Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Herkese Merhaba,
    Küçük bir işletmem var. Sanayici ve üreticiyim. Tasarımcısının ben olduğum firmama patenti olan hayvancılık sektörüne cihazlar üretmekteyim. Pazar araştırması sonucu ve Türkiye deki üretim maliyetlerinin yükselmesi insanlarında alım gücünün düşmesi nedeni ile üretimi Türkiye de yapıp satış ve dağıtımı yurtdışından yapma kararı aldım. 10 yıldır ilk defa şirketim için kaygı duydum. Amazon ve ebay satışları adet ve sayılar gayet iyi. Çok fazla da marka ve satıcının olaya dahil olmadığı düzgün bir reklam planlaması ile kısa sürede iyi sonuçlar alınabilecek elimde özel bir ürün var. Stoğumda suan 1000 adet cihaz bulunmakta. Geçtiğimiz 2 yıl içerisinde israil, umman ve dubai ye ihracat gerçekleştirdim. Perakende olarak Almanya, yunanistan, polonya, ve bir kaç afrika ülkesine tekil cihaz gönderdim.

2 Yıldır Amerika'nın piyasa araştırmasını yapıyorum. Bu yılda net kararımı verdim ve eşimi ikna ettim ve bu yönde adımlar atmaya başladım.

1 Yıllık bir iş palanım var. Güvenilir, dürüst, iş takibi bilen, paranın ne anlama geldiğini bilen, vizyoner, takım çalışmasını seven, saygılı, daha önce ticaret geçmişi olan ve eğer teklife dönüş yapacak olan arkadaşım Türkiye den ise acelesi olmayan çünkü hattın kurulması ve ticaretin başlatılıp kazanç elde edilmesi vergi beyanı 1-2 yıllık süreç. Bu yola benle çıkabilecek Ortak aramaktayım.

Yapmış olduğum iş planı E1 ve E2 vizesine uygun bir plan fakat üretim ilk etapta Türkiye den olacağı için E1 kategorisine uygun. E1 içinde ticaretin başlamış olması gerekiyor. Aslında buda bir avantaj sayılır Amerika ya yerleşmeden iş zaten başlamış oluyor. Ortaklık için bir bedel biçmedim. İlgilenen arkadaşım olursa elimde malım olduğu için aslında çok fazla bir yatırım gerekmiyor. Eyalet seçimi nasıl yaptım, avukat, muhasebe, vergi, ürünlerin gönderilmesi v.s iş planında mevcut.

Lütfen gerçekten bir iş yapmak isteyen enerjik ne istediğini bilen iş bitirici arkadaşlarım çağrıma cevap versin.

• Hala projeye devam mı? görüşebiliriz dilerseniz

• Bu ileti silindi!

• Hala projeye devam mı?

Benzer Başlıklar

• 2
  • 1
  • 3
  • 3
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

128

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

423.9k

| | | |