Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!
  • ⭐⭐⭐⭐⭐

• @gucarslan teşekkürler

• Arkadaşlar son bir sorum olacak.
    Gerçekten bu süreç pisikolojimi bozdu.o kadar belirsizlik varki süreçle ilgili.sana çıkması dışında şansın pek olmadığı bir süreç.
    Sorum şu; tabloyu inceledim numarası küçük olup ama formu geç gönderenlere hiç mi mülakat gelmedimi.Mayıs ,Haziran ,Temmuz ayları mesela.
    Yada Ankara çalışmıyormu yeterince.çünkü formu çok geç yollayıp yurt dışında mülakat alan var.

• Ben formumu 16 mayısta yolladım ama açtırmak zorunda kaldım.sorum bundan kaynaklı

• @Volkan-Cam DV2023’de endişelenmek için çok erken. Süreciniz başladığında her şey belli olur. Dosya (form) onay tarihine göre mülakat dağıtımı DV2022’de olan bir şeydi. Belki sizde olmayacak. Şimdiden endişelenmeyin.

• Eylül mülakatlarına kadar vize kalır mı çünkü 63 bin civarı oldu redleri çıkarınca 55 bin üstünde. Birde Ankara Ağustos için 2 farklı mülakat dağıttı acaba Eylülü boş geçer mi. Son 1 ay kaldığı için insanın aklina her türlü olumsuzluk, stres, sıkıntı geliyor. Ne zor şeymiş sabah kalkınca ilk düşündüğün şey olması, otobüste, okulda, işte, uyurken, yemek yerken.... Vs sürekli aklında ve sürekli istatistik tutmak hesaplar yapmak. Süreç olumsuz biterse tüm bunlar bunca maddi ve manevi emek nasıl bir anda unutacaz ve hayatımıza devam edecez.

• @gucarslan, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@Volkan-Cam DV2022 excel listesini inceleyin;

Bu e-Tabloya bayıldım. Mükemmel bir emek var burada. Özellikle Mülakat özet kısmını üşenmeden tek tek inceledim. Emeğinize sağlık @gucarslan

• @smartcells, içinde söyledi:

2022 Excel tablosuna bakinca, sn. @smartcells 'in bu iletisi aklima geldi. Aylar once yaptigi bu yorumlar sureci ne kadar iyi ongordugunu bizlere gosteriyor aslinda. DV-2022 gercekten cok, cok ilginc bir yil oldu.

Sn @Megatron , DV mülakat mantığı "senin önünde kaç kişi var, EU'da 40K kazanan var ama kotası 20K, o yüzden CN'i 20K üzeri olan mülakat alamaz, gidemeyecek" şeklinde düz çıkarımlarla çalışmıyor ve ilerlemiyor. Bu süreci mülakata girebileceğiniz ülke ve konsolosluk bazında değerlendirebilirsiniz ki en doğu yaklaşım da bu olur. Biraz örneklendirirsem daha net anlaşılacak.

• Budapeşte (ki oturum izni vasıtasıyla ben de oraya taşımayı düşünüyorum) Ocak/Şubat aylarına 11 randevu vermiş durumda ve bunların arasında cutoff içinde oldukları için CN 9xxx, 11xxx de var,. Yani Türkiye'de daha CN1xxx'lere gelmeden Macaristan'daki CN11XXX Şubat'ta vizesini alıp gitmiş olacak.

Sonuç olarak başta yazdığımı tekrar ederek bitiriyorum: Mülakat, vize için hesap yaparken CN, kota gibi rakamlar üzerinden gitmekten çok mülakata girmeye niyetlendiğiniz konsolosluğun kapasitesi ve performansı üzerinden değerlendirme yapmak an doğrusu olacaktır. Haziran/Temmuz ayları geldiğinde ve Ankara 20K üstlerine de mülakat vermeye başladığında belki bir çok ülkede CN3-4K'lar hala mülakat alamamış olacaklar. Şu andaki duruma bakarak karalar bağlayıp ağıtlar yakmak için çok erken.
    1 Ekim 2022 olmadan "şu numara gidemez, bu numara mülakat alamaz" demek gerçek dışıdır. DV mantığında böyle bir tahmin yapmak yanlıştır.

DV olayı genel olarak cut-off rakmaları, kota gibi rakamlardan çok konsoslosluk bazında ve kişisel imkan bazında pozisyon alıp ilerleyeceğiniz bir süreçtir. DV2021'de Türkiye'de 1XXX'ler henüz mülakat alamamışken dosyasını başka ülkeye taşıdığı anda mülakatını ve vizesini alan 20-35XXX'ler oldu.

Tahminimiz ve beklentimiz Ankara konsolosluğunun, geçmiş yıllardaki performanslarını da göz önüne alarak içinde bulunduğumuz fiscal year'ın bitimine kadar olan 8 aylık zamanda (30 eylül 2022'ye kadar) Türkiye'de mülakat bekleyen 800 kişiye de CN'i ne olursa olsun mülakat imkanı vereceği yönde. Ha bu olmayabilir de, hakikaten belki her ay sadece 5-10 mülakat verip bu seneyi böyle kapatabilirler, bu da ihtimal dahilinde. Demek istediğim bu: kesinlik yok.

İyimserlik Polyanacılık değildir. Mantıksızlık hiç değildir. Bazılarının kendi kafasında kurduğu ve temelsiz bir kibir ve özgüvenden gelen saçmasapan bir mantık yerine DV sürecinin ne olduğunu ve nasıl ilerlediğini, tarihsel ve güncel istatistiklerle ve tecrübelerle de destekleyerek, anlayarak ortaya koyan bir bakış açısı ve beklentisidir bizimkisi. Çünkü DV süreci 2+2=4 mantığıyla anlaşılacak bir süreç değildir ki mantık kurallarını ugulayarak bir sonuç çıkaralım.

• @berke1998 Mülakat alabildi mi smartcells?

• ⭐⭐⭐

@gamefry Bunu ben de merak ettim. Sesi soluğu kesildi.

• ⭐⭐⭐

@gamefry, içinde söyledi: Sayılarla DV2022

@berke1998 Mülakat alabildi mi smartcells?

En son başka bir ülkeye dosyasını taşımayı düşündüğünü duymuştum ama gerisini bilmiyorum, umarım mülakat alabilenlerden olmuştur o da🙏🏻

• ⭐⭐⭐

@dytmelek Telegram grubunda Polonya'da oturumum var demişti en son. Hatta kendisine sorduğumda biraz daha bekleyeceğini ona göre aksiyon alacağını söylemişti. Polonyada oturum varsa neden gitmediğini merak etmiştim. Bosna'dan da almış olabilir.

• Bu başlıktan bahsedildi. Kullanıcı:   gucarslan gucarslan 

• 18xxx bende mülakat alamadım kktc de oturuyorum ve koronodan dolayı Ankaraya çekmiştim şimdide geri buraya alamıyorum çünkü kimse maillere cevap vermiyor

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Serhat-Ucar ne yazık ki konsolosluklardan cevap alabilmek biraz sıkıntı, hele de bu sene ciddi zor.
    bu arada müsait bir zamanınızda lütfen sürecinizi imzanıza taşıyın.

• Hükümet UAO v Biden davacılarının kullanılmayan vizeler için rezerv talebine yaptığı muhalefetinde 3 Eylül tarihine kadar olan vize istatistiklerinide açıklamış oldu. Dosyanın tamamına ulaşmak için ➡69 UAO Gov Response to 2nd PI Motion (redactedOCR).pdf

Screenshot_20220914-123333_Office.jpg

• Konsolosluk görüşmelerinde bir problem mi var?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Bekirsahiner nasıl bir problem, tam olarak ne için soruyorsunuz?

@Volkan-Cam DV2022 excel listesini inceleyin;

Merhaba, bir sorum olacak tabloda yer alan kaçıncı başvuruda kazandınız sütununda çok fazla 1 görüyorum .İlk denemede gc kazananlar bu kadar fazla mı yoksa yanlış mı anladım?
    Saygılar

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@A-Samoglu evet doğru görüyorsunuz, bu rakam oldukça fazla.

@A-Samoglu evet doğru görüyorsunuz, bu rakam oldukça fazla.

Oldukça iyimser buldum. Darısı başvuru yapan tüm forum üyelerine olsun. Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Benzer Başlıklar

• 296
  • 26
  • 36
  • 12170
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |