Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @Linktin tr deki üniversitesi ile ortak program (sunny) iki hafta önce vize randevusunda bulundu aynı gece acil talebi oluşturdu, iki gün içerisinde yeni randevu tarihi bilgilendirmesi ve onayı geldi

• @eyuphanyl 2 hafta önce

• @Linktin Bence de Haziranda belli olur. Acil vize taleplerine 10 gün sonrasına randevu vererek yanıt veriyorlardı geçici bir durum şuanki yoğunluk. Temmuza girmiş oluruz diye düşünüyorum o zaman çok rahatlayacak konsolosluk SWT randevuları bitmiş olacak.

• @eyuphanyl takipte kalmaya devam edelim o zaman. Eğer acil vize onaylarıyla ilgili çevrenizden bir duyum alırsanız haber verir misiniz acaba ? ben de buradan bilgilendirme yaparım size uygun olursa

• @Linktin Tabiki, iletişimde olalım. 🙂

• @ecellf-celbi j1 in hangi türü 2 hafta önce hiç bir j1 acil taleplerine onay vermediler.

• @crazycells Merhaba 1-2 avukatla görüştüm.Eğer greencard çıktıysa j1 vize görüşmeni olumsuz yönde etkiler.hatta alma şansın 0 gibi bir şey dediler.ne düşünüyorsunuz bu durumda?

ds formunu türkiyedeki konsolosluğa göre doldursam , vizeyi almak için mecburen buraya gelmek zorunda kalacağım için j1 için görüştüğümüz vize memuru olumlu bakar mı?Veya hiç doldurmadan mı görüşmeye gitmeliyim?

• @eyuphanyl sunny ortak program

• @yukojo01 Merhaba ben Amerikada B2 olan turist vizemi statü değişikliği yaparak F1 e başvurmuştum. Parmak izini verdim ve beklemedeydim. Sizin gibi bu hafta sonu gc başvuru hakkı kazandığımı öğrenince 2 avukatla iletişime geçtim ve B2 vizemin bitmesine 3 gün kalmıştı, F1 vizemin çıkarsa problem olmadan gc prosesinin Amerikadan yürütebileceğimi fakat F1 vizesinde olası bir red cevabında green card başvuru hakkımı da kaybedebileceğimi söylediler. Bunun gerekçesi olarak red mektubunun bana ulaşması uzun sürerse illegal şekilde ülkede kalma durumuna düşebileceğimi söylediler ve F1 başvurumu dilekçe ile geri çekip ülkeme geri dönmemi önerdiler. Ben de dün gece acil şekilde Türkiye ye döndüm. F1 başvurumu geri çekip green card işlemlerime Türkiyeden devam edicem

• Merhaba tekrar.
    Arkadaşlar vizelerden haber var mı ? acil kullanım onayı alan oldu mu ?

• @Linktin Hayır henüz yok. Haziran başı sanırım belirleyici olur.

• Arkadalar herkese selam,
    Öncelikle tekrar eden bir başlıksa lütfen kusura bakmayın, ancak takvimim biraz sıkışık, iki ayağım bir pabuca girdi ve acil yardımlarınıza ihtiyacım var.
    Yakın zamanda ABD'de bir üniversiteden 6 aylık misafir araştırmacı olarak davet aldım. Davetin kapsadığı tarih aralığı 1 Ekim 2022-1 Mart 2023. Davet mektubum bu hafta elime geçecek.
    Konuyla ilgili bazı endişelerim var ve bu konuyla ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var.
    Endişelerim şu şekilde:

1. ABD vizelerinde sıkıntı var diyorlar, yetişmeyebilir diyorlar gerçekten sorun olur mu? Bir alternatif olarak elimde 10 yıllık Kanada vizesi var. Short term öğrenci vizesi almıştım daha önce. Diyelim ki sorun olacak, yaz sonuna doğru gidip Toronto'daki konsoloslukla görüşme yapmam olası olur mu?
    2. Dediğim gibi davet mektubum bu hafta gelecek ve hemen okulumla ilgili izin süreçlerine girişeceğim ama dediğim onay kağıdını aldığımda askerde olacağım büyük ihtimalle (bedelliye gidiyorum önümüzdeki hafta)... süreci yönetmekte zorluk yaşıyorum.
    3. Şu an banka hesabımda para yok, ancak belli bir miktar giriş olacak. Bununla birlikte ABD'de accommodation'ım bir kişi tarafından sağlanacak (evinde misafir edecek beni ücretsiz bir şekilde) ve aylık maaşım yaklaşım yaklaşık Temmuz maaşından itibaren 700 dolar olarak hesabıma yatacak. Vizede şu anda birikmiş bir paramın olmaması bir sorun yaratır mı?
      Hepinize yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

@yukojo01, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

@crazycells Merhaba 1-2 avukatla görüştüm.Eğer greencard çıktıysa j1 vize görüşmeni olumsuz yönde etkiler.hatta alma şansın 0 gibi bir şey dediler.ne düşünüyorsunuz bu durumda?

ds formunu türkiyedeki konsolosluğa göre doldursam , vizeyi almak için mecburen buraya gelmek zorunda kalacağım için j1 için görüştüğümüz vize memuru olumlu bakar mı?Veya hiç doldurmadan mı görüşmeye gitmeliyim?

DS-260 formunu gonderdiniz mi?

alma sansiniz 0 degil; ama Turkiye'ye geri doneceginizi gosterebilmeniz lazim. Kacinci siniftasiniz? Not ortalamaniz kac? Bir de J1 vizesi alma amaciniz neydi, hatirlatir misiniz?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@academicus, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

Arkadalar herkese selam,
    Öncelikle tekrar eden bir başlıksa lütfen kusura bakmayın, ancak takvimim biraz sıkışık, iki ayağım bir pabuca girdi ve acil yardımlarınıza ihtiyacım var.
    Yakın zamanda ABD'de bir üniversiteden 6 aylık misafir araştırmacı olarak davet aldım. Davetin kapsadığı tarih aralığı 1 Ekim 2022-1 Mart 2023. Davet mektubum bu hafta elime geçecek.
    Konuyla ilgili bazı endişelerim var ve bu konuyla ilgili yardımlarınıza ihtiyacım var.
    Endişelerim şu şekilde:

1. ABD vizelerinde sıkıntı var diyorlar, yetişmeyebilir diyorlar gerçekten sorun olur mu? Bir alternatif olarak elimde 10 yıllık Kanada vizesi var. Short term öğrenci vizesi almıştım daha önce. Diyelim ki sorun olacak, yaz sonuna doğru gidip Toronto'daki konsoloslukla görüşme yapmam olası olur mu?
    2. Dediğim gibi davet mektubum bu hafta gelecek ve hemen okulumla ilgili izin süreçlerine girişeceğim ama dediğim onay kağıdını aldığımda askerde olacağım büyük ihtimalle (bedelliye gidiyorum önümüzdeki hafta)... süreci yönetmekte zorluk yaşıyorum.
    3. Şu an banka hesabımda para yok, ancak belli bir miktar giriş olacak. Bununla birlikte ABD'de accommodation'ım bir kişi tarafından sağlanacak (evinde misafir edecek beni ücretsiz bir şekilde) ve aylık maaşım yaklaşım yaklaşık Temmuz maaşından itibaren 700 dolar olarak hesabıma yatacak. Vizede şu anda birikmiş bir paramın olmaması bir sorun yaratır mı?
      Hepinize yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Size B1/B2 vizesi alacaginiz mi soylendi? Yoksa J1 vizesi mi alacaksiniz?

• @crazycells Merhaba size de kendi konumu danışmak istedim.
    işim temmuzun ortasında başlıyor ancak 2023 ocak ayından öncesine vize bulamadım. Önereceğiniz bir yöntem var mı acaba ?
    J1 internship vizesi.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Linktin, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

@crazycells Merhaba size de kendi konumu danışmak istedim.
    işim temmuzun ortasında başlıyor ancak 2023 ocak ayından öncesine vize bulamadım. Önereceğiniz bir yöntem var mı acaba ?
    J1 internship vizesi.

evet, genelde egitim vizelerine tolerans gosteriyorlar. O nedenle randevu aldiktan sonra AIS'ten acil randevu talep etmenizi tavsiye ederim. Konsoloslogun sizin mulakata tarihinizi onceden cagirma ihtimali var.

• @crazycells Şuan istisnasız her acil talebine ret veriyorlar, erkene çekmiyorlar J1 vizelerini. Bir süre daha beklemesini öneririm 1 seferlik hakkı yanarsa 160 dolar ödemek zorunda kalır bir daha. Kabül etmeye başladıkları gün buradan duyuru yapacağım ben.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@eyuphanyl, içinde söyledi: ( J ) Değişim Programı Vizeleri

@crazycells Şuan istisnasız her acil talebine ret veriyorlar, erkene çekmiyorlar J1 vizelerini. Bir süre daha beklemesini öneririm 1 seferlik hakkı yanarsa 160 dolar ödemek zorunda kalır bir daha. Kabül etmeye başladıkları gün buradan duyuru yapacağım ben.

Bilgilendirme icin tesekkurler, duyurunuzu bekliyor olacagiz 👍

Fakat sayin @Linktin 'in cok sansi yok diye dusunuyorum; cunku Temmuz ayinda basliyormus programi, eger acil talep red olsa bile surekli takvimi kontrol edip bosluk oldugunda randevusunu one cekmesi gerekecek.

• @crazycells Evet bu süreçte konsolosluğun ekstra bir kontenjan açmadığı sürece veya acilleri onaylamadığı sürece maalesef öne çekme şansı yok. Slot hiç açılmadı Haziran-Temmuz ayına. Acil harici öne çekebilen kimse olmadı. Umarım en kısa sürede acil taleplerini karşılarlar. Wat yoğunluğundan dolayı İntern vizeleri de mağdur oldu. Yine de konsolosluğun bu durumdan haberdar olup işe, staja başlama tarihi geçen bir çok kişinin acil taleplerini en kısa sürede karşılayacağını umuyorum.

• @crazycells merhaba, yanıtınız için teşekkür
    ederim. Davet mektubum dün geldi j1 diyor.

Benzer Başlıklar

• 3
  • 1424
  • 1
  • 1517
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

54

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.2k

| | | |