Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• Merhabalar abilerim ve ablalarım, aklıma takılan bir soru var ve bu merakımı gidermek için bu başlığı açmaktayım. Youtube'da avukat Ayhan Ogmen'in videosunda lise son sınıfta başvuru yapamazsınız, kazansanız bile greencardınızı alamazsınız gibi bir şey söylemişti. Ama forumda defalarca lise son sınıfta başvuru yapılabileceğini gördüm. Yabancı kaynak araştırması yapmaya karar verdim ve şöyle bir sonuçla karşılaştım:alt metni
    Kaynak: https://www.quora.com/Can-I-file-for-diversity-visa-lottery-when-I-am-in-last-year-of-my-high-school-and-hopefully-will-pass-in-next-6-months

Gelelim başvuru aşamasına, birçok kez eğer yanlış bilgi verirseniz greencardı kazansanız bile alamazsınız gibi söylentiler var. Başvururken lise mezunu olmamamıza rağmen lise mezunuyuz diye işaretleme yapıyoruz, bu sıkıntı olur mu? Kazanırsak mülakat tarihine kadar diplomamız elimizde olacak. 2018'de yabancı kaynakta alınabilir fakat bazıları kazansanız bile alamazsınız diyor. Bilgisi olan kişiler beni yeşillendirirse sevinirim, teşekkürler.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@kaanvercetti Eger Ankara'da mulakata girecekseniz o durumda basvuru yapabilirsiniz.

Ankara'daki ABD konsoloslugunu bu konuda iyi taniyoruz. Evet, dediginiz gibi normalde basvuru yapamamaniz lazim; cunku yonergelerde o sekilde anlasiliyor ama konsolosluk sadece mulakat gununde diplomanizin olmasini yeterli buldugu icin vizeyi veriyor.

O nedenle basvuru yaparken Some high school, no diploma secenegi isaretleyebilirsiniz... Bu durumda yanlis bilgi vermemis oluyorsunuz, eger secilirseniz de diplomaniz sizde olacagi icin gocmen vizeyi alabiliyorsunuz...

Ama bu dedigim Ankara icin gecerli sadece, diger konsolosluklari tanimiyoruz o kadar... eger Ankara yani Turkiye disinda bir yerde mulakata girecekseniz o durumda vize alamayabilirsiniz, vize alip alamayacaginiza dosyanizi inceleyen konsolos karar verecek.

• Merhabalar , Açık lise ögrencisiyim henüz diplomamı alıp mezun olamadım fakat 2021 nisan ayına kadar (en geç ) mezun olacagım. bu yılki çekilişi kaçırmak istemiyorum fakat başvurmam dogru olur mu diye araştırmaya başladım şöyle bir yazı ile karşılaştım. sizinde görüşlerinizi almak istedim. saygılar.
    resmi ABD sitesi https://fam.state.gov/FAM/09FAM/09FAM050206.html
    ilgili bölüm ; c. (U) High School Education or Equivalent:

(1) (U) You must adjudicate the DV applicant’s qualifications under this requirement. In order to enter the DV lottery or apply for a visa under the DV program, the alien need not prove that this requirement is met. The DV applicant must, however, meet this requirement by the end of the fiscal year in which selected and present evidence of completion to the satisfaction of the consular officer. If the applicant does not meet the requirement at the time of the visa interview, then the applicant is not eligible as a diversity immigrant under INA 203(c)(2) and the proper basis for refusing the case is under INA 203(c). If the applicant presents evidence of completion of high school before the end of the fiscal year, and visas are still available for the region, you may overcome the refusal.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hop, içinde söyledi: Lisenin Son Sınıfında Başvurmak Ve Lise Mezuniyeti Gerekliliği

Merhabalar , Açık lise ögrencisiyim henüz diplomamı alıp mezun olamadım fakat 2021 nisan ayına kadar (en geç ) mezun olacagım. bu yılki çekilişi kaçırmak istemiyorum fakat başvurmam dogru olur mu diye araştırmaya başladım şöyle bir yazı ile karşılaştım. sizinde görüşlerinizi almak istedim. saygılar.
    resmi ABD sitesi https://fam.state.gov/FAM/09FAM/09FAM050206.html
    ilgili bölüm ; c. (U) High School Education or Equivalent:

(1) (U) You must adjudicate the DV applicant’s qualifications under this requirement. In order to enter the DV lottery or apply for a visa under the DV program, the alien need not prove that this requirement is met. The DV applicant must, however, meet this requirement by the end of the fiscal year in which selected and present evidence of completion to the satisfaction of the consular officer. If the applicant does not meet the requirement at the time of the visa interview, then the applicant is not eligible as a diversity immigrant under INA 203(c)(2) and the proper basis for refusing the case is under INA 203(c). If the applicant presents evidence of completion of high school before the end of the fiscal year, and visas are still available for the region, you may overcome the refusal.

Basvuru yapabilirsiniz. Ankara'daki ABD konsoloslugu icin onemli olan mulakat zamaninda diplomanizin olmasi.

Yonergelerde bu sekilde yazmiyor tam olarak, ama Ankara Konsoloslugu'nun uygulamasina eminiz, o nedenle basvuru yapmanizda bir problem yok. Bol sanslar.

• @crazycells teşekkürler o zaman high school, no degree bölümünü işaretleyecegiz degil mi?

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@hop, içinde söyledi: Lisenin Son Sınıfında Başvurmak Ve Lise Mezuniyeti Gerekliliği

@crazycells teşekkürler o zaman high school, no degree bölümünü işaretleyecegiz degil mi?

evet, o secenegi isaretleyebilirsiniz.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

77

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.1k

| | | |