Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

• Kurek satanlar her daim kazancli tabii.

• @aliarmgn merhaba hangi okuldan mezun oldunuz ne kadar zamandir sektorde calisiyorsunuz mezun olduktan ne kadar sonra is buldunuz ? Buyuk bir sirkette mi veya remote mi calisiyorsunuz ben hep remote calismak istiyorum bu ulke yordu beni 😞

• @mazk2104 Ben iki yol kadar calistim. Kurs bittikten 5 ay sonra is bulmustum. Sirket ofisten calismaya gecince biraktim, su an ne yapacagima karar vermeye calisiyorum 🙂

• @aliarmgn peki yorumlarda bahsedildigi gibi mi ? yok iste ise alinanlar bootcamplerde bir sey ogrenmiyor 4 ay sonra isten cikariliyor diye ? benim tanidiklarim hala calisiyor ama o yorum beni bayagi tedirgin etti.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

duygu yaşar hiç gaza getirmeden yalan dolan olmadan olduğu gibi sade anlaşılır bir şekilde anlatıyor

• @mazk2104 Ben sahsen 4 ay calisip isten cikarilan duymadim. Beraber calistigim bir arkadas vardi baya sikinti yasadihatta projeden aldilar bi ara. Sonra baska bir takima dahil oldu orada devam ediyor. 2 yil olacak neredeyse.Boyle istisnalar vardir illa ama cok oldugunu dusunmuyorum. Ogrenme isi tamamen size kalmis bir olay ne kadar calisacaginiza ve anlatilanlari ne kadar anladiginiza bagli biraz.Ama is bulmak eskisi kadar kolay degil onu soylemem gerekiyor, asiri bir yogunluk var suan.

• Selamlar,
    Onceki konulardan bagimsiz olacak ama;
    Haziran sonu gibi San francisco'ya gitmeyi dusunuyorum. Kendim hakkimda bilgi verecek olursam; 10+ yillik yazilim muhendisiyim, Azure, .net Angular/React ile calistim, ingilizcem iyi ( 7 yildir Londra'dayim).

Kafama takilan bir suru soru var, bilinmezlikler kafami cok yorular hepimiz gibi.

1. Bu kadar isten cikarmadan sonra, San francisco'ya gitmek mantikli mi?
    2. React.js gayet populer anlasilan ama .net c# is piyasasi nasildir pek kestiremiyorum. Cunku gordugum kadari ile startuplar daha node.js kullaniyor.
    3. Universiten beri hep San francisco'da calismayi hayal ediyordum. Oraya gidenler acaba "buraya iyiki geldik" diyorlar mi?
    4. @yigitsagun hocam sagolsun, aile ile yasanabilecek yerler icin " jose Fremont los gatos Mountain view san mate" yerlerini onerdi. Baska fikirleri olan var midir?

• @aliarmgn tesekkur ederim. Yani ben de resesyon bitene kadar duruma hazir olmak icin soyledim okullar pahali. Bir de 4 ay calisip da atilirsam ne gerek var diye dusunuyotdum. Yeni bir alan zor konular ama anladigimi dusunuyorum. Siz bir gunde kac saat xcalisiyordunuz. Tahminen size de videolar veriliyordu 3-4 saatlik bir video 3-4 saatte bitebiliyor muydu ?

• @Wahap, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

Selamlar,
    Haziran sonu gibi San francisco'ya gitmeyi dusunuyorum. Kendim hakkimda bilgi verecek olursam; 10+ yillik yazilim muhendisiyim, Azure, .net Angular/React ile calistim, ingilizcem iyi ( 7 yildir Londra'dayim).

Kafama takilan bir suru soru var, bilinmezlikler kafami cok yorular hepimiz gibi.

2. React.js gayet populer anlasilan ama .net c# is piyasasi nasildir pek kestiremiyorum. Cunku gordugum kadari ile startuplar daha node.js kullaniyor.
    3. Universiten beri hep San francisco'da calismayi hayal ediyordum. Oraya gidenler acaba "buraya iyiki geldik" diyorlar mi?
    4. @yigitsagun hocam sagolsun, aile ile yasanabilecek yerler icin " jose Fremont los gatos Mountain view san mate" yerlerini onerdi. Baska fikirleri olan var midir?

Kendimce fikir vereyim, Türkiye tecrübesini pek saymıyorlar o sıkıntıyı aşmaya çalışıyorum 🙂 Sizin londra tec. varsa daha kolay olur iş bulmanız.
    Ama yinede iş bulmadan gelmeyin.

1. İşten çıkarma olayları pandemi bitmesinden dolayı, sözleşmeli ve h-1b vizeliler çoğunlukta. Maaş vergiden sonra biriktirme fırsatı sağlıyorsa neden olmasın?

2. Aynen doğru startup'lar node.js ağırlıklı ama linkedin'de .net angular çok görüyorum.

3. Henüz bir fikrim yok) ama cidden değecek bir maaş için gidilmeli. Ortalamanın üzerinde pahalı bir yer.

4. Arabanız olursa, kendiniz yaşayıp deneyimlemeniz daha iyi olur. Gerekirse iş yerine 1 saat uzaklıkta tüm şehirlerde 1 ay konaklayın. Benim kaldığım yer suç oranı en yüksek yer 3 ay olacak ama henüz bir sıkıntı yaşamadım. Aynı anda başka bir arkadaşımda bundan korkuyordu. İnternetten suç oranı araştırıp gelmiş, çokta alaka bulamadım dedi 😂

• @cgokhan, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@Wahap, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

Selamlar,

Kendimce fikir vereyim, Türkiye tecrübesini pek saymıyorlar o sıkıntıyı aşmaya çalışıyorum 🙂 Sizin londra tec. varsa daha kolay olur iş bulmanız.
    Ama yinede iş bulmadan gelmeyin.

1. İşten çıkarma olayları pandemi bitmesinden dolayı, sözleşmeli ve h-1b vizeliler çoğunlukta. Maaş vergiden sonra biriktirme fırsatı sağlıyorsa neden olmasın?

2. Aynen doğru startup'lar node.js ağırlıklı ama linkedin'de .net angular çok görüyorum.

3. Henüz bir fikrim yok) ama cidden değecek bir maaş için gidilmeli. Ortalamanın üzerinde pahalı bir yer.

4. Arabanız olursa, kendiniz yaşayıp deneyimlemeniz daha iyi olur. Gerekirse iş yerine 1 saat uzaklıkta tüm şehirlerde 1 ay konaklayın. Benim kaldığım yer suç oranı en yüksek yer 3 ay olacak ama henüz bir sıkıntı yaşamadım. Aynı anda başka bir arkadaşımda bundan korkuyordu. İnternetten suç oranı araştırıp gelmiş, çokta alaka bulamadım dedi 😂

Küçük bir düzeltme yapayım. Benim için Türkiye tecrübesini saydılar. Diplomamın kopyasını istediler. Hatta Türkiye’deyken çalıştığım 2 şirketi arayıp “bu kişi sizinle çalıştı mı? Siz mi çıkardınız o mu çıktı?” Gibi sorular sormuşlar.

Sanırım şirketine göre değişiyor. Benim burada girdiğim şirket bir bankaydı.

• @meilo sanırım siz pandemi döneme denk geldiniz o zaman ihtiyaç daha fazlaydı. Pek sorgulamamislardir. Benim 3ay olacak konuştuğum 60-70i geçti en az 10 kişi us exp. istedi. Diğerinden de ses cikmadigina göre 👍

• @meilo bankalarin bir suru kontrolu var, security, finance, referance ve background check. Bunu herkese yapiyorlar diye biliyorum

• @cgokhan
    Hocam daha once calistiginiz firmalar varsa onlarin ana sirketinin ismini de diyebilirsiniz.
    Mesela ben yapikredinin bi projesini yapmistim. Kimse Yapikrediyi bilmiyor yurtdisinda. Unicredit ile ortakligi var yapikredinin, ben Cvye Unicreditin projesinde calistim yazdim.

• @cgokhan kolay gelsin kardeşim. Hersey, herkes icin dogru olmuyor. Ben basima geleni anlattim. Şu aralar IT sektörunde işe alimlar cok iyi durumda degil maalesef.

• @Wahap, içinde söyledi: Amerika'da Yazılım Geliştiricisi Olarak İş Aramak ve Yapılabilecek Hazırlıklar

@cgokhan
    Hocam daha once calistiginiz firmalar varsa onlarin ana sirketinin ismini de diyebilirsiniz.
    Mesela ben yapikredinin bi projesini yapmistim. Kimse Yapikrediyi bilmiyor yurtdisinda. Unicredit ile ortakligi var yapikredinin, ben Cvye Unicreditin projesinde calistim yazdim.

Bu da aklıma geldi ama referanslar da patlayabiliriz. Neyse elimizde yapacak başka birşey yok. Birde böyle deniyelim)

• @meilo ben yine de piyasanın iyi ya da kötü olduğunu hakkında birşey diyemiyorum. Bahsettiğim olaydan sonra kalifeye görünen ama sırf cv dolu olan çok insan var. Dolayısıyla sıra bize gelmiyor. Arkadaşım Hawaii'de ve hayatı boyunca kasaplık yapmış bir adamı kabul etmek zorunda kaldıklarını söyledi bana pandemide 🤣 Adam YouTube udemy derken girdi. Şimdi iki senedir çalışıyor bu tarz çok eleman geçmek gerek maalesef, piyasa kötü değil. 3 ay aktif olarak her gün ilanları takip ediyorum. Genelde 10+ yıl lead ariyorlar. Yaza doğru ne olur bilemem.

• @mazk2104 ben dersin disinda 3-4 saat toplamda ginde 7-8 saat ayiriyordum.

• @Wahap Dun Svb nin iflasi sonrasi SF eskisi gibi olmaz muhtemelen. Cogu startup batar diye okudum. Onun disinda Florida ve ozellikle TX cok yogun su siralar. Genel olarak amerikanin bi cok eyaletinde is bulabileceginizi dusunuyorum. Remote, Hybrid secenekleri de cok.Linkedinden takip ediyorsunuzdur muhtemelen. Ben issiz kalacaginizi dusunmuyorum fakat ise alim sureci genelde uzun surdugu icin SF ilk baslarda maddi olarak yorabilir.Bu arada Turkiye tecrubesini saymiyirlar kismina kendimce katilmiyirum. Tecrubeli arkadaslarim var ise giren.Siz cv nizde ve is gorusmesinde ne yaptiginizi duzgun bir sekilde anlatirsaniz her turlu sayarlar. Kendi yaptiklarinprojelerle ise giren insanlar var.Is aramaya basladiginizda goreceksiniz binlerce sirket var finans uzerine calisan yada degisik isimde bir cok banka var alim yapan. Sirketin bilinirlihinden cok ne/nasil yaptiginiz onemli. Bu benim gordugum. Herkesin tecrubesi farkli tabi.

• FL'de hangi şehir revaçta?

• @aliarmgn tesekkur ediyorum. Soruyorum cunku bana da ders calisma acisindan fikir olsun basarimi arttirsin ben de bootcamp asamasina girmeyi dusunuyorum. Peki gun icinde neler yapiyordunuz ? yani 4 saat video izlediniz diyelim not alarak mi izliyordunuz yoksa izleyip kalan 4 saatte gidip sadece alistirma mi yapiyordunuz bu alistirmalari okulunuz mu veriyordu bir gununuz bootcample nasil geciyordu ? ( ders calisma video gunu paylastirma olarak )

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

83

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |