Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Öğrenci vizesi alan kişi evli ise eşler ne yapabilir? (M2 vs F2 vs J2)

• Tekrar merhabalar herkese. Benim kız arkadaşım hali hazırda J1 vizesini almış durumda. Kendisi Kanada ve Türk vatandaşı, Eylül’de doktora programına başlamak için ABD’ye gidiyor. Hali hazırda evli olanlar için süreç anlatılmış, ancak biz evli değiliz ve ilerleyen aylar için düşünüyoruz. Sonradan yapacağımız bir evlilikle, benim J2 vizesi almam mümkün müdür?

Selamlar

• Selamlar, hali hazırda evli değilsek ve evlenmeyi planlıyorsak süreç nasıl işliyor acaba? Kız arkadaşım J1 vizesiyle Eylül’de gidiyor Amerika’ya, ilerleyen aylarda evlenmemiz durumunda ben J2 vizesi alabilir miyim yoksa önceden evlenmiş olmamız mı gerekiyordu?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Tarık-B, içinde söyledi: Öğrenci vizesi alan kişi evli ise eşler ne yapabilir? (M2 vs F2 vs J2)

Tekrar merhabalar herkese. Benim kız arkadaşım hali hazırda J1 vizesini almış durumda. Kendisi Kanada ve Türk vatandaşı, Eylül’de doktora programına başlamak için ABD’ye gidiyor. Hali hazırda evli olanlar için süreç anlatılmış, ancak biz evli değiliz ve ilerleyen aylar için düşünüyoruz. Sonradan yapacağımız bir evlilikle, benim J2 vizesi almam mümkün müdür?

Selamlar

@Tarık-B, içinde söyledi: Öğrenci vizesi alan kişi evli ise eşler ne yapabilir? (M2 vs F2 vs J2)

Selamlar, hali hazırda evli değilsek ve evlenmeyi planlıyorsak süreç nasıl işliyor acaba? Kız arkadaşım J1 vizesiyle Eylül’de gidiyor Amerika’ya, ilerleyen aylarda evlenmemiz durumunda ben J2 vizesi alabilir miyim yoksa önceden evlenmiş olmamız mı gerekiyordu?

Evet, mumkundur. Evlendikten sonra okulla konusmaniz lazim sizin icin de bir DS-2019 formu hazirlayacaklar, daha sonra o DS-2019 formunu kullanarak J-2 vizesi icin konsoloslukta basvuru yapacaksiniz.

Fakat bu sureci ancak resmen evlendikten sonra baslatabilirsiniz, bilginize.

• @crazycells net ve duru cevabınız için çok teşekkür ediyorum, çok sağolun! 🙂 resmi olarak evlenip okuldan bu formu aldıktan sonra tahmini olarak ne kadar uzun bir başvuru süreci bizi bekler acaba?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells net ve duru cevabınız için çok teşekkür ediyorum, çok sağolun! 🙂 resmi olarak evlenip okuldan bu formu aldıktan sonra tahmini olarak ne kadar uzun bir başvuru süreci bizi bekler acaba?

Ilk firsatta randevu tarihi alip daha sonra konsolosluktan acil randevu talep edebilirsiniz. Konsoloslugun bunu reddetme ihtimali var ama reddetseler bile daha sonra dikkate aliyorlar. Bir ay once benzer bir durum yasadik.

• Merhaba forum da yeniyim, umarım herkes istediğini başarabilir. Benimde aklıma takılan bir soru var araştırıyorum hala, ben j1 alıp eş ve çocukların turist vizesi ile giriş yaparlarsa girişte problem yaşarmiyiz? Bir aracı firma bu şekilde tavsiyede bulundu ancak ne yapacağımı bilemedim. J1 alıp sonrasında basvurabiliyorsak j2 ye başvurmak daha mı iyi olur, j1 aldıktan sonra j2 de red yeme olasılığı oluyormu. Bilgisi yada tecrübesi olan varmıdır, çok teşekkürler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barisKYL, içinde söyledi: Öğrenci vizesi alan kişi evli ise eşler ne yapabilir? (M2 vs F2 vs J2)

Merhaba forum da yeniyim, umarım herkes istediğini başarabilir. Benimde aklıma takılan bir soru var araştırıyorum hala, ben j1 alıp eş ve çocukların turist vizesi ile giriş yaparlarsa girişte problem yaşarmiyiz? Bir aracı firma bu şekilde tavsiyede bulundu ancak ne yapacağımı bilemedim. J1 alıp sonrasında basvurabiliyorsak j2 ye başvurmak daha mı iyi olur, j1 aldıktan sonra j2 de red yeme olasılığı oluyormu. Bilgisi yada tecrübesi olan varmıdır, çok teşekkürler

Hangi programdan J1 aliyorsunuz?

• Merhaba, gastronomi mezunuyum, staj/trainee programı ile gideceğim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@barisKYL, içinde söyledi: Öğrenci vizesi alan kişi evli ise eşler ne yapabilir? (M2 vs F2 vs J2)

Merhaba, gastronomi mezunuyum, staj/trainee programı ile gideceğim.

halihazirda esinizin ve cocugunuzun turist vizesi var mi acaba?

• Bu ileti silindi!

• @crazycells cevabım gitmedi sanırım, eşim ve benim turist vizelerimiz var, oğlumuz içinde posta yolu ile alabiliyoruz diye bilgi var, yani turist vizelerimiz var diyebilirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@crazycells cevabım gitmedi sanırım, eşim ve benim turist vizelerimiz var, oğlumuz içinde posta yolu ile alabiliyoruz diye bilgi var, yani turist vizelerimiz var diyebilirim.

evet, annenin vizesi varsa bebek/cocuk icin mulakatsiz vize talep edebiliyorsunuz.

Bence bu dediginiz durumda eger kazandiginiz maas 3'unuzun de gecinmesi icin yeterliyse direkt J2 vizesine basvuru yapmanizi tavsiye ederim. Islemleriniz daha hizli sonuclanacaktir bu durumda...

Ayrica esiniz de J2 ile ABD'de bulunacagindan SSN basvurusu yapabilir ve dilerse calisabilir.

• @crazycells çok teşekkür ederim durumu değerlendirip karar vereceğim yine haberdar ederim, ilginize teşekkür ederim.

• Merhabalar,
    Turist vizem mevcut F1 vizemde vardı geçmişten. Şuan tekrar F1 vize mi posta yoluyla yenilemeyi düşünüyorum. 5 gün önce açılanan yazı doğrultusunda. Benim sorum şu eşim geçtiğimiz ay tek başına F1 vizesine başvurdu ve reddedildi yurtdışı deneyimi olmadığı için. Ben kendisine benimle birlikte F2 vizesine başvurmayı düşünüyorum. Sizce başvuru için tekrar F1 vizesimi yoksa f2 vizesimi sağlıklı olur? Yoksa eşimle bir avrupa turuna çıkıp öyle mi başvuruda bulunalım? Son sorum ise F2 daha önce alanlar dil okuluyla mı aldı yoksa yükseklisans şart mı? Bilgisi deneyimi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim🙏🏻 Sağlıklı günler

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hsbaysall, içinde söyledi: Öğrenci vizesi alan kişi evli ise eşler ne yapabilir? (M2 vs F2 vs J2)

Merhabalar,
    Turist vizem mevcut F1 vizemde vardı geçmişten. Şuan tekrar F1 vize mi posta yoluyla yenilemeyi düşünüyorum. 5 gün önce açılanan yazı doğrultusunda. Benim sorum şu eşim geçtiğimiz ay tek başına F1 vizesine başvurdu ve reddedildi yurtdışı deneyimi olmadığı için. Ben kendisine benimle birlikte F2 vizesine başvurmayı düşünüyorum. Sizce başvuru için tekrar F1 vizesimi yoksa f2 vizesimi sağlıklı olur? Yoksa eşimle bir avrupa turuna çıkıp öyle mi başvuruda bulunalım? Son sorum ise F2 daha önce alanlar dil okuluyla mı aldı yoksa yükseklisans şart mı? Bilgisi deneyimi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim🙏🏻 Sağlıklı günler

Onceki F1 vizeniz ne zaman sona ermisti?

• @crazycells 2013 te. Sanırım yenilemeye dahil değilmişim. Okul ile görüştüm. Bunlar sadece pandemi dönemi öğrencileri için geçerli olduğunu söylediler. Planlar tekrar değişmek zorunda kaldı:/

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hsbaysall, içinde söyledi: Öğrenci vizesi alan kişi evli ise eşler ne yapabilir? (M2 vs F2 vs J2)

Merhabalar,

Maalesef su an icin mulakatsiz vize almaniz mumkun degil cunku son 48 ay icerisinde vizenizin bitmis olmasi lazim.

Fakat bahsettiginiz yeni kuralin Turkiye'deki ABD konsolosluklarinda ne zaman uygulanmaya baslayacagini bilemiyoruz henuz.

Esiniz icin F2 vizesi basvurusu daha dogru olabilir kanimca, cunku F1 basvurusu yakin zamanda reddedilmis. Bu tur durumlarda basvuran kisinin durumunda onemli bir degisiklik olmadigi surece karari kolay kolay degistirmiyorlar.

Siz daha once dil okulu icin mi F1 almistiniz? Su an ne amacla basvuru yapiyorsunuz?

Ayrica esiniz ne amacla basvuru yapmisti?

Dil okulundan cok lisans, yuksek lisans ya da doktora basvurulari olumlu sonuclaniyor. Dil okulu basvurusu icin basvuran kisiye gore red de onay da mumkun...

• Evet ben dil okulu için F-1 almıştım daha önce. Ama şuan hali hazırda B1/B2 vizem var. Amacım eşimin toefl için amerika da eğitim almasıydı fakat onu da daha önce yurt dışı deneyimi olmadığı için reddettiler. Şimdi schengen e başvuruyoruz. Ekim sonu gibi tekrar F-1 başvurusu yapacağız. Umarız o zaman için dil okuluna vize alabiliriz. Annem babam kardeşim hepimiz vize sahibiyiz. Sıra eşimde diyordum ama olmadı. Sağlık olsun. Bu arada cevap için de çok teşekkür ederim🙏🏻

• ⭐⭐⭐⭐⭐

Evet ben dil okulu için F-1 almıştım daha önce. Ama şuan hali hazırda B1/B2 vizem var. Amacım eşimin toefl için amerika da eğitim almasıydı fakat onu da daha önce yurt dışı deneyimi olmadığı için reddettiler. Şimdi schengen e başvuruyoruz. Ekim sonu gibi tekrar F-1 başvurusu yapacağız. Umarız o zaman için dil okuluna vize alabiliriz. Annem babam kardeşim hepimiz vize sahibiyiz. Sıra eşimde diyordum ama olmadı. Sağlık olsun. Bu arada cevap için de çok teşekkür ederim🙏🏻

Su durumda esiniz F2 ile gelse bile aslinda amacini gerceklestirmis oluyor. ABD'de pratik yapip, online egitim almasi da mumkun.

Vize surecinizde bol sanslar 🙂

• Merhabalar,
    Eşim F1 vizesi ile Amerika'da bulunuyor. Benim B1/B2 turist vizem mevcut ve eşimi ziyaret etmek amacıyla arada gidip geliyorum. Türkiye'de aktif olarak çalışıyorum ve şirket ile konuştuğumda uzaktan çalışmak için izin aldım. Uzun süreli kalmak istediğim için eşimin üzerinden F2 vizesine başvurmak istiyorum. F2 ile ilgili çok fazla detay bulamadığım için deneyimi/bilgisi olan arkadaşlardan yardım almak istiyorum. DS-160 formunu doldururken vize türünü F2 seçtiğim zaman son olarak benden ve eşime ait SEVIS numaralarını istiyor. F2 için almam gereken SEVIS numarasını F1 vizesine başvurur gibi kendi adıma sıfırdan hesap açıp başvurmam mı gerekiyor, yoksa eşimin SEVIS hesabı üzerinden benim adıma I-20 formu doldurarak mı yapılması gerekiyor. SEVIS ücreti de az bir tutar olmadığı için yanlış işlem yapmamak adına sormak istedim. Teşekkürler.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

82

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |