Group Details Private

2. Derecede Kıdemli Üyeler

⭐⭐ 1000+ ileti veya saygınlık sahibi forum kullanıcıları...

 • RE: DV2020 bekleme odası

  @burakk selam @Muhtaradana dediği gibi ben Türkiyenin mulkata ilk başladığı gün olan 4 ekim 2018 de aldım. Benim uzatmam 2019 grubunun son günü olan 1 ekim 2019 da bitti. Şuan eşim Green kart hakkını kaybetti. Ona senede Abd ye 6 ay girebileceği turistik vize alacağım. Buda iyi bir süre vede ülkede belli bir süre kalma formalitesi yok Green card li lar gibi. Sen bunu yapabilirsin daha sonra vatandaşlığı aldıktan sonra onu ve çocuklarını rahatlıkla geçirebilirsiniz. Bir diğer çözümde sen gittikten sonra ailen için @Muhtaradana dediği gibi yoldan başvuru yapman . Eğer senin Mayıs ayında mulakat olursa En fazla 1 Ekime kadar süren var.

  posted in Yeşilkart (Greencard) ve Göçmenlik
 • RE: Trump Hükümeti Tüm Amerikalılara Çek Gönderiyor

  @Sefa evet ssnimi yazdim ama kayitlarla uyusmuyor dedi. Bende freetaxusa forumunu cikti alip ,imzalayip yollayacagim. Insallah ise yarar.

  posted in Amerika Birleşik Devletleri'nde Yaşam
 • RE: Coronavirus (COVID-19)

  @gokcell, içinde söyledi: Coronavirus (COVID-19)

  Karantina Günlüğü Day 24: Suudi Arabistan vaka sayısı 1203. Günlük vaka artışı ortalama 100. Yaklaşık 1 haftadır sokağa çıkma yasağı mevcut. Öğlen 3pm Sabah 6am arası sokağa çıkma yasağı mevcut. 3 haftadır evdeyim ve home office çalışıyorum. Bugün çalıştığım şirket bir mail attı ve bir 3 hafta daha home office devam edeceğimizi söyledi. Ulke genelı ortalama sıcaklık 30 derecenin üzerinde, önümüzdeki günlerde sıcaklık iyice artacak bakalım virüse etkisi ne olacak. Evdeki stoklar iyice azalmaya başladı. 2 paket makarna, 1-2 pişirimlik nohut,mercimek. Hiç sebze meyve kalmadı. Süt kalmadı. yoğurt kalmadı. Allahtan zeytinimiz ve çayımız var. Un bitti. 1-2 günlük ekmeğimiz kaldı. Erzakların gelmesine bir 4 gün var. Virüsü minimize etmek adına evden çımıyoruz. Geçen gün bir expat, sanırım Avrupalı, pozitif olmasına rağmen evden çıkıyor ve marketde alışveriş yapmaya gidiyor. Eşşekoğlueşşek oraya buraya tükürüyor. Kamera kayıtlarıyla tespit edilmiş habere göre. Ve bu adamın idam edileceği söyleniyor. Başkalarının hayatına kastetmekten. Bu haberden sonra iyice eve kapandık. Karantina odamız, karantina dolaplarımız hazır. 2. bir buzdolabı siparişi verip yiyecek stoklamayı düşünüyordum ama riski minimize etmek adına vazcaydım. Durum bu. Tüm ülkelerde pick süreçlerinde şu an bu aralar münkün mertebe çıkmayın dışarı. Yok ekmek alacam, domates filan geçin bunları. Evdeki mevcutlarınızla idare edebildiğiniz kadar idare edin.

  Cenab-ı hak yardımcınız olsun inşallah hayırlı haberler gelir

  posted in Gündem
 • RE: DV2020 Mulakat Deneyimleri

  @Muhtaradana, içinde söyledi: DV2020 Mulakat Deneyimleri

  @Hosko Mayıs ayına kadar covid 19 ın yayılımı baskı altına alınabilirse mülakatlar başlayabilir

  İnşallah hocam bu beladan bir an önce kurtulup rahat bir nefes olmak gerekli

  posted in Greencard Lotosu (Diversity Visa) Süreci
 • RE: Coronavirus (COVID-19)

  @Semihmete Tedavi etmek zorundalar. Böyle bir şeyin gerçek olabileceğini sanmıyorum.

  posted in Gündem
 • RE: Coronavirus (COVID-19)

  Virus ABD’de cok agresif yayılıyor. Çözüm bulunamazsa, kayıplar çok olursa bu Trump hükümetinin sonu olur mu aynı zamanda? Çünkü yeterince tedbir alınmadığı apaçık ortada.

  posted in Gündem
 • RE: Coronavirus (COVID-19)

  @crazycells çok teşekkürler. Sizde lütfen çok dikkatli olun. Maske ve eldiven hep yanımızda mevcut işyeri ve disarida da. Malum isimiz gereği bir hatamız herkesi çok kısa zamanda etkiliyebilir. Bakalım günler nelere gebe bilmiyorum.

  posted in Gündem
 • RE: ABD'de Silah Sahibi Olmak ve Atesli Silahlar Hobiciligi

  Neden silah almak istersiniz ki hic anlamam . Silah er yada gec patlar ve korkunc birsey gelir bana. Aileniz,cocuklariniz riske girmiyormu ?

  posted in Kültür
 • RE: Coronavirus (COVID-19)

  Bugün Miamide 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı başladı. Alarmla birlikte polisler Walmart da yaşlıları evlerine göndermek üzere sepere ettiler. Bu konudan bayağı şikayetçi idi yaşlılar. Bizim sokağa çıkma izinine ilişkin Resmi yazılarımız geldi. Yakında sokağa çıkma yasağı baslayabilir. Social distance limit uygulanmaya başlandı. Markette zor oluyor. Ama bu ise en memnun olan benim. Miami Dade de 3 ölüm gerçekleşti. Allah Yardımcımız olsun.

  posted in Gündem
 • RE: Amerika'da Is Arama Sureci ve Tavsiyeler

  @runtothehills hayırlısı olsun .

  posted in İş Alanları ve Meslekler