DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

@JesusLord Evet bu ülkede her şey mümkün cumartesi pazar.. Hatta patronlar haftanın sekizinci gününü bulmaya çalışıyorlar o derece

• Amerika’da uber Black yapan bir abi vardı. Bir videoda şakasına şöyle demişti. “Ben buraya geldiğimden beri günde 18 saat çalışıyorum pazar da dahil. Türkiye’de de bu kadar çalışsaydım yine zengin olurdum” diye. Baya gülmüştüm :))

• ⭐⭐⭐

@hasnotben, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

@hadi-BE az kaldı bekle nasıl da unutmamışsın pes ben bile unutmuştum 😀

😂😂😂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@SonsuzlukVeÖtesine aşağıdaki linke tıklar mısın oradan bilgi alırsın. Şubeye gitmene gerek yok

• @ayvalik10 Abi şu an 8 Mart'a kadar tecilli gözüküyorum. O yüzden e-devletten işlem yapılamıyor. Pazartesi askerlik şubeyi arayacağım bakalım oradan bilgi alırım artık. Bu arada sen ne kadar askerlik yaptın abi? Babam 1,5 yıl yapmış 😃 Bize de 6 ay çok geliyor 😃

• ⭐⭐

@hasnotben Zor olanı başarmış kendisini tebrik etmek lazım... Kendi açımdan bakıyorum haftalık gıda alışverişim 100 dolar bile tutmaz aylık 300 dolar gıda de, 1500 kira de etti 1800. Başka bir insanın ne gideri olabilir telefon sigorta vs başka aklıma inanın bir şey gelmiyor. 18 saat haftada 7 gün çalışsan uber blackde zaten tüm bu her şeyi 1 haftada çıkartırsın. Ee geri kalan 3 haftanın parası neye gidiyor abi gidip 200 bin dolarlık araç ve 7 milyon dolarlık ev almış onun taksidine mi para yetiştiriyormuş merak ediyorum doğrusu.

Yani şu kadar saat çalışıyorum hala para yetmiyor diyecek olanlar bence baştan hiç gitmesin finansal harcamalarına bir göz atsınlar...

• ⭐⭐

@newbie97 Bence çok iyimser olmamak lazım. Bu tür uygulamalarda personel sayısı arttıkça saatlik kazancı azaltıyorlar. Yazılımı yapan güzel para kazanıyor ondan eminim. Ama çalışanlar için son zamanlarda çok iyi bir kazanç olduğu söylenemez.Araç bakım ve diğer giderleri hesapladığınızda ve değer kaybını hesapladığınızda rakamlar nereye gidiyor görmek lazım.
    Lakin gidenlerin en hızlı para kazanmaya başlayacağı işler bu tür işler.
    Şu başlıkta aylık harcamalarını düzenli yazan arkadaşlar var.Bir göz atabilirsiniz.

• Merhaba. Bir şey sormak istiyorum daha önce hiç ev geçindirmediğim için soruyorum. Bugün ev sahibi olan bir çift aylık 17000 liraya bir şekilde geçinebilir mi? Diğer bir sormak istediğim soru ise kiracı olan bir çift, aylık 2 asgari ücret giriyorsa eve geçinebilir mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

• @SonsuzlukVeÖtesine, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Merhaba. Bir şey sormak istiyorum daha önce hiç ev geçindirmediğim için soruyorum. Bugün ev sahibi olan bir çift aylık 17000 liraya bir şekilde geçinebilir mi? Diğer bir sormak istediğim soru ise kiracı olan bir çift, aylık 2 asgari ücret giriyorsa eve geçinebilir mi? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Eger ev kendisinin ise "gecinmeye calisir" 2. sorunun cevabi da "gecinmeye calisir" olur.

• @SonsuzlukVeÖtesine Bu sorunun cevabı kişiye göre çok değişken olur. Yaşam tarzınız, hayattan beklentiniz, yaşadığınız şehir, çevre... Tek asgari ücretle yaşayan da olur, 5 asgari ücretle yaşayamayan da.. Ama yaşamak değil de, hayatta kalmak derseniz mümkündür.

• Peki ev sahibi olup aylık 34 bin lira ile birikim yapıp senede bir kez de olsa yurtdışı seyahati imkanı olabilir mi çiftin?

• @SonsuzlukVeÖtesine, içinde söyledi: DV2025 Sohbet Odası

Peki ev sahibi olup aylık 34 bin lira ile birikim yapıp senede bir kez de olsa yurtdışı seyahati imkanı olabilir mi çiftin?

nereye gitmek istediklerine bagli olarak eger net 34k para biriktirebiliyor ise olur neden olmasin? tabi kaç günlük gezmek istediğinize bagli da fiyat artiyor. ama evet gayette mümkün o para ile

• Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim. Son bir soru soracağım. Aylık 45K maaş alan fakat kirada oturan memur mu yoksa kendi evinin sahibi olan aylık 20K maaş alan özel sektörlü çalışan mı?

• ⭐⭐

@SonsuzlukVeÖtesine Kendi evi ve 20K bence

• ⭐⭐

@selamibasaran Araç binmek için alınıyorsa değer kaybını umursamamak lazım yatırım için alınırsa değer kaybı umursanır ancak. 40-50 bin dolarlık araç alırsan evet bunları düşünebilirsin ama şahsen ben 3-5 bin dolarlık bir araç alsam bir yeri mi sürtünmüş uçurumdan aşağı mı yuvarlanmış hiç umursamam içim bile acımaz

• Yasaklı

@SonsuzlukVeÖtesine Ben açıkçası ev sahibi olup 20K maaş almayı tercih ederdim. Çünkü memur ya lojmanda kalacak ki lojmanlar pek iyi değil diye biliyorum ya da zaten şu an minimum kira 15K olmuş. Memurun avantajı işi özel sektöre göre çok daha garanti ve rahat. Fakat dediğim gibi ev sahibi olup 20K maaşı tercih ederdim.

• ⭐⭐

@HilalÜstün Kesinlikle öyle

• @SonsuzlukVeÖtesine Elbette olur... Havayollarin kampanyalı uçuşlarını takip edersiniz, uygun airnb veya hostel konaklamasi seçersiniz, yaniniza vakumlu kahvaltılık-atıştırmalık ve kahve termosunuzu alarak yeme-içme giderlerinizi minimuma indirirsiniz, birkaç şehir-ülke gezecekseniz geçişlerde havalimanı-terminal -feribotlarda uyuyabilirsiniz, otostop yapabilirsiniz... Hep derim seyahatin önündeki tek engel kapının eşiğidir 🤣 Biz orta gelirli bir çiftiz ve eşimle 40 a yakın ülke gezdik bu şekilde... Önceliklerinizi değiştirirseniz yapabilirsiniz. İnstagram hesabım @seyahatguncem de seyahat paylaşımlarım var, bir gözatın isterseniz 🥰

• ⭐⭐

@SonsuzlukVeÖtesine Açıkcası kiracıysanız nerede olduğunuza göre değişir, misal doğuda hala 3-4 bin tl ye kiralık evler var, çarşı pazarı ucuz. Oralarla büyükşehirler karşılaştırılamaz.

İkinci soruda da tabiki 20k maaş alıp kendi evinde oturan

• @newbie97 Sakin. Zaten şikayet ettiği için değil dalgasına demişti. Hayatından gayet memnun. :))

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

68

42.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

431.7k

| | | |