Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese selamlar. Koskoca 1 sene geçti. Zaman çok hızlı akıp gidiyor. yeni bir greencard başvurusu heyecanı şimdiden başladı. bu sene herkese çıkar inşallah 🙂 selamlarrr

• ⭐⭐⭐

Almanya da green card benzeri bi çekiliş sistemi ile göçmenlik kapısını açıyor.

• ⭐⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

Almanya da green card benzeri bi çekiliş sistemi ile göçmenlik kapısını açıyor.

kaynak veya haber var mı detayları okuyabilmemiz için

• ⭐⭐⭐

dw.com’de gördüm İnstagram haber sayfaları da paylaşım yapmış ancak siteye erişim engeli var @tolgasatir

• ⭐⭐⭐

@waterman, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

dw.com’de gördüm İnstagram haber sayfaları da paylaşım yapmış ancak siteye erişim engeli var @tolgasatir

Almanya Çalışma ve Sosyal İşler Bakanı Bakanı Hubertus Heil, nitelikli işgücü açığını kapatabilmek için "fırsat kartı" adı verilen bir uygulamayla kalifiye işçilerin Almanya'ya göçünü kolaylaştırmak istediklerini açıkladı. Bild am Sonntag gazetesine verdiği demeçte, koalisyonun sonbaharda modern bir göç yasası sunacağını söyleyen Heil, "Ülkemizin ihtiyaç duyduğu kişilerin bize daha kolay gelebilmesi için şeffaf bir puan sistemine sahip bir fırsat kartı getiriyoruz" dedi.

Yurt dışından Almanya'da iş aramanın genellikle zor olduğunu söyleyen Bakan, yeni sistemin bunu kolaylaştıracağını kaydetti. Almanya'nın her yıl ve ihtiyaca göre, fırsat kartına sahip kaç kişinin belirli bir süre için iş aramak veya eğitim almak üzere Almanya'ya gelmesine izin verileceğine dair bir kota belirleyeceğini ifade eden Bakan Heil, bu kişilerin Almanya'da bulundukları süre zarfında, kendi geçimlerini sağlayabilmeleri gerekeceğini vurguladı.

Almanya tarafından tanınan bir yeterlilik belgesi gösterebilen herkes fırsat kartı için gerekli şartları yerine getirmiş olacak. Heil, ayrıca diğer insanlara da Almanya'ya gelme şansı verilmesi gerektiğini söyledi.

Puanlama sistemi getirilecek
    Habere göre, ilgili puan sistemi dört kriterden oluşacak. Bunlar, yabancı bir diploma, en az üç yıllık mesleki deneyim, dil becerileri veya Almanya'da daha önce kalmış olmak ve 35 yaşın altında olmak olarak dile getiriliyor.

Dört kriterden üçünü yerine getirenlere fırsat kartı verilmesi planlanıyor. Kartın yapısı hükümet tarafından belirlenecek.

• DV2024'de ben de varım. (DV çekilişine katılabilenlerin en gençleriyim)

Sanırım pasaport zorunluluğu kalmayacakmış yani şansımız daha yüksek 🙂

Sonuçlar geldiğinde bilgilendirme iletirim

• ⭐⭐⭐

Şans yükselmedi esasında azaldı duyan başvuracak ama tahminime göre çoğu kişi de yanlış başvuru sonucu elenicek. İpliğe bağlı bi durum zamanla görücez @batuhancirak

• Eveeet uzun bir aradan sonra yine forma girdim , Has not been selected gördükten sonra toparlaması zor oldu ama umutlar tükenmedi , herkese selamlar

• ⭐⭐⭐

Bilgi için teşekkürler nitelikli göçmenlerin katılabileceği bi program olucak sanırım @tolgasatir

• ⭐⭐⭐

Tekrardan hoşgeldin ekim yaklaştıkça devam insanlar geri dönüyor 🙂 @hdemircanusa

• İyi günler dilerim. Benim pasaportum Ağustos 2023’te doluyor. Dv2024 için başvuru yapabilir miyim? Yoksa yenilemem mi gerekir? Teşekkürler. Pasaport şartı umarım kalkmamıştır bu arada.

• @JesusLord pasaport şartı kalktı, şimdiki pasaport ile başvuru yapsanız dahi, mülakat almanız koşulunda pasaportu yenileyip vize/gc alabilirsiniz. Tabi yenileme yapınca eskisine delik açıp geri veriyorlar. Vize mulakatinda eskisini de alıp gidiyorsunuz bir problem olmaz . Tabi pasaport süresi +3 yıl yapın kafanız rahat olsun

• ⭐⭐

@JesusLord pasaport şartının var olup olmadığını resmi olarak DV2024 kılavuzu yayınlandığında göreceğiz.

• @diablo_ercan kafalarına göre şart koşuyorlar ama büyük ihtimalle degistirmeyecekler. Umarım pasaport şartı olur en azından isteyenler yararlanır

• ⭐⭐

@cgokhan hakkımızda hayırlısı. belki pasaport şartı var olduğu için belki de pasaport şartı olmadığı için çekilişi kazanırız hepsi birer olasılık. En sağlıklısı kılavuzun yayınlanması.

• @diablo_ercan, içinde söyledi: DV2024 Sohbet Odası

@JesusLord pasaport şartının var olup olmadığını resmi olarak DV2024 kılavuzu yayınlandığında göreceğiz.

Umarım pasaport şartı vardır ancak var ise ben Ağustos 2023 bitişli pasaportum ile ekim-kasım başvurusu yapabilirim değil mi? Pasaport şartı yok ise zaten kazanınca yenilerim artık.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@JesusLord pasaport kalkmasa bile kişinin ekim kasım aylarında geçerli olsun yeter ki bunu istiyorlar

• Az kaldı. Sabırla bekliyorum. 🙂
    asd.jpg

• ⭐⭐

@JesusLord varsayalım kazandın geçerli pasaportun yok. bir an önce ds260 doldurman lazım sen pasaport başvurusu yapıp çıkartana kadar her şey çok geç olursa bir de böyle düşün. (dv2023 başvurularında pasaport çıkarma işlemleri uzun sürdü mesela. )

• ⭐⭐⭐

Pasaport olayı en küçük detay arkadaşlar lütfen artık pasaport şartını sormayın eğer tarihi geçicek gibiyse çıkartın yenileyin bişey yapın yani zaten talihli olursanız kullanmanız gerekecek 😂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

108

40.2k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |