Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @istanbuladami Kesinlikle, kotadan dolayı yasak yemeyiz.

• Yasaklı

@nevzatyildizz, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

Hadi bir de özeleştiri yapayım Dv2022 bekleme odasında aylarca konuştuk, dertleştik, muhabbet ettik, çekiliş yaklaşınca hepimiz aynı şeyi düşündük biz burada aylardır konuşuyoruz, çekiliş günü yeni üye olan birileri gelecek ilk başvurumda kazandım yazacak. Sanki bizim burada aylardır sohbet etmemiz, çekiliş hakkında detaylı bilgi sahibi olmamız bizim çekilişi daha çok hak ettiğimizi gösterir gibi davranıyoruz ancak bu bir çekiliş ve en bilgilisi de en cahili de, en zengini de en fakiri de aynı şansa sahip, şartlar eşit ve böyle de olmalı 🙂

Ben hiç böyle bişey savunmadım kendi adıma. Genelde de hak etmekten bahsedilmiyor. Yıllardır bekleyen insanlar ilk başvurunda kazanıp buraya gelenelri görünce morallerinin bozukduğunu vurgulamaya çalışıyorlar diye değerlendirdim ben hep onu. Senin dediğin gibi değerlendiriliyorsa saçmalık. 🙃

• ⭐⭐

@Ping-PONG 600 yeni üye 🙂 bu durumdan tek şikayetçi danışman şirketler olmalı 🙂 ben DV-2018 de geldim buraya @nevzatyildizz arkadaşımızın da dediği gibi şartlar eşit tamamen şans işi 🙂

• Bu ileti silindi!

• @Ramazan evet o ksıımı ss alsım ama sorgulama yapınca o kısmda soyadım hata veriyor çözemedim bu işi

• @Rhonster Ekrem abi sence pahalı mı ?

• ⭐⭐⭐⭐

@Harvard uygun gibime geldi yanlış hatırlamıyorsam haftalık 130 140 dolar gibi birşeydi tabi aldığın kurumdan kuruma değişiyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@Harvard ayrıca yanlış hatırlamıyorsam harvest in recruiterlerinden biri türktü selin hanım forumda olması gerek ama nickini hatırlayamadım adını bile yanlış hatırlıyor olabilirim ingilizce konularına baksana.

• @Harvard dil okulu hiç araştırmadım ancak burada bile aylık 200 tl gibi rakamlar konuşuyordu dil kursları için, onlarla kıyaslayınca bedava gibi geldi 🙂

• Bu ileti silindi!

• @nevzatyildizz abi dersler ingilizce hazırlık okuyacağıma burada dondurup okulu gidicem orada öğrenirim.

• @Harvard imkanın varsa git derim

• Turist vizelerine şimdi başvurabiliyor muyuz?

• @Vac-Reporter başvuru yapabiliyorsunuz diye biliyorum resmi sitesi üzerinden ds 160 formu doldurup vize ücretini ödüyorsunuz. Onlarda size randevu tarihi veriyorlar. En yakın tarih eylül ayı gibi bişi duymuştum. Yanlış bilgi verdiysem arkadaşlar düzeltebilir

• Merhabalar bu başvuruyu hangi sayfadan yapıyoruz acaba ben bulamadım da inşallah hepimiz kazanıriz şimdiden teşekkürlerimi sunar ve saygılarımla iyi akşamlar diliyorum

• Beni tek sinir edenler yanlış bilgiyle başvuran ve bu sebeple konsoloslukta reddedilecek olan boş talihliler, gideceklerin önünü tıkayanlar. Bir de konuda konuşulmuş, o konuda fikir belirtmek istiyorum. Başvurunun ücretli olması konusu. Bence başvuru ücreti olmamalı. Ben her sene 330 dolar ödeyemem. Diversity visanın amacı dünyanın her yerinden maddi imkanları ne olursa olsun insanlara vize imkanı değil mi? Parası olan için zaten diğer vize türleri var. Zaten public charge karşılamanın tek yolu 15000 dolar değil ki, iş teklifi, sponsor gibi ücretsiz seçenekler de var. Mesela diyelim benim Amerika'da geçerli mühendislik diplomam var, belli seviyede İngilizcem var ama param kısıtlı, parası olan lise mezunu amacı Uber yapmak olan birinden daha mı az hakediyorum?

• Öncelikle herkese merhabalar bende bu sene başvuru yapacağım ama aklıma takılan şeyler var bu sene başvurduğumda başvurum 2 sene sonra açıklanıyor fakat önümüzdeki sene tekrar başvurular oluyor ona başvurabiliyor muyum yoksa ilk başvuru açıklanana kadar başka başvuru yapamıyor muyum?

• @Ramazan, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ping-PONG 600 yeni üye 🙂 bu durumdan tek şikayetçi danışman şirketler olmalı 🙂 ben DV-2018 de geldim buraya @nevzatyildizz arkadaşımızın da dediği gibi şartlar eşit tamamen şans işi 🙂

🙂 az önce telegram da bir danışmanın ekmeğine taş koymuş olabilirim 😂

• Aslında düşündüm de loto, bir bedel ödeyerek daha fazla kazanma şansı. Acaba diyorum başvuru ücreti 1000$ felan olsa. Belki bu, öylesine başvuranların plansızların vb. önüne geçer. Gerçekten USA da yaşamak isteyen bedelini öder tabi bir de USA ya ciddi bir nakit girişi olur.
    Ya da böyle iyi.

• ⭐⭐

@justm, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

@Ramazan, içinde söyledi: DV2023 Bekleme Odası

🙂 az önce telegram da bir danışmanın ekmeğine taş koymuş olabilirim 😂

Ücretsiz bilgi paylaşımı mı yoksa hatalı bir durumu düzeltme üzerine mi

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.3k

| | | |