Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @the_end

Saglik muayenesine mulakattan sonra girebilirsiniz yani sadece mulakat ucretini odemeniz gerekecek 1000$. Ancak lise mezuniyetinizi mulakatta kanitlayamazsaniz zaten sureci devam ettirmezler. Lise mezunu olmayanlar meslek uygunlugu uzerinden sartlari yerine getiriyor olmalari gerekiyor. Bu konuyu arastirabilirsiniz. Ds260 formunda lise terk secenegini isaretlediniz umarim.

• @the_end, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Arkadaşlar,
    Ben 2020 talihlisiyim. KCC den evrak maili de aldım. 2 konudan dolayı sürece devam edip etmeme konusunda kararsızım. fikirlerinizi almak istiyorum. birincisi lise mezunu değilim. okuduğum liseden tasdikname ile ayrılmıştım. ikincisi 3 ayrı dosyadan dolayı sabıkam mevcut. cezalarımın tamamı para cezasına çevrildi. mahkemelerin konusuda bandrolsüz ürün satmak. konsolosluğa gidip red almaktansa süreci sonlandırmayı düşünüyorum. ne yapmam gerekir? bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.

Peki vize alamayacağınızı düşünüyorsanız neden başvuru yaptığınızı söyleyebilir misiniz?

• @Emre-Topçuoğlu merhaba evrak talep maili bana 17.10 da gelmişti. Evrakları gönderdim onay maili geldi.

• ⭐⭐⭐

@the_end, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Arkadaşlar,
    Ben 2020 talihlisiyim. KCC den evrak maili de aldım. 2 konudan dolayı sürece devam edip etmeme konusunda kararsızım. fikirlerinizi almak istiyorum. birincisi lise mezunu değilim. okuduğum liseden tasdikname ile ayrılmıştım. ikincisi 3 ayrı dosyadan dolayı sabıkam mevcut. cezalarımın tamamı para cezasına çevrildi. mahkemelerin konusuda bandrolsüz ürün satmak. konsolosluğa gidip red almaktansa süreci sonlandırmayı düşünüyorum. ne yapmam gerekir? bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.

Herhangi bir alanda mesleki deneyiminiz mevcut mu?
    Açıkcası şartlar zor görünüyor fakat bu aşamada kararı verecek olan konsolosluk.
    Buradan alacağınız herhangi bir tavsiye sizi yanıltabilir. Eğer maddi imkanınız el veriyorsa ileride keşke dememek için deneyin derim.
    Denemeden sonucu bilemezsiniz..

• ⭐⭐⭐

@the_end, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

Merhaba Arkadaşlar,

Maddi durumunuz elveriyorsa risk almak için bir kere belkide bu kadar insan arasından size gülen şansı denemeniz keşkelere yer vermemek için denenebilir. Kararı vericek olan Konsolosluk...Herşey de bir hayır vardır... Gönlünüzden geçene kulak verin. Belki kaybedeceksiniz olan paranıza olacak. Belki de kazanacaksınız hayatınız değişecek. Ne olursa olsun hayırlısı olsun aileniz için.

• @srhnkskn birincisi arşiv kaydı gerekli olduğunu loto çıktığı zaman öğrendim. sabıkalarım eski arşiv kaydı gerekli olmasa sildirebilirdim. ikincisi yapmış olduğum işe güveniyordum. lise mezunu yada yapmış olduğunuz işte deneyimli olmamız yeterli olduğunu biliyordum. ama genelde lise mezunu alıyor sanırım. bu yüzden başvurdum.. başkaları gibi laf olsun diye değil yani...

• @Hyller maddi durumum el veriyor. bende ilk baştan beri öyle düşünüyordum. ama okuduklarımdan sonra biraz karamsarlığa kapıldım. zaten maddiyattan çok red almanın üzüntüsünü düşünüyorum.

• ⭐⭐

@the_end meslek konusunu yönergede işlerin kodları var 7 üstü iş ise lise mezuniyeti olmadan şartı taşımış oluyorsunuz

• @Arzub sanırım case numarasına göre evrakları öne koyma durumu var, case numarası aktif olan yada bir sonraki bültende aktif olacak talihlilerin evraklarını inceleyip onay emailini gönderiyorlar

• @the_end, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

@srhnkskn birincisi arşiv kaydı gerekli olduğunu loto çıktığı zaman öğrendim. sabıkalarım eski arşiv kaydı gerekli olmasa sildirebilirdim. ikincisi yapmış olduğum işe güveniyordum. lise mezunu yada yapmış olduğunuz işte deneyimli olmamız yeterli olduğunu biliyordum. ama genelde lise mezunu alıyor sanırım. bu yüzden başvurdum.. başkaları gibi laf olsun diye değil yani...

O zaman en azından sağlık muayenesine girmeden mülakata gidersiniz sabıka kayıtlarınızla alakalı makul gerekçeleriniz varsa onları izah edersiniz ve konsolosun vicdanına bırakırsınız kaderinizi. Böyle bir şans tekrar gelmeyebilir bende denemenizi öneririm. Tabi mesleğiniz Amerikada geçerli bir meslek ise.

• ⭐⭐⭐⭐⭐

@Muhtaradana eski sisteme dönmüşler demekki

• Sayın @bolatmali Tebrikler hayırlı olsun Amerikada ki yaşantınızda başarılar dilerim

• merhaba,
    Mülakatta vereceğimiz belgelerin hepsinin fotokopileri de olmalı mı? Bir de randevu maili Ankara konsolosluğunun yollamış olduğu mail mi olacak yoksa ilk gelen mail doğrultusunda kcc sitesinden alınan mail mi?

• @ilayda-yaren-özyaman evet tüm belgelerin fotokopisini bulundurun, evlilik cüzdanızın iki adet fotokopisi bulunsun yanınızda
    Ayrıca şu iki linki inceleyebilirsiniz ⬇⬇⬇
    DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/97192

DV2020 Mulakat Deneyimleri https://yesilkartforum.com/forum/post/97191

• Merhaba,
    DS260 formunu Mayis 2019 da gonderdim ve gönderi kabul edildi. 2020EU18xxx dosya numarasi ile o tarihten bu yana surece iliskin olarak KCC den tarafima herhangi bir mail gelmedi. Bu durum normal midir? Bana gonderilen bir maili gozden kacirmis olabilir miyim? An itibariyle yapmam gereken birsey var midir?
    Tesekkurler.

• @haymatlos_ geçen sene baktığımda yeterliydi. bu sene de yeterli mi bilmiyorum. rica etsem link atarmısın? tekrar kontrol ediyim.

• @bcnk Evrak talep maili belirli bir tarihten sonra bütün numaralara karışık olarak geldi ve sanırım bütün case numaralarından evrak talebinde bulundular. https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Lshia067qJy9QKKDqB7Fi9YLgnt2RJtwwPdP0Ebj4Po/edit#gid=0 buradan mevcut durumu görebilirsiniz.

• @salih2825 @bcnk Evrak talep emaili bana da henüz gelmedi. Daha önce sorduğumda @crazycells ocak ayına kadar bekleyin gelmzse o zaman siz email ile ulaşın demişti ben de beklemeye devam ediyorum ama bir yandan da endişeleniyorum acaba arada mı kaynadı benim dosya diye.

• ⭐⭐

• @Muhtaradana çok bilgilendirici bir yazı olmuş. Bu yazı vesilesi ile sana ve burada bulunan bir çok kişiye sonsuz teşekkür ederim. Vermiş olduğunuz bilgiler ile yolumuza ışık tutuyorsunuz.... 🙏 🙏 🙏

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

47

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |