Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@bekistaas, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

merhabalar birkaç sorum olacaktı

1)nişanlım ekimde Amerika'ya greencardla gitti biz şu an K-1 vizesine başvuru yapabiliyor muyuz ?
    2)başvuru yapabiliyorsak ilk anda elimizde bulunması gereken bilgiler nelerdir ?
    3)ilk anda net kazancını belirtmesi gerekiyor mu ?
    4)başvuru yapabiliyorsak nişanlılık vizesiyle mi yoksa buraya gelip nikah yaparak evlilik vizesiyle mi gitmem daha mantıklı olur ?

Green Card'li kisiler sadece evlendikten sonra eslerini getirebilirler, bilginize. K1 vizesi sadece ABD vatandaslarinin nisanlilari icin alabilecegi bir vize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@mary1014, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhabalar,
    Acaba dosyamızın NVC ulaşıp ulaşmadığını nasıl öğrenebiliriz. 30 gün dolunca email atın diye okudum her yerde ve acaba 30 günden önce yapabileceğim bir şey var mı diye merak ettim.

Teşekkürler

zaten dosyanizi actiklarinda size email gonderiyorlar, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Fikret54, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar merhaba. Bir konuda net bilgi bulamıyorum. K1 vizesi için kız arkadaşımla minimum iki yıl önce mi tanışmış olmam gerekiyor. Ben kız arkadaşımla 8 ay önce tanıştım. K1 vizesi başvurusu yapabilirmiyim?

yapabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@suleo, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@pin Merhabalar; elbette:) 9.45 teki randevuya 9.30 gibi gittim ama kapida cok uzun bir sira vardi iceri girmem 10.15 i buldu. Sonrasinda sira numarasi alip bekledim. Siram geldiginde ise saat 11civariydi cunku cok kalabalikti. Benden aldiklari evraklar;
    -I-134 form
    -Irs transkript
    -Employment letter
    (Bunun yani sira ayni sekilde joint sponsor evraklarimiz vardi)
    -Adli sicil arsivli(e devletten aldim)
    -Tam vukuatli nufus kayit (e devletten aldim)
    -2 biyometrik
    -ingiltere yasadigim icin oranin polis kaydi
    -intent to marry letter
    -ds160 confirmation
    -medical records
    -iliski kanitlari

Siram geldiginde oncelikle sag elimi kaldirip verdigim tum bilgilerin gercek olduguna dair yemin ettim. Sonrasinda parmak izimi aldilar. Sonrasinda gorusme soyle gerceklesti;
    -tamamdir simdi dosyanizi inceleyelim. Ingilizce dil bilimi okumussunuz nisanlinizla boyle mi tanistiniz?
    +evet onunda farkli dillere olan ilgisinden dolayi ortak bir etkinlikte tanistik
    -cok guzel. (Iliski kanitlarinda bir bebek fotografi gordu)
    Bu bebek kimin?
    +bizim bebegimiz henuz 1 aylik
    -cok guzel, o zaman bu iliskinin gercek oldugu kesin(gulumsedi)
    +oyle olmasi gerekiyor

Sonrasinda hic bir soru sormadan dosyanin geri kalanina bakti tamam buda tamam buda tamam diyerek ilerledi hepsini inceledikten sonra
    -ABD’de calismayi dusunuyormusunuz dedi,
    +evet akademisyenlige devam edecegim dedim
    -umarim tum istekleriniz gercek olur tebrik ederim dedi
    +tesekkurler pasaportumu ne zaman teslim alirim dedim
    -haftaya elinizde olur dedi

Bu sekilde gerceklesti toplamda 1 dk surmemistir:)
    Ancak bana joint sponsora ait olan tum evraklari geri verdiler, acaba herkese boyle mi yapiyorlar bilmiyorum.
    Bunun disinda iliski kanitlarini, nasil tanistigimiza dair olan yaziyi da geri iade ettiler…
    Persembe gunu randevum vardi, cuma gunu kargoya verdiler cumartesi ise subeye gelmis ancak yarim gun calistigi icin ptt muhtemelen pazartesi teslim edilecek:)
    Bu sekildeydi dilerim herkesinde kolay ve guzel gecer, beklediginize deger 🙏🏻🥹

tebrikler gozunuz aydin. evet, CEAC'a yuklenmis tum evraklari geri veriyorlar.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Valfry, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba. Benim mulakatim 4 ocak carsamba gunuydu. Bende deneyimimi paylasmak isterim herkesle. Randevu 9:15 teydi. Cantami, telefonumu yakinima teslim edip elimde sadece dosyamla yarim saat onceden gidip kuyruga girdim. Iceri girdigimde sira numarasi aldim ve cok fazla beklemeden numaram yandi. Benden aldiklari belgeler sunlar;
    2 adet biyometrik fotograf,
    Form l-134,
    Nisanlimin letter of intent to marry,
    IRS tex return transcript,
    Arsivli adli sicil kaydi,
    Nufus mudurlugunden aldigim vukuatli nufus kayit, Medical records,
    Iliskiye dair kanitlar (fotograflar, ucak biletleri, otel rezervasyonlari, whatsapp screenshotlari)
    Belgeleri aldiktan sonra beklememi, numaramin tekrar yanacagini soylediler. Yaklasik 1 saat bekledikten sonra amerikali bir officer ismimi soyleyerek beni cagirdi. Ingilizce konusacagiz degil mi dedi. Tabi ki dedim. Once sag elimi kaldirip yemin etmemi istedi sonra parmak izimi aldi. Sonra nisanlimin tam adini soylememi istedi. Nisanlimin hangi eyalette yasadigini, nasil tanistigimizi sordu. Benim ne is yaptigimi sordu. Nerede evlenecegimizi, planlarimizi, birbirimizin ailesiyle tanisip tanismadigimizi sordu. Çok guleryuzlu bir officer idi, kahkaha attigi bile oldu. Sonra belgeleri gozden gecirdi. Birkac fotografa bakti. Hersey tamam gozukuyor, dosyan pazartesi gunu ptt ye ulasir dedi. Bugun ptt den dosyami aldim. Eger aranizda mulakattan endiselenen varsa icinizi ferah tutun. Iliskiniz gercekse ve dosyalariniz eksiksizse hersey yolunda gidiyor. Ayrica oradaki herkes guleryuzlu ve yardimciydi. Bu da bonus oldu benim için.

tebrikler, gozunuz aydin.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kafka, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba bazı sorularım olacaktı internette biraz araştırdım çok bilgi bulamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1. Nvc bizimle nasıl iletişime geçecek?
      2.Mülakatta ne zaman evleneceksiniz diye sorduklarında nasıl bir tarih verebiliyorsunuz?
      3.Amerika’da nikah tarihi almak için diğer tarafında olması gerekiyor mu?

email ile

1. Email ile.
    2. ABD'ye girdikten sonra ilk 90 gun icinde olmali.
    3. Bulundugunuz belediyeden bilgi alin, cunku islemler her yerde farkli oluyor.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@ob16222, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@shwannn 1- email olarak gelmiyor
    2- arkadaşınızın adresini verdiyseniz onun evine posta olarak gelecek posta kutusunu kontrol etsin. Herhangi imza gerektiren bir kağıt değil.
    3- minimum 35 günü gözden çıkarın öncesi olursa çok şanslınız demektir.
    4- İlişkiniz gerçek ise bunu dert etmeniz gerekmiyor. Oradaki insanlar red vermek için orada değil merak etmeyin.

sayin @ob16222 , NVC ayni zamanda e-posta ile bilgilendirme yapmiyor mu? Yoksa sadece posta ile mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Yeşer-Kaya, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Dosyam ankarada, dosyamı hangi adresten takip edeceğim,konsolosluğun internet adresini yazar mısınız de

basvuru bilgilerinizi imzaniza tasimalisiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@akaraca, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar, NVC'den haber bekleme sürecindeyiz.
    Türkiye'de işten yeni çıkartıldım ve bu süreçte işsizlik maaşına başvurmayı düşünüyorum. TC'de işsizlik maaşı alıyor olmak mülakat sırasında olumsuz bir intiba yaratır mı?
    I-134, declaration of financial support, belgesinde, beneficiary hiç "means-tested public benefits as defined in 8 CFR 213a.1" aldı mı diye soruyor. Fakat bu madde anladığım kadarıyla Amerika'daki işsizlik ve fakirlik fonunu kastediyor. Yani istenilen soru ve belgelerde kaldığınız ülkede işsizlik maaşı alıyor musunuz diye bir soru değil anladığım kadarıyla. Doğru mu anlıyorum?

8 CFR 213a.1 “Means tested public benefit”: means either a Federal means-tested public benefit, which is any public benefit funded in whole or in part by funds provided by the Federal Government that the Federal agency administering the Federal funds has determined to be a Federal means-tested public benefit under the Personal Responsibility and Work Opportunity Reconciliation Act of 1996, Public Law 104-193, or a State means-tested public benefit, which is any public benefit for which no Federal funds are provided that a State, State agency, or political subdivision of a State has determined to be a means-tested public benefit. No benefit shall be considered to be a means-tested public benefit if it is a benefit described in sections 401(b), 411(b), 422(b) or 423(d) of Public Law 104-193. (https://www.ecfr.gov/current/title-8/chapter-I/subchapter-B/part-213a)

Forumun genelini arattım ama İŞKUR ile ilgili olumsuz bir yazı göremedim. (Bir kişi İŞKURluyken Green Card almış ve yurtdışında iptal etmiş işsizlik maaşını) onun dışında başka bir bilgi göremedim. Sizin bir fikriniz var mıdır acaba bu konuda? Sonuçta nişanlılarımız sponsor olacak ama yine de bir olumsuzluk yaratır mı diye tedirgin oldum.

onemli olan ABD vatandasi olan kisinin geliri, bilginize.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@pin, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@sahin-07 merhaba ☺️Vizemizi aldik, 18 ocak carsamba sabahi randevum vardi, giriste listede adim bulunamadi, 10 dk ekstra bekletildim, biraz stresli basladi benim icin ama devaminda rahatti diyebilirim. Goturdugum belgelerden hepsini aldilar ds160 disinda (nufus kayit ornegi, adli sicil kaydi, iliski kanitlari, sponsor formu ve belgeleri, nisanlimin bosanma belgeleri (orjinali ve kopyasi mutlaka sizde olsun), niyet mektuplari, saglik raporu).

Bana sorulan sorular;
    Nerede ve zaman tanistiniz?
    Iliskiniz nasil gelisti?
    Birbirinizin aileleri ile tanistiniz mi?
    Nisanlimin isi, nerede calistigi?
    Nisanlimin bosanma belgelerine bakip eski esinin adini ve hangi yillar arasinda evli kaldiklarini sordu:) ( bu soruyu hic beklemiyordum acikcasi)
    Nisanlimin cocugu olup olmadigini,
    Benim turkiye ve usa disinda bir ulkede yasayip yasamadigimi sordu...
    90 gun icinde evlenmeniz gerekiyor, haftaya pasaportunuz adresinize gelir dedi ve devaminda turkce olarak tiskur dedi 🙂
    Gorusmeyi yaptigim genc sempatik bir gorevliydi fakat sorular arasinda cok beklettigi icin biraz heyecanli gecirdim diyebilirim bu gorusmeyi.
    Toplamda iceride 1,5 saat kalmisim ama sure bana 1 gun gibi geldi☺
    Darisi bekleyen herkesin basina 🙏

Bu arada ben iki gun once gidip etrafi kontrol etmistim emanet burosu vs bulmak icin ama yoktu, esyalarimi otele birakip gittim. O gun konsolosluk yaninda sahsi arabasinin bagajina 50tl karsiliginda emanet alan biri oldugunu farkettim, bilginiz olsun ☺

tebrikler, hayirli olsun. 👍

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@shwannn, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaşlar istenilenler arasında polis kayıtları da var benim herhangi bir tutukluluğum falan yok gidip gene de almam mı gerekiyor yoksa sadece adli sicil kaydı mı gerekiyor

zaten ayni belge oluyor. Arsiv kayitli adli sicil kaydinizi e-devletten cikartabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@shwannn, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Bir de askerlik belgesi e devletten mi çıkan olacak yoksa askerlik bitince bize verilen mi

e-devletten cikartabilirsiniz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@thisnew, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba, I129F için chatlogs ve call logs gerekiyor mu? 129F de böyle bir madde yok fakat youtube videolarındaki dosyalarda vardı. Ekleyip eklememe konusunda çok kararsız kaldık.

iliskinizi gosteren tum kanitlari koymanizi tavsiye ederim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emir-1, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

@ob16222 hocam çok fazla bu belgeyi gördüm de forumda o yüzden 🙂

evet, bosanma evraklari onemli cunku tekrardan resmen evlenebilmek icin resmi olarak bosanmis olmaniz lazim.

Fakat adi ustunde, bu evraga sadece bosanmis kisiler sahip olabilir 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Uygar-Yildirim, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Merhaba arkadaşlar,
    Başıma geleni paylasmak istiyorum hiç aklima gelmezdi o yüzden sizin de dikkat etmeniz için paylaşıyorum..
    24 ocakta Ankara'da görüşmem vardı ..gayet iyi geçti ve onaylandı dediler..
    Sistemde de approved gözüküyordu
    26 sında issued olarak guncellendi ben de bikac gune gelir diye hesap ederken bugün elcilikten mail geldi ve işleminizi sonlandırmak için nüfus kayıt örneğinizin taranmış halini göndermeniz gerekiyor yazıyor..
    Görüşmeye butun evraklarim tam olarak gittim bazılarını görüşme esnasında geri verdiler ben de sorgulamadim nüfus kayıt örneği de bunlardan biriydi..şimdi ordaki yetkili yüzumdemn 1 hafta daha bekleyeceğim..iyi ki uçak bileti almadım..
    Uzun lafin kısası mülakatta geri verilen belgeleri kontrol ediniz ve emin misiniz diye sorunuz

Vizeniz size ulasana kadar seyahat plani yapmamalisiniz.

Maalesef dediginiz gibi, bazen konsolos hata yapiyor, ve evraklarin kaydini almayi unutuyor veya gozden kaciriyor... Bu tur durumlara hazirlikli olmak lazim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kafka, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

nişan vize randevu tarihlerini neden biz kendimiz alıyoruzda evlilik yapanlara konsolosluktan randevu veriliyor bilgisi olan var mi ? Bu arada yakın zamanda randevu alabilen var mi?

cunku K1 vizesi gocmen olmayan bir vize ve gocmen vizelerin aksine yasalarla belirlenen kotalara gore sinirlanmiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Ali-El, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Arkadaslar Merhabalar. Yeni kayıt oldum. Insanlara yardimci oldugunuz icin tesekkur ederim. Benim bir sorum olacakti. Amerikalı nişanlım K1 için basvuru yapti. Bir posta aldi. Yani kısacası Nao1 onaylandı. Şimdi Noa2 için mail bekliyoruz. Amerikalı nisanlım yeni bir eve taşınacak. Adresini degistirmesi No2 icin bir problem yaratir mi?

sorun yaratmaz.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@findiklahmacun, içinde söyledi: K1 vizesi (Nişanlılık Vizesi)

Bugün Noa2 tarihimizin üzerinden 57gün geçti. Salı günü oluşturduğumuz inquiry üzerinden ANK ile başlayan case numaramızı ilettiler dosyam AT NVC olarak gözüküyor.

Noa1 ; 08.10.2021
    Noa2 ; 08.12.2022

gozunuz aydin.

• @crazycells tesekkurler 😊

• @crazycells NOA2 olarak okumuşum ben. Soruyu , NVC e-mail atıyor haklısınız. Bazen kafa gidiyor yoğunluktan. hocam

Benzer Başlıklar

• 2908
  • 116
  • 4816
  • 114
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

103

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

419.9k

| | | |