Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• merhaba, ben de talihlilerden biriyim. sayenizde ds 260 formunu doldurdum. yardımlarınız ve vereceğiniz destek için teşekkür ediyorum

• ⭐⭐⭐

Uzun süreli kalınan ülkeler için o ülkelerdende adli sicil kaydı almanız gerekiyor durumu mevcut bildiğim kadarıyla fakat benim aklıma takılan bir soru var. Üniversiteyi KKTC'de okudum 5sene gibi bir süreç orada yaşadım.Fakat iki önemli nokta var burada bu 5senelik sürecin sadece 1 yada 2 senesi ikametgahım orada gözüküyor yinede almam gerekir mi bir diğer noktada KKTC bildiğiniz gibi diğer ülkeler tarafından tanınmıyor sadece bir kaç ülke KKTC'yi tanıyor bu yüzden adli sicil almamıza gerek olmayabilir mi. Teşekkürler şimdiden

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@cemalkt olmuş teşekkürler 👍

• @gucarslan 2010 Tarihinde İngiltere 5 aylık. Birde son 5-10 yıl arasında defalarca KKTC var.

• @irem-kadıoğlu ABD Yolunda Evlilik diye bir başlık var, orayı inceleyebilir misiniz ?

https://yesilkartforum.com/forum/topic/78/abd-yolunda-evlilik

Mülakattan önce evlenmeniz yeterli oluyor. Sonrasında evlenirseniz süreç biraz daha uzuyor diye biliyorum. Bu esnada ilişkinizin geçmişe dair kanıtları gerekecek. Hediyeler, fotoğraflar vs. Bunlar için de bir dosya hazırlamanız gerekiyor.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-Kurtulmuş ikametgahınızın orada olup olamamasının bir önemi yok.
    1 yıl ve daha uzun kaldıysanız almanız gerek.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@serkanakde bunlar sorun değil, lise ve üstü mezuniyetiniz olması ve diplomaya sahip olmanız yeterli. bunun için formu açtırmayın..

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@ONURSUNTER01 hayır gerekmez.
    şuan durumunuz neyse onu yazmalısınız.

• Merhabalar ds260 formunda çalıştığınız işler bölümünde e devlet üzerinden kaydı olmayan uzun süreli freelance şirket bilgimi yazabilir miyim yoksa resmi olmadığı için gerek var mı teşekkür ederim şimdiden cevap için 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@flankes0 gözünüz aydın, tebrikler.
    muhtemelen TR'de ilk mülakat alacaklardan birisiniz. sürecinizde bol şans diliyorum.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@vadili hayırlı olsun 👍

• @gucarslan Süpersınız çok çok teşekkurler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Emre-ÇELİK kimse sizin e-devlet bilgilerinizle ilgilenmiyor.
    reelde neyse onu yazın lütfen.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   stardium stardium 

• @gucarslan Teşekkürler.

• 16 yaşından sonraki adresleri nasıl girecem bilmiyorum, çok yer değiştirdim, çoğununda adresini hatırlamıyorum.

• @gucarslan merhaba ben kibrista askerlik yaptim ,bu yurtdisi seyaheti sayilir mi? Ve bunu askerlik kisminda ozellikle.belirtmem gerekirmi

• Merhaba, ilk başvuru sırasında adres bilgisi olarak iş adresimi yazdığımı farkettim. Dolayısıyla case iş adresim olarak açılmış. DS260 formunda ikamet adresimi ev adresi olarak yazacağım. Bu sorun oluşturur mu? Başvuru bilgileri ile DS260 formundaki bilgilerin tutarlı olması konusunda yazılar okudum, tedirgin oldum açıkçası. Şimdiden teşekkürler.

• @gucarslan hocam şöyle izah etmek isterim. şu anda istersem hemen bir yerde işbaşı yapabilirim. bu bana mülakat esnasında pozitif olarak etki kazandırır mı kazandırmaz mı ?

• Merhaba, ben şantiyelerde çalışıyorum. Aynı firmadayken bir çok şantiyesinde çalıştığım oldu. Ya da adi ortaklık 2 firmadan birinin personeli olduğum oldu. E-devletten ziyade fiili olan yazmak lazım degil mi? Firmaların da şantiye adresi yerine merkezlerinin adresini yazsam yeterli olur mu? Bu arada çalıştığım firmalardan iflas eden de oldu. Şu anda bir adresi de yok. O zamanki adresi yazabilir miyim?

• "Previous Address" sorusunda ben iki yerde kaldım bir ev birde yurt, şu anda yurtta kalıyorum dedim, kaldığım tarihe yurda giriş tarihimi yazdım, evde ise çıkış tarihimi yurda giriş tarihim yazdım.
    sorum şu pandemi sürecinde 1 yıl evde tekrardan kaldım onuda belirtmem gerekiyor mu ?
    diğer bir sorum ise ben aynı apartmanda daire 2 de kalıyorken daire 5 e taşındım bunuda belirtmem gerekiyor mu ?

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

76

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |