Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

İngilizceyi kaç yaşında öğrendiniz ve şu anki İngilizce seviyeniz nedir?

• Ingilizce'yi kac yasinda ogrendiniz ve Ingilizce durumunuz nedir? Sayin abilerim ablalarim, kendi capimda arastirdigim kadariyla bu Ingilizce belli bir yastan sonra gencken ogrenildigi gibi ogrenilemiyormus bu ne kadar dogru? Yas 17 tekrar kendi capimda ogreniyorum fakat ABD'de olmak gibi olamaz tabiki anadili gibi konusmak istiyorum en gec kac yasinda ABD'de olmam gerek? Sizin durumunuzu da cok merak ediyorum. Simdiden tesekkurler

keywords: Ingilizce'yi Ingilizceyi kac yasinda ogrendiniz ve Ingilizce durumunuz nedir?

• ilk cevap benimki olacak sanırım; Adana'da doğdum ve büyüdüm, 16-17 yaşlarında okuldaki arkadaşım yabancı dillere tutku derecesinde meraklıydı, onun vesilesi ile ingilizce öğrenmeye başladık, beraberce boş saatlerimizde parkta oturup ingilizce çalışıyorduk. Biraz ilerlettiğimizde incirlik hava üssü yakınlarında dolaşıp, yerli halk bile olsa ingilizce konuşmaları dinleyip, bazen de konuşmaya katılmaya çalışırdık. Sonrasında, hayatım boyunca duyduğum kelimeleri dağarcığıma katmaya devam ettim ve 30 lu yaşlarda yabancı bir firmanın Türkiye ofisinde 1 yıl kadar tamamen ingilizce konuştum, Türkçe yasaktı, patronlar dedikodu yapılmaması için böyle bir şart koşuyordu (sanırım geçmişde bu konuda sorunlar yaşanmış). Hiç kursa gitmedim, sadece kendi gayretlerimle konuşma olarak şu an Amerikada olsam, hemen hiç sorun yaşamayacağımdan eminim...
    Ama iş dilbilgisi ve kurallara uygun konuşmaya gelince genelde takılmalar çok oluyor tabi... Yani ingilizce öğrenme konusunda okuldan daha önce konuşma ingilicesi öğrendiğimden, alaylıyım diyebilirm 🙂

• @orhancengizk Cok motive edici bi hikaye abi cok tesekkur ederiz. (alayli olmak guzeldir 😃 )

• 17 yaşında birisinin, bugünün eğitim imkanları ile İngilizce öğrenmesi bence çok çok kolay.

Ben lisede Almanca eğitim gördüm. Görece doğru düzgün bir İngilizce eğitimle 18 yaşında, üniversite hazırlıkta tanıştım. Ama asıl İngilizceyi iş hayatında öğrendim ve ilerlettim. Son 7 senedir ise global firmalarda çalışıyorum.

Dolayısıyla 17 yaşında başkalarına bakmak değil de, azimle oturup çalışmak, pratik yapmak, bol bol dinlemek ve okumak sayesinde İngilizce çok kolay öğrenilir. Yeter ki bu istek olsun.

17 yaşın her şeyi yapmak için ne kadar da genç olduğunu, bizim yaşlarımıza gelince anlayacaksınız sayın @celica 🙂

• @boraozc Haklisin abi... yanitin icin tesekkur ederim

• *Yaş 30
    *Üniversitede ilk sınıfta am-is-are dan bütünlemeye kalmış biriyim. (Lisede ingilizce derslerinde matematik çözersen olacağı buydu)
    *Üniversiteden sonra 6 Ay kadar İngilizce kursuna gittim (Faydası elbet vardı ancak bırakınca eskiye dönüldü.) Öncesinde izlediğim türkçe altyazılı olsa da ingilizce filmler kulak için çok etkiliydi. Sonraki aşamada daha da etkili olması için ingilizce dublaj ve ingilizce altyazı, sonrasında sadece ingilizce keyiflidir.
    *Sonrasında bazı uygulamalar ile yabancılarla konuşmaya başladım (discord kanalları, interpals, tandem, speaky etc.) Oradan biriyle konuşmaya başladık.
    *Aylarca gerçekleşen konuşmalar sonrasında olayın (benim için) pratik olduğunu, ne kadar konuşmaya çabalarsan o kadar başarılı olunduğunu anladım.
    *Birçok kelimeyi hala bilmememe rağmen, gramerde her yerde hatam olmasına rağmen pratik sayesinde bir şekilde karşımdaki ile saatlerce konuşabiliyorum en azından. Bizim tabirimizle Tarzanca 😆 (Herşeyi de anlıyorlar bir şekilde)

Sonuç olarak başlığın cevabı değil belki ama hala öğrendim diyemem, bu sebeple yaş belirtemem. Yiyecek daha çok ekmeğim var sanırım 😃

• @madmizah 😃 bana tarzanca seviyesi bile yeter. O uygulamalarda sohbete katilip hic konusmayan kisi benim. Bakalim calismaya basladik sonucunu merak ediyorum... Yanitin icin tesekkur ederim abi

• @celica Rica ederim. Aktif olmakta fayda var. Millet güler korkusunu yenince her şey güzel oluyor 😃

• @celica Bu sure zarfinda 1 yil 4 ay gecmis neredeyse. Ingilizcem kesinlikle daha iyi seviyede. Beginner seviyede yazilari akici okuyup anlayabiliyorum ve dinleyebiliyorum. Cogu, zaman kurallarini ezbere biliyorum digerlerini takila takila kullanarak konusabiliyorum...

Ve artik lisanimi birkac basit Ingilizce konusu konu anlatimi videolarini/yazilarini anlayabilecek seviyeye cektim. Sanirim artik Amerika'da yetecek, derdimi anlatabilecek seviyedeyim. Ama bunun bir sonsuza kadar gidecek yol oldugunu unutmamak gerek :p

Benzer Başlıklar

• 5
  • 1
  • 3
  • 14
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

91

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |