Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @cengizzhan
    Abi naptin ya!
    @EfeNevada ne guzel aciklamis. Eger USPS ile yollayacaksan Postal Service adresine yolla. Fedex ya da UPS gibi ozel sirketlerle gondereceksen de Courier adresine yolla diye.
    Umarim USPS elemani akilli davranir ve o adrese teslimat yapmiyoruz, bari su posta kutusuna atayim der. Ama demezse, al bekle ondan sonra ne oldu diye. Umarim tracking number'in vardir. Takip et durumunu. Bol sans.

• @SAYIM-GÖKYAR cok tesekkur ederim, dediginiz gibi baslayacagim surece bir an once.

• @SAYIM-GÖKYAR Posta teslim edilmis gorunuyor ama bilemiyorum dogru birime yonlendirildi mi. Sistemde gorulmesi uzun suruyor diye tahmin ediyorum, suanda beklemekten baska yapacak birsey yok gibi.

• @TheMaddie Selam Maddie. Ben de muskul durumlarda olanlardanim ve forumdaki yazilari okuyordum cevap bulmak icin. Benim zorunlulugum sadece Tubitak'a mevcut. Bir yil hizmet zorunlulugu yahut verilen bursun geri odenmesi gibi bir yaptirimi var. Sizin de oyle miydi? Ve Turkiye'de bir gun kalsak bile yukumlulugun dusecegini yazmissiniz. Bu konuda bilgi sağlam mi?

• @Esra-Kilavuz Bununla alakali ilgili kuruma veya birime danisin TUBITAK'daki baska biri kesin dese bile kisiden kisiye, departmandan departmana bile degisebiliyor. Bazi kurumlar paranin tamamini geri isterken No Objection Statement icin bazilari icin yuzde 20si yeterli oluyor.

• @SAYIM-GÖKYAR Ben USPS ile postal service adresine yolladim ama no such number diyerek posta bana geri dondu, ben de 212ej1waiver adresine e-mail gonderdim sordum onlar standart bir cevap verdi, ben tekrar bu sefer courier adresine yolladim hala cevap bekliyorum, sistemde gorunmuyor, postada donmedi, anlamadim neden boyle oldugunu acikcasi, bakalim gorecegiz,

• @suzmanoglu Merhaba, bende ayni sekilde gonderdim. Sistemde hala gorunmuyor ancak money order dan parayi cekmisler gorunuyor. Umarim islemler baslamistir ancak sisteme islemeleri zaman aliyordur. Bu konuyla ilgili email gonderdim ancak herhangi bir cevap alamadim.

• DoS'tan FR aldıktan sonra başvurusu USCIS aşamasında takılmış olanlar var mı? Excel ne kadar güncel bilmiyorum ama benimki 4 haftadır hala "Case Was Received At Another USCIS Office" olarak görünüyor. Bu aşamada yapılabilecek bir şey var mıdır?

• @nimble Merhaba, sizin sorunuza cevap veremeyecegim. 2 haftadan once tum evraklari gonderdim, case number ile sitede hala gorunmemektedir. Sizde ne kadar zaman almisti sistemde gorunmesi?

• @cengizzhan 2 hafta sürmüştü, excelde de genel süre o şekilde. DOS sistemde görünme tarihi şeklinde bilgi var sağ tarafta. Sanırım tatil dönemi olduğu için normalin dışına çıktı süreler.

• Waiver başvurum USCIS varışından 4 hafta sonra onaylandı (FR sonrası totalde 5). Tatil dönemindeki bu gecikmeyi ben öngöremedim, bekleyen arkadaşlara faydası olur diye paylaşmak istedim. Umarım herkesin bir an önce sonuçlanır.

• @cengizzhan merhaba Money Order dan parayi cektiklerini nasil kontrol ettiniz, ben sisteme baktim hala sistemde gorunmuyor cunku,

• @suzmanoglu USPS sitesinden money order number ve posta merkezinin bilgilerini girince paranin cekilip cekilmedigini size gosteriyor.

-- Site burada.

Sizin kargonuz ne zaman ulasti?

• Ben Money order i USPS den yapmadim o nedenle kontrol edemem sanirim cunku post office number yok, ama kontrol tmeyi deneyecegim, benim kargonuin ulasip ulasmadigini bilemiyorum cunku USPS den gonderdim ve takip edemiyorum, ama ulasmistir diye umuyrum. Ilk gonderdigim posta karsi tarafta alici olmadigi cin bana geri donmustu, bakalim, insallah sorun cikmaz,

• @suzmanoglu Bu arada Western Union dan Money order yapmistim ben ve sizin takip edilebilecegine dair mesajinizdan sonra baktim Western Union 800 999 9660 numarali telefonundan kontrol edilebildigini gordum ve 08 Aralikta paraya cevrilmis, ama bugun sistemde hala gorunmuyor bir ay gecmis olmasina ragmen, insallah en kisa zamanda gorunur ve Wahington Turkiye elciligine evraklri yollayabilirim,

• @nimble 20 Aralık - 2 Ocak arasını hesaba koymamalısın. O kısım federal tatildi Amerika'da. Hatta o haftaları da es geçersen daha mantıklı olur.

• Herkese merhaba, ben de bu aralar J1 waiver başvurusu yapmaya hazırlanıyorum ama sizlere danışmak istediğim bazı sorularım var, yardımcı olursanız çok sevinirim.

Benim 2 yıl kuralım Aralık 2024'de bitecek ama bir Postdoc pozisyonuna kabul edildiğim için H1-B vize başvurusu yapacağım. Bunun için önce bir waiver almam gerekiyor ve başvurumu Türkiye'den yapmayı planlıyorum.

• Türkye'den Money Order yapılabiliyor mu? DOS'un ilgili linkinde "If you are outside the United States, you may pay the fee with a bank international money order" şeklinde bir ibare var. Türkiye'deki bankalar üzerinden Western Union gibi bir yöntemle bu ödemleri yapabiliyor muyuz?

• Ben daha önce ABD'ye tek başıma gitmiştim, eşim ve kızım Türkiye'de kalmıştı. Onlar daha önce hiçbir ABD vizesi almadılar. Benim 2 yıl kuralım onları da bağlar mı? Başvuru yaparken hepimiz için mi yoksa sadece kendim için mi yapmalıyım?

• Forumun ilk yıllarında S.A.S.E gerekliliğinden bahsediliiyor ama güncel linkde Step 2 sadece DS-3035 barkodlu sayfası, DS-2019 ve Aplication fee gönderilmesi gerektiği belirtiliyor. ABD'den herhangi bir zarf veya pul temin etmeme gerek var mı?

Son dönemlerde Türkiye üzerinden tüm işlemleri yürüten olduysa bilgilendirebilir mi? Şimdiden çok teşekürler.

• Arkadaşlar ben 3 hafta önce başvurumu yaptım. Ancak Dos a yaptığım money order yanliş oldu.Money order duzeltmem lazım.Case number ile kontrol yapınca herhangi bir bilgi gelmiyor. Mail olarak nasıl bir yol izlemeliyim.

• @ank-06 Nasil bir yanlis yaptiniz? Money order nakte cevrildi mi?

• @cengizzhan hocam Türk konsolosluğuna göndermem gereken ile dos money order karıştı 🙂🙁120$ konsolosluğa gonderdım geri geldi. 31 $ ise dos a gitti. Birde money order kağıdında boş bırakmam gereken yere kendi adımı yazdım. Bunu usps den yapmıştım. Dos bana money order dönüşünü ne zaman yapar acaba. 3 hafta oldu gondereli. Case number ile bakınca henüz bilgi yok. Mail attım birkaç gün önce henüz dönüş yok.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

72

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |