Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhaba cok uzun yazmadan fikri katilima sunuyorum. Austin (ve civari) icin yazilimcilar olarak hem sohbet hem tanisma seklinde yazilim odakli bir toplanti/bulusma organize edelim diyorum.
    Tarihi de bir tik uzak belirleyelim ki herkes gerekli ayarlamayi yapabilsin.
    Sayica onlu rakamlardan fazla oldugumuzu dusunuyorum. Uzun yillardir burada calisan Indeed, Apple, Google, Facebook, IBM gibi sirketlerde calisanlara da ulasmaya calisalim.
    Forumdakiler de fikirlerini beyan ederse sevinirim.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@caglaror bence bu iş için kafa patlatmak güzel olmaz mı

• @caglaror Linkedin'de Turkish Professionals US isimli bir grup var, bildigim kadariyla her eyalet ve sehirden farkli meslek gruplarinda insanlar var ve zaman zaman bulusma organize ediyorlar. Bir goz atmak isteyebilirsiniz.

• @gallifrey Evet, ayrica Austin de de benzer bir olusum var ama ben yazilima indirgemek istedim 🙂 Kendi aramizda tanisiyoruz da, halkayi biraz daha genisletmek gerektigini dusunuyorum.

• Takip edip ilgilenen varsa duyan duyamayanlara haber verebilir mi? Ne zaman yapalim.
    Bu Pazar gibi yakin tarihli bir teklif var.

• şimdiden keyifli sohbetler dilerim. Seneye aranızdayım kısmetse 🙂

• @caglaror her ne kadar yazılımcı olmasamda orada olsaydım gelip salça olmak istediğim toplantı olmuş. arada çay servisi yapıp kulak misafiri olurdum. seneye kısmet artık.

• Ilkini basarabilirsek duzenli yapabiliriz.

• Sanki bu pazara yakin gibiyiz ama sayilar cok az. Eger bu Pazar gelmek isteyenler diger bir tarihe de olumlu bakarsa, hem bu Pazar hem de sonraki tarihte toplaniriz. Forumu sik ziyaret etmeyenler var sanirim.

• TR de olmak dışında tüm kriterler benim için uygun :)). Çıkarsa artık bir sonraki toplantıya +1 leyin beni 🙂

• Arkadaslar ilk toplanti boyle olsun, 3 kisiyiz ama hemen haftaya yeni fikirler ve toplanti programiyla cikarim karsiniza. Bu arada Austin icinden IT ile ilgili gelismeleri ve kurs, egitim, etkinlik haberlerini bildirecegim size. Austin pek cok acidan donanim(hardware) ve yazilimin baskenti olmasa da buyuk sehirlerinden birisi. Hikayesini de bir ara derleyip koyarim buraya.
    Kurgu kisimlari olsa da su dizi keyifle izlenir: https://en.wikipedia.org/wiki/Halt_and_Catch_Fire_(TV_series)
    Ayrica Dell in sahibinin gelisim hikayesi de burali :https://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Dell
    Cok buyuk IT organizasyonlari yil boyunca Austin de yapiliyor. Buyuk bazi firmalarin patlama noktalari da buradan geciyor.
    Uzun uzun yazilir buna, velhasil Austin IT acisindan muhim bir sehirdir.

Gelelim bu Pazar mini toplantisina (gulup eglenip brainstorm ve bilgi/fikir alis-verisi yapacagiz).
    Book People, Downtown civarinda N Lamar uzerinde.
    Yer : https://www.bookpeople.com/
    Zaman: 12/08/2019 14:00
    Not: Park yeri 3 saat ucretsizmis. Bir kac saat takilir dagiliriz.
    Bu civarda olup yazilima ilgi duyan herkesi bekleriz.

• @caglaror
    Keyifli sohbetler, 3 saat size yetmez ama 😊

• Bordo lacoste, kotpant., gozluklu, esmer tip benim

• @caglaror Cok guzel bir ikili toplanti oldu 🙂
    Guzel, zihin acici sohbet icin @mutlu 'ya tesekkur ederim.
    Sonraki toplantida cok teknik bir konu belirleyip ona odakli kalmaya calisacagiz. Bu konuda fikirlere de acigiz.
    Ornegin: Algoritmalar, Data Structures, Design Patterns, etc.
    Eger talep olursa beyaz tahta ile algo cozmeye de calisiriz (Leetcode, hackerrank vb den).

• Ne demek @caglaror, gerçekten faydalı bir gün oldu. Bence hafta da bir araya gelip leetcode soruları cozebiliriz. O hafta bir konu belirleyip, haftasonu o konu hakkındaki firmalarda çıkan sorulari beyaz tahta onunde cozebiliriz.

• Austin ve It konusundan bahsederken Google'un buraya gereken onemi vermedigi Appleín ise QH sayilabilecek dev bir binasini burada yapmaya basladigini bilmek gerek. Cok fazla startup var ve Indeed gibi devlerin merkezleri burasi. Apple'in 4 ayri yerde kompleksi var. IBM'in dev gibi bir binasi var. Oracle, Samsung ve VMware binalari var. Samsung Austin operasyonlarini kapatacak diye duydum ama bilemiyorum.
    Adini simdi hatirlamadigim veri guvenligi ve chip firmalari var 2 tane.
    Goc haritalarina baktiginizda NY ve CA'dan cok fazla goc var buraya ve sebebi bu firmalar.
    Yasam simdilik ucuz, ev fiyatlari hizla artiyor. Eyalet ve sehirler IT sektorunun geleceginin farkinda ve cazibe merkezi olmaya calisiyorlar.
    Austin iklimi, dev universitesi, icinden gecen dev nehri ile yesil, genc nufuslu, hareketli ve hizla buyuyen bir sehir. Tum olanaklari yaninda sorunlari da gelisiyor.
    Income/expense oraniyla sundugu yasam kalitesi CA gibi bir eyaletten cok yukarda.
    5-10 yil icerisinde ev kirasi/ev fiyatlari. trafik, is olanaklari icin rekabet artacak ve aldigi goc nedeniyle Leyft gibi isler daha az kazandiracak.
    Ama IT de is bulabilenler icin 10 yila kadar cok guzel imkanlar sunmaya devam edecek.
    O yuzden burada onumuzdeki bir kac yil hem iyi bir egitim almak hem de gecinmek hala mumkun kalacak.
    Sonrasinda ic goc herkese bir olasilik, Burada It de yuksleip herhangi bir eyalete yine avantajli olarak gidilebilir.
    Konu biraz baska basliktan calma gibi oldu ama IT cok onemli ve kazanmaya deger.

• Selamlar,
    Konuyu canlandırayım 🙂

Haftaya bende Austin'e geliyorum bir Mobile Developer olarak. Orada yaşayan meslektaşlarım ile tanışmayı isterim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@meilo

bu kişi ile irtibata geçin böylelikle silikon vadisinden tut austin de çalışma şartlarını size anlatır

• @meilo Hocam Mobile de Android veya IOS mu geliştiriyorsunuz yoksa React Native, Flutter vb. frameworkler üzerinde mi çalışıyorsunuz ?

• @ayvalik10 Levent beyi biliyorum. Birkaç kanaldan yazdım ama henüz ulaşamadım henüz kendisine. İlginiz için teşekkür ederim

Benzer Başlıklar

• 3
  • 2
  • 2
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

99

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |