Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Kekw anne babayı boşver şimdi aranız nasıl ? Bir nikah yaparsin artık 😂

• @Kekw sorularınızı 2024 greencard aşamaları konusundan sorun.

• ⭐⭐

@Kekw Maalesef anne ve baba yararlanamıyor

• @Birgariphayat Ulan var ya içimi okudun biliyo musun 💫 Aramızda 12 yaş farkı olması ve tanımama dışında bir engel yok 🚪

• @Birgariphayat Köprüyü geçene kadar

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   Murat 4 Murat 4 

• @Kekw Kız 18 yaşındaymış henüz neyin ne olduğunu bilmez,tek başına da gidemez.Diceksin ki eğer izin verirseniz bende eşlik etmek isterim(sana güveniyorlarsa eğer)hem yalnız kalmaz hemde masraflara yardım ederim ama böyle böyle olması lazım.Bu fırsatı kaçırma derim

• Anne ve baba yararlanamaz. Merak ettiğim bir durum var bu arkadaş bu süreci tamamlayıp gidebilecek mi yoksa gerçekten gidebilecek olan birinin hakkını mı yedi? Ekonomik durumu yeterli mi biliyor musun? ve kararlı mı gitmekte?

• @Omer-Sirmac Tamamen şansa dayalı bir çekilişte birinin hakkının yenip yenilmemesi nasıl oluyor bilmiyorum ama 30 eylül 2024'e kadar iletişimde olursak söylerim süreci.

• Bu arada bizim mahalleden birinin daha Abd'ye meksika üzerinden gittiğini öğrendim. Çember daralıyor 😅

• @Kekw Öyle başvuran kişiler var ki kafayı yedirtir insana, parası olmayan da başvuruyor dili olmayanda hatta bunları geçtim orada yaşama isteği olmayıp sırf bedava diye çekilişe katılan bile var. Türk milletine beleş dedin mi orayı paramparça ederler, bu yüzden dv program olayınıda suistimal eden kişi sayısı haliyle fazla oluyor...

• @Uçan-hollandalı Yani yanlış düşünüyorsunuz demek istemiyorum ama sadece yakın çevremden örnek vermek istiyorum. 2011 yılında sıfır ingilizce ile giden akrabam kendisine ve çocuğuna güzel bir gelecek kurmak için gitti. Kendisinin de eşinin de ingilizcesi yoktu. Hatta gitmeden ingilzce kursuna gittiğini ama zor geldiği için bıraktığını hatırlıyorum. Bu akrabam şuan Abd'de ve tır şöförlüğü yaparak geçimini rahat rahat sağlıyor. İngilizce olmaması paranızın olmaması sizi baştan elememeli. Eyorlamam bu kadar.

• @Kekw Olay sadece dilden ibaret değil işte onu demek istiyorum aslında, bir insanda parada olur dilde olur ama oraya gidince sudan çıkmış balığa döner ve tutunamaz geri gelir. Bazılarında da para olmaz dil olur ancak hırs yapar orada tutunur ve hayatını idame ettirir. Son olarak verdiğin örnek gibi dil olmaz para bu da kişinin kendinde gördüğü ışık ile alakalı bir durum yalnızca. Burada özellike altını çizerek belirtmek istediğim şey gerçekten orada yaşayabileceğini düşünen insanlar başvuru yapsın. Yoksa bahsettiğin şeyler elbette olabilir.

• ⭐⭐⭐

@Kekw anne ve baba ancak çocukları vatandaş olduktan sonra yararlanabilir

• Has not been selected yazısından sonra ancak buraya gelebildim. Biraz hayal kırıklığım var fakat çıkana kadar deneyeceğim.

• ⭐⭐

@Uçan-hollandalı Vazgeçenler, maddi imkansızlığı olanlar, mülakatta red alanlar ve hatta ölenler olabiliyor işte bu yüzden piyango 120 bin kişiye çıkıyor sadece 55 bini vize alabiliyor.

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş 5 yıl sonra vatandaş olunca hemen olabiliyor mu

• ⭐⭐⭐

@Uçan-hollandalı demek istediğinizi anlıyorum fakat maalesef günümüz şartlarında herkesin başvuruyor olması gayet normal bence. Türkiyede yaşayabiliyorsam her yerde yaşarım düşüncesi, youtube vs gibi ortamlarda yapılan burada hayat çok kolay algısı vs bunda etken. Birde şöyle bir durum var Lottery süreci uzun bir süreç 6 ayda insanın hayatında değişen bir çok şey olabiliyor ve bu süreçte gitmekten vazgeçebiliyor onun için maalesef ki yaşayabilecek olan, gidebilecek olan, yapabilecek olan başvursun düşünceleri her ne kadar doğru olsada hiç bir zaman kabul görmeyecek diye düşünüyorum

• ⭐⭐⭐

@Serap-2 kime göre hemen neye göre hemen 😄 Mesela kardeş vizesinin 10-15 sene sürdüğünü düşününce anne babanınkine hemen diyebiliriz ama bu demek değil ki bugün başvurdum yarın greencardın elinde biraz süreci var ama çok uzun bir süreç değil IR5 olarak arama yapabilirsiniz

• ⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş İlgili başlığı buldum güzel bilgiler var. Tamam ben bu durumda 5 yıl sonra ordayım 🙂

• @Emre-Kurtulmuş Pratikte her zaman dediğiniz gibi olacaktır, bir şekilde başvurmak isteyen kişi ne olursa olsun yine de başvurur.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.1k

| | | |