DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐

@ahsenaydgdu, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar abi sen gökçe taşkıranı bulsana o kadın inanıyorum sana yardımcı olur, kaç kere 3-4 kere redleri bile olumluya çeviriyor, maharett formu iyi doldurmakta o onu çok iyi hallediyor

''Bakalım''

Sadece bunu diyebiliyorum, o kadar keyifsizim bu konuda.
    Gökçe hanımla uzun yıllar önce tanıştık. Bu kadar ünlü değilken, konuştuk hatta. O da bi avrupa yapın gelin dedi. Sonra bu corona süreci patladı. Hiç uğraşasım, para harcayasım, alıp da gidince orda bir mücadeleye giresim diye hevesim yok.

''Bakalım''...

• @ibrahimasar selamlar konusu açılmışken, size ret sebebi olarak söylediler mi o seyahatleri, o seyahatleri ne amaçla yapmıştınız açıklamanız ne olmuştu seyahatler ile ilgili form da ve mülakatta. Sorma sebebim 2014 yılında Libya da 2 ay kadar iş için projede bulundum (Turist vizesi ile) savaş tekrar patlak verince döndük. Eski pasaportumu bu yüzden tutuyorum. Hep merak etmişimdir bu sebep olabilir mi diye sizler yazınca sormak istedim. Durumunuza üzüldüm bu arada geçmiş olsun. Her zaman bir olanak vardır muhakkak.

• Merhaba dostlar, 22 yaşındayım ve 1 hafta önce Atlantik Danışmanlık aracılığıyla GreenCard başvurusu yaptım fakat hiç bilgim yoktu ve sadece bilgi almak için form doldurmuştum. Sonrasında ödemenin görüşme sonunda alındığını ve ödeme yapmazsam şansımın yanacağını vs. söyledi. Ben de 299 lira başvuru ücretini ödedim. Sonrasında pasaport başvurusu yaptım -henüz gelmedi-, benden fotoğraf örneği istedi ve en son dün de VIP Danışmanlık ve Check Up hizmeti için toplam 1890 lira istendi ve ilk seferde olduğu gibi ödemenin yapılmaması durumunda şansımın yanacağını bildirince borca girip ödemek zorunda kaldım. Benim merak ettiğim birkaç konu var; danışmanlıkları güvenilir mi ve son ödemeden sonra sorduğumda mülakatlara kadar bir ücret talep edilmeyeceği söylendi, bu doğru mu? Cevap veren herkese teşekkürler.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar anlıyorum seni yıllardır başvuruyorsun ama düşürme modunu fotin bile gitmiş, vazgeçme kendini mysea abiyle biranızı yudumlarken sohbet ederken hayal etsene.. umreyle turist vizesi alındığını duyduu kulaklar..
    bence sen onla bir kere daha görüş, bende bukadar ünlenmeden önce görüşmüştüm hatta pandemi yoktu ozaman ama gezmeye gidicek nakitte yoktu onu bunu bekleye bekleye bu günlere geldik 🙁 eylüle gün sayıyorum 5 ay 15 gün kaldı🥺

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar anlıyorum seni yıllardır başvuruyorsun ama düşürme modunu fotin bile gitmiş, vazgeçme kendini mysea abiyle biranızı yudumlarken sohbet ederken hayal etsene.. umreyle turist vizesi alındığını duyduu kulaklar..
    bence sen onla bir kere daha görüş, bende bukadar ünlenmeden önce görüşmüştüm hatta pandemi yoktu ozaman ama gezmeye gidicek nakitte yoktu onu bunu bekleye bekleye bu günlere geldik 🙁 eylüle gün sayıyorum 5 ay 15 gün kaldı🥺

Napıcan eylüle gün sayarak onu anlamadım.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar turist vize mülakatımız var işte ona gün sayıyorum, pasaportlar gelsin hemen gitmezsem namerdim

• ⭐⭐⭐⭐

@Rüştü-Gürbüz, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@ibrahimasar selamlar konusu açılmışken, size ret sebebi olarak söylediler mi o seyahatleri, o seyahatleri ne amaçla yapmıştınız açıklamanız ne olmuştu seyahatler ile ilgili form da ve mülakatta. Sorma sebebim 2014 yılında Libya da 2 ay kadar iş için projede bulundum (Turist vizesi ile) savaş tekrar patlak verince döndük. Eski pasaportumu bu yüzden tutuyorum. Hep merak etmişimdir bu sebep olabilir mi diye sizler yazınca sormak istedim. Durumunuza üzüldüm bu arada geçmiş olsun. Her zaman bir olanak vardır muhakkak.

Red sebebi olarak eline tutuşturdukları kağıtta geri dönmeyeceğinden şüphelenme gerekçesi sunuyorlar. Ben ikinci kez red aldığımda gözümü karatıp sordum red sebebi bu ülkelere olan ziyaretlerim mi dedim. Evet malesef dedi.
    Bu ülkelere olan seyahatlerimi ilk trist vizesi bavurumda da söylediğim için gizlemedim. İş sebebi ile olduğunu yazdım. İlk başvurumda da bilmediğimden gizlemedim. Ds 160 da yazdığım için sorunca söyledim. Ne için gittiğimi, ne kadar kaldığımı, orada ne yaptığımı sordular iki seferde de. Libya özellikle sıkıntı. Senin yerinde olsam zaten pasaportunda bu görünmüyor, asla söylemem. Mevcut pasaportunla daha önce yurtdışına çıktıysan sadece onları söyle. Eski pasaportunla Libya harici Avrupa vs varsa faydası olurmu bilmiyorum. Ama başka ülke yoksa Libyayı da söyleme. Hiç yurtdışına çıkmadım de. GC de zaten yurtdıına çıkmamış olmanla ilgilenmezler. Boşun alibya falan karıştırma. Konsolosluktan öğrendiğim bir bilgi, hiç bir şekilde senin yurtdıına çıkıp çıkmadığını bilemiyor amerika, sen ne beyan edersen ona bakıyor. Dürüst olmanın bir faydasını görmedim.

• ⭐⭐⭐⭐

@ibrahimasar turist vize mülakatımız var işte ona gün sayıyorum, pasaportlar gelsin hemen gitmezsem namerdim

İnşallah, hayırlısı. Resim de nereye gitmiş hiç bilmiyorum. Vardı... Uğraşmadım sonra da. Saldım az.. Anne Corona dan yoğun bakımda. Ben bi Bodrum bi İstanbul gidip geliyorum. Kafam yerinde değil..

• @ibrahimasar teşekkür ediyorum. Aslında şu sözünüz açıklıyor merakımı "Konsolosluktan öğrendiğim bir bilgi, hiç bir şekilde senin yurtdışına çıkıp çıkmadığını bilemiyor Amerika, sen ne beyan edersen ona bakıyor." tekrardan teşekkür ediyorum. Daha önce 1 kez sormuştum beyan etmem gerektiği söylenmişti.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar çok geçmiş olsun ibrahim abicim, inşallah en kısa sürede servise çıkar oğluşuna hayır duaları etmeye devam eder, anneler candır toplayıcı birleştiricidir annelere bişey olmasın🥺

• Herkese merhabalar. Türkiyedeki paramızı nasıl amerkiya getirecez? yanımızda 30-40k götürsek havaalanında falan sıkıntı olur mu? sorumla alakalı başlık bulamadım forumda.

• ⭐⭐⭐

@ibrahimasar, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

İnşallah, hayırlısı. Resim de nereye gitmiş hiç bilmiyorum. Vardı... Uğraşmadım sonra da. Saldım az.. Anne Corona dan yoğun bakımda. Ben bi Bodrum bi İstanbul gidip geliyorum. Kafam yerinde değil..

Geçmiş olsun 😔

• ⭐⭐⭐

@Burtaç, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Herkese merhabalar. Türkiyedeki paramızı nasıl amerkiya getirecez? yanımızda 30-40k götürsek havaalanında falan sıkıntı olur mu? sorumla alakalı başlık bulamadım forumda.

Bildigim kadarıyla aktarayım.
    1 kisi yaninda en fazla 10k getirebiliyor. 10k uzerini bildirmek lazimmis. Eger iki kisiysen ikiniz toplam 20k getirebilirsiniz. Gerisini de forumda "yurtdisina para yollamak" diye bir baslik vardi. Oradan okursun. Farkli yollar var.

• Merhabalar, ben Atlantik Danışmanlık aracılığıyla başvurdum fakat daha önce araştırma yapmadığım için 1. ve 2. görüşmelerimizde görüşme sonunda ödeme yaptım; ilki başvuru için 299₺, diğeri ise gelecek 3 yıl için geçerli 945+945 VIP Danışmanlık ve Check-up hizmet bedelleri içindi. Şimdi sorum şu; bu şirket güvenilir midir ve ileride daha ne gibi hizmetler için ödeme yapmam gerekecek? Konuya baya fransızım ve yaşım da genç, yön gösterecek birilerine ihtiyacım var. Teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@sa9a şirketin güvenilir olayını geçtim aldığı paraların tamamı alınmayan paralar. Kazanana kadar hiçbir para verilmez ücretsizdir. Check up denile bir şey yoktur. Kısacası dolandırıldın. Sence güvenilir mi sen cevap ver. 7 mayısta kazandıktan sonra 2-3 gün sonra ds260 başvuru formunu dolduracaksın. Daha sonra ekim ayına kadar bekleyeceksin.

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@sa9a şirketin güvenilir olayını geçtim aldığı paraların tamamı alınmayan paralar. Kazanana kadar hiçbir para verilmez ücretsizdir. Check up denile bir şey yoktur. Kısacası dolandırıldın. Sence güvenilir mi sen cevap ver. 7 mayısta kazandıktan sonra 2-3 gün sonra ds260 başvuru formunu dolduracaksın. Daha sonra ekim ayına kadar bekleyeceksin.

Tüm bunlara artı olarak, eğer sana başvurudan sonra "confirmation number" bilgini vermediyse, çekiliş açıklandığında bakamayacaksın kazanıp kazanmadığına. Şirket muhtemelen kazanıp kazanmadığını kontrol etmek için bile senden para talep edecek.

• @abrakadabra Tabi ortada bir başvuru varsa...

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@abrakadabra eğer başvuru yapılan mail adresini bilirse ozaman en azından confirm number unuttum kısmından görebilir

• ⭐⭐

@JessePinkman, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra Tabi ortada bir başvuru varsa...

Aynen öyle 😃

• ⭐⭐

@ayvalik10, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@abrakadabra eğer başvuru yapılan mail adresini bilirse ozaman en azından confirm number unuttum kısmından görebilir

Doğru diyorsunuz, inş. iş o boyutlara gelmez arkadaş için 🙂

Benzer Başlıklar

• 30083
  • 7674
  • 15457
  • 682
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

110

42.1k
Kullanıcı

4.4k
Konu

432.2k

| | | |