Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐

Good morning 🙂

• Merhaba, geçen seneden belki tanıyanlar çıkar beni 🙂
    2 yaşındaki çocuk için pasaport gerekli midir? Başvuru gününde

• ⭐⭐⭐⭐

@Batuhan-X hayır.

• @Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93 Seattle bayağı pahalıymış siyorlar

Bir videoda eyalet pahalı olduğu için ücretlerin yüksek olduğunu söylüyorlardı ama bilemedim. Ben sıcakları çok sevmediğim için kuzey bölgeleri araştırıyorum.

• ⭐⭐⭐

@Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Bir videoda eyalet pahalı olduğu için ücretlerin yüksek olduğunu söylüyorlardı ama bilemedim. Ben sıcakları çok sevmediğim için kuzey bölgeleri araştırıyorum.

Valla benim amerikada anladığım aslında gelir ve gider birbiriyle dengeli, yani şöyle ki pahalı dediğiniz eyalette daha çok kazanıyorsunuz ama giderinizde ona göre, ucuz dediğiniz eyaletlerde genelde iş imkanı vs kısıtlı olduğundna ucuz oluyor onlarda da daha az kazandığın için ortalama giderlerin yüzdesel anlamda birbirine denk gelecek gibi olur gibi geliyo bana tamamen benim gözlemlediğim ve okuduklarımdan anladığım bu şekilde

• ⭐⭐

@Corleone93 evet benimde washington hoşuma gidiyor kazanırsam oraya gitmeyi çok istiyorum

• ⭐⭐

@tolgasatir evet bencede öyle pahalı gibi gorunuyor ama kazancida ona gore yuksek dengeli

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Valla benim amerikada anladığım aslında gelir ve gider birbiriyle dengeli, yani şöyle ki pahalı dediğiniz eyalette daha çok kazanıyorsunuz ama giderinizde ona göre, ucuz dediğiniz eyaletlerde genelde iş imkanı vs kısıtlı olduğundna ucuz oluyor onlarda da daha az kazandığın için ortalama giderlerin yüzdesel anlamda birbirine denk gelecek gibi olur gibi geliyo bana tamamen benim gözlemlediğim ve okuduklarımdan anladığım bu şekilde

Aynen öyle. Amerika genelinde ülkemizdeki gibi gelirlerin giderlere yetmemesi gibi bir sorun yaşandığını sanmıyorum. Burada hayatta kalan orada her türlü yaşar 🙂

• ⭐⭐⭐

Aynen öyle. Amerika genelinde ülkemizdeki gibi gelirlerin giderlere yetmemesi gibi bir sorun yaşandığını sanmıyorum. Burada hayatta kalan orada her türlü yaşar 🙂

Türkiye'de bir nevi komando eğitimi alıp gideceğimiz için belki de ilk 1-2 yıl bence de gayet iyi yaşanılır. Ama sonra ortama uyum sağladıkça, oranın standartlarına alıştıkça ufaktan şikayetler de başlar gibi düşünüyorum. 3 senedir buradayım hâlâ ev alamadık arkadaş falan 😂

• @Erkand, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93 evet benimde washington hoşuma gidiyor kazanırsam oraya gitmeyi çok istiyorum

Olur da Amerika'da yaşarsam bütün büyük şehirlerini gezmek istiyorum. Burada imkanımız olmuyor ama orada ekonomik gücümün el vereceğini düşünüyorum.

• @hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

Türkiye'de bir nevi komando eğitimi alıp gideceğimiz için belki de ilk 1-2 yıl bence de gayet iyi yaşanılır. Ama sonra ortama uyum sağladıkça, oranın standartlarına alıştıkça ufaktan şikayetler de başlar gibi düşünüyorum. 3 senedir buradayım hâlâ ev alamadık arkadaş falan 😂

Olabilir 😃 gurbetçiler gibi olmayalım da.

• @Corleone93 bu sadece amerika ile sınırlı değil..çoğu ülkede şu an yaşadığımız hiçbir ekonomik sıkıntıyı veya pahalılığı yaşayacağımızı düşünmüyorum..en ufak bir vergilendirme artışı ileri devletlerde halkın direk ayaklanmasına sebep oluyor..biz fazlasıyla sindirildik bu konuda

• ⭐⭐⭐

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

zaten söylenen Türkler çalışmaya o kadar alışık ki ekonomik anlamda gerçekten en az güçlük çeken millet diye boşuna demiyorlar bence. ne iş olursa yapabiliyoruz el işçiliği de olan bir milletiz. ama dediğin gibi insanoğlu doyumsuz orda da 3-4 sene sonra ev alamıyorum arkadaş diye söyleniriz burda bir ömür alamayacağımız bilmemize rağmen 🙂

• @aayhann, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@Corleone93 bu sadece amerika ile sınırlı değil..çoğu ülkede şu an yaşadığımız hiçbir ekonomik sıkıntıyı veya pahalılığı yaşayacağımızı düşünmüyorum..en ufak bir vergilendirme artışı ileri devletlerde halkın direk ayaklanmasına sebep oluyor..biz fazlasıyla sindirildik bu konuda

Haklısın hocam 👏🏻

• @tolgasatir, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

@hadi-BE, içinde söyledi: DV2023 Sohbet Odası

zaten söylenen Türkler çalışmaya o kadar alışık ki ekonomik anlamda gerçekten en az güçlük çeken millet diye boşuna demiyorlar bence. ne iş olursa yapabiliyoruz el işçiliği de olan bir milletiz. ama dediğin gibi insanoğlu doyumsuz orda da 3-4 sene sonra ev alamıyorum arkadaş diye söyleniriz burda bir ömür alamayacağımız bilmemize rağmen 🙂

Ev alırız ya hiç sorun değil bence 😃 yeter ki kredi puanımız düzgün gelirimiz sabit olsun. https://www.zillow.com sitesinden ev bakıyorum 250-300 bin $ arasında çok güzel evler çıkıyor. İstanbul'da bu birim fiyata kenarı ilçelerden 1+1 yada 2+1 giriş kat yada bodrum kat anca bulunuyor.

• Calismayi seviyorsaniz ve bu is boyle su is soyle diye bahaneler uretmeden calisirim diyorsaniz, ABD'de issiz kalmazsiniz ve zamanla her istediginize de ulasma imkani bulursunuz.

Ozellikle bugunlerde gittigim heryerde "now hiring" veya "help needed" yazisiyla karsilasiyorum. Kapilarda hep buna benzer ise alim ilanlari var. Insanlar covid nedeni ile issizlik parasi almaya alistiklari ve rahatlarini bozmak istemedikleri icin ve birde doordash falan gibi delivery islerinin rahatligini birakmak istemedikleri icin normal islerde calismak istemiyorlar.

Pizza restauranti olan arkadasim var ve surekli calisacak isci ariyor. Gelen kisi basliyor, 1-2 hafta para kazaniyor ve birakip gidiyor diyor. Doordash, grubhub isleri daha cazip geliyor cunku baslarinda patron yok ve istedikleri saatlerde calisabiliyor; o yuzden, bizim gibi islerde artik cok fazla calismak istemiyorlar diyor.

Bu arada bircok isyeri artik ise baslatma saatlerini $12 ve uzerine yukseltmis durumdalar. 2025 yilina kadar asgari ucret saatine $15 olacak bircok eyalette.

• @MySea Ben burada kendi şirketime sahip olmama rağmen nispeten gelirim iyi olmasına rağmen . ABD'de işçi olarak çalışmaya razıyım 🙂 Kendi alanımda iş bulamasam bile çalıştığım işin hakkını vermek isterim. Umarım Amerika hayalimiz gerçek olur ve alın teri ile ulaşmak istediklerimize ulaşabildiğimiz bir hayat yaşarız.

• ⭐⭐

@Corleone93 ben rotayı çizdim bile amerikanın sınır ülkelerinde bir rotam var 😂😂

• @Erkand Herşey gönlünce olsun kardeşim 🙂

• ⭐⭐⭐⭐

@tolgasatir ne doğru ne de yanlış bir gözlem 🙂

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

69

41.0k
Kullanıcı

4.4k
Konu

426.1k

| | | |