Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @abrakadabra ilk gittiği zamanlarda tamirat da yaptı tabi ki orada yerel bir marangozun yanında çalıştı bir süre, hem piyasayı öğrenmek hem de işçiliğini geliştirmek adına. Ama zamanla hem oraya alıştı hem de işleri büyüttü ve şimdi daha çok ahşap tasarımlar yapıyor.

• @ayvalik10 dediğin için yazıyorum. Benimde taslak olarak bile hazır değil doldurayım mı?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cthax

bu dosyayı indir rar programı ile dışarıya çıkartırsın daha sonra hem video hem yazılı anlatımlı ds 260 boş hali var onu doldur elinin altında dursun ki kazanınca ds 260 formu açılınca buradan pat pat diye oraya yapıştırırsın

https://drive.google.com/file/d/1GSiI4BkD_TMKDD9mKXor_pkIdqFt-yrG/view?usp=sharing

• @ayvalik10 sağolasın akşama hemen hallediyorum

• Herkese merhaba, bir suredir giremedim foruma, o yuzden gecmis bayraminizi kutlarim oncelikle. Vakit azalmis, asil bayrami 6 Mayis'ta hep birlikte kutlamak dilegiyle.

• Çekiliş sonucu umarım hepimizin gönlüne göre olur. Ancak olsa da olmasa da bu ülkeye de bir borcumuz olduğuna inanıyorum ben, o da 14 Mayıs seçimlerinin doğru şekilde sonuçlanmasına ve memleketin geleceğe az da olsa umutla bakmasına katkı sağlamak. Bugüne kadar tüm seçimlerde, sandıklarda müşahit olarak bulundum. Hatta demek fazla göze battık ki çoğundan sonra sudan sebeplerle vatan emniyete ifade vermeye çağırıldım. Bu seçimde de yine oy ve ötesi'nden sandık müşahiti ya da okul sorumlusu olarak görev alacağım. Forumdan kimler bir siyasi partiden ya da oy ve ötesi gibi bir oluşumdan gönüllü olarak görev alacak seçimlerde?

• ⭐⭐

@cthax İlk etapta adaptasyon sürecini atlatmak ve İngilizcemi geliştirmek için pek meslek seçeceğimi sanmıyorum ama sonrasında çok güzel Fishshop açacağım kesin

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@MrtGnr bu sene görev alanlar ALLAH kolaylık versin çünkü güvenlik zaafları yaşanacak dedikodusu var gerçek dışı bile olsa yine de insan tedirgin oluyor.

• @ayvalik10 Kazanmış olanlar dahi mi? ne gibi bir güvenlik zafiyeti var konuşulan

• @ayvalik10 hocam kazansak bile ailelerimizi, eşimizi, dostumuzu ve tüm sevdiklerimizi geride bırakarak gideceğiz. O yüzden her türlü endişeye karşı bile görev almak zorunda hissediyorum ben kendimi.

Kazanamazsak, ki düşünmek bile istemiyorum bu ihtimali ama, o zaman zaten buradayız, kimse olmasa dahi kendimiz için yine mecburuz elimizi taşın altına sokmaya 🙂

• @MrtGnr eliniz dert görmesin, böylesi kutuplaştırılmış bir toplumda vatandaş olarak hakkımız olan bir görevde bulunmak bile bana çok cesur bir hareket geliyor. tebrik ediyorum sizi.

• @Bberturk teşekkür ederim. Gelişmiş toplumlarda insanlar cesur olmak zorunda kalmazlar. Umarım güzel ülkemde bir gün biz de cesur olmak zorunda kalmayız.

Bu arada ben hala daha ülkemin büyüklüğüne inanıyorum. Ne kadar deforme edilmiş, ne kadar talan edilmiş olsa da hala daha bir şeylerin o kadar da kolay olmadığına inanıyorum. Buyursunlar gelsinler, bu ülkede hala onlara karşı dik duracak büyük bir kesim insan var. Biz beraber durdukça, korkup sinmedikçe kimse bir şey yapamaz.

İşte en çok da bu yüzden görev almak önemli, sahada beraber olursak hiç bir halt yiyemezler.

• ⭐⭐

@memosaat sanırım Biden mayıstan itibaren kaldıracaktı aşı şartını şahsen ben de bu zamana kadar hiç covid aşısı olmadım dağın tepesinde yaşıyorum diye bu zamandan sonra da olmak istemem açıkcası

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cthax @MrtGnr seçim için görev yapıyor. O kadar kanımıza işlenmiş ki green kart herşeyi ona yoruyoruz.

• 🙂 evet şimdi fark ettim. Özür dilerim. @MrtGnr tebrik ederim. Zaten GC olumsuz olursa ondan sonra 2. mihenk taşım 14 Mayıs olacak.Onda da Umudumuz yeşermez ise Ankara Antlaşması ile Almanya'ya gideceğim artık

• @ayvalik10 sabıkam yok çok şükür

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@bostonlı bahsettiğim evrakta mahkeme gözükmüyorsa ozaman herhangi bir evrağı çeviri yaptırtman gerekmiyor. Eğer bahsettiğim evrakta dava gözükse idi ozaman çevirmen vasıtasıyla çevirtmen gerekiyordu.

• @ayvalik10 anladım teşekkür ederim.

• Merhaba,

Froumda gerı araştırsam bulacağım belkı ama ulaşamadım.11 Gün sonra kazandığımızı öğrendiğimizde hızlı davranmak vs gibi bir yarış olacak mı acaba.
    Geçen yıl sıra gemedi vs . gibi durumları okumuştum.Bunlarla karşılaşmamak için aksiyon ne olmalı .

teşekkür ederim

• @cthax ben şahsen ilk etapta tır şoförü olmayı planlıyorum sonrası için planlar değişebilir.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

101

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.2k

| | | |