeceğinize dair tecrübeler var. Yukarıdaki arama butonunu kullanmaktan, araştırmaktan çekinmeyin.

2- DV2024 sürecinde Ankara CN numarası küçükten büyüğe sıralamasına göre mülakat dağıtımı yapıyor, pandemi ile başlayan DS260 doldurma tarihine göre mülakat dağıtımı yapılmıyor bu yıl.

3- Türkiye’de göçmen vize mülakatları sadece Ankara konsoloslukta yapılıyor, formunuzda İstanbul olarak seçmiş olsanız bile Ankara’dan davet edileceksiniz mülakata sıra numarası size gelirse. 30.09.24 tarihinde süreç bitiyor, DV2023’de olduğu gibi kota bitmesi nedeniyle (belirlenen 55.000 vizenin dünya genelinde bitmesi durumu) daha önce de süreç bitebilir ve size sıra gelmeyebilir.

4- Sahip olduğunuz B1/B2 vizesi ile ABD’ye giriş yaparak statü değişikliği ile green card’a sahip olma ile ilgili “AOS (Adjustment of Status) ile Green Card almak” başlığını okumanız ve faydalanmanız gerekiyor.

Bol şans 🍀

• @Gunesy2000

Bir de aynı soruları birden fazla başlık altında değil de, doğru konu başlığı olan “ DV2024 (2024 Green Card Lotosu) Aşamaları” altında tek bir mesajda sorarsanız daha doğru ve yönlendirici cevaplar alacaksınızdır 👍 Forum yöneticilerinden ilgili taşımayı yapması ricası ile 🙏🏻

• Günaydın Arkadaşlar,
    İyi haftalar öncelikle,
    bugüne dağıtım ümidi olanları bi görelim.
    Belki içimizden birinin duası kabul olur ve dağıtım gelir mi ne dersiniz?

• @Hanhun ilgi alaka ve geri dönüş ve tavsiyeleriniz için teşekkür ederim, dosya taşıma ihtimali bir süredir gündemimde olan bir konu.

• @yusufalak Yusuf Bey günaydın, haftaya umutla başlamak gibisi yok. Dağıtım umuduyla enerjimizi yollayalım ve bakalım belki bize bugün sürprizler getirir. Umarım herkes dilediği mülakata en kısa sürede ulaşır.

• @ahmetyorulmaz nereye mail atmıştınız benimle paylaşır mısınız teşekkürler

• @adnanbeyoglu

https://yesilkartforum.com/forum/topic/2184/vize-surecinizi-imzaniza-tasiyin?_=1623761125532 sorularınıza doğru cevaplar almak için imzanızı günceller misiniz, nasıl yapılacağı bu ilettiğim linkt'te anlatılıyor?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

85

41.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

427.2k

| | | |