DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @redsat2000, içinde söyledi: ABD Vatandaşı olduktan sonra Türk Konsolosluğu'na bildirmek

02 Mayısta Miami Konsolosluğuna çoklu vatandaşlık bildirimi için başvuru yaptım. Bağlı olduğum nüfusa kaydım düştü ve Vukuatlı nüfus kaydımın not kısmına şerh kondu. Notta Abd vatandaşı olduğumu ve idim değişikliğini eklediler . Bir adet yeni vukuatlı nüfus kayıt örneği verdiler. Buraya kadar her şey normal. Anormal olan kısım bu işlem için 42 dolar işlem parası almaları . Devletimiz para kazanmak için yine işin yolunu bulmuş. Para elden ödeniyor. Yanınızda nakit bulundurmanızda fayda var.

..gecen yil esim adina resmi bir tebligat gelmisti,esim yerine konsolosluga ben gittim,kendimi tanittim esimin kimligini gosterdim,tebligati verdiler, turkiyeden gelen mahkeme ile ilgili tebligat,efendim 20 dolar.. 50 cent odiyeceksiniz dediler,evet konsolosluklar nakit para uzerinden calisiyor, askerlik yapmiyanlara bir kiyak yapmislardi galiba 1500 dolar odeyip tabi 38 yas civari icin askerlik yapmis oluyordular, oglum ile gittik nakit parayi goturduk, yakindaki bir bankanin subesine yatiracaksiniz dediler, gittik efendim burda hesabiniz yok once bankamizdan hesap acmaniz lazim ondan sonra para aliriz dediler, hic yoktan alakasi olmayan bir bankaya da hesap actik.

• ⭐⭐

@sir-altan çok afedersiniz anlamadım sanırım bu amerikadaki türk konsolosluğu mu acaba?

• ⭐⭐

@sir-altan evet türk konsolosluğuymuş şaşırmadım diycektim emin olamadım ama bu abuk subuk işlemlere bu paraları alan ancak bizimkiler olabilir de dedim içimden

• ⭐⭐⭐⭐

Evet Türk Konsoloslukları

• @debbieLA77, içinde söyledi: ABD Vatandaşı olduktan sonra Türk Konsolosluğu'na bildirmek

@sir-altan çok afedersiniz anlamadım sanırım bu amerikadaki türk konsolosluğu mu acaba?

..ben 50 yildir australyada yasiyorum ve turk konsoloslugundan bahsettim.istesekde istemesekde zaman zaman turk konsolosluguna gitmeye mecbur oluyoruz.........konsolosluk binasina girerken turk guvenlikci kimlik aliyor sonra ne icin geldigimizi soruyor,iceri giriyoruz 3 pencere var hepsi degisik islemlere bakiyorlar,derdimizi anlatinca al once bu forumu doldur diyorlar,forum doldurmadan is yok. vekaletname yapilacaksa galiba yazilan kelime sayisina gorede ucret aliyorlar....

.......biraz eski hikaye ama anlatayim,babam vefat etti evdeki land line telefon onun uzerine kayitliymis,telefon idaresine kapatin diyorlar hayir olmaz diyorlar, satalim diyorlar hayir satamazsiniz diyorlar vel hasil telefon bir turlu kapanmiyor,neymis telefon butun cocuklara miras kalmis,turk isi iste,,,,bizde burda konsolosluga gidip telefon uzerindeki hakkimizi anamiza devrettik,tabi konsolosluga vekalet ucreti odedik,hic bir luzumsuz sebebden yolumuz konsolosluga dustu.

• ⭐⭐

siz suanda amerikada yaşıyorsunuz değil mi ? eğer öyleyse hayatınızda sorun yok orada ama yaşadığınız tüm sorunlar türkiyeyle ilgili her ne kadar buraları geride bırakmış olsanızda para almak için yine peşinizi bırakmıyor ülke ne diyim... diyecek birşey gerçekten bulamıyorum... halimize şükür edip oturmaktan bir hal olduk... allah en kısa sürede bize de nasip etsin inşallah... telefonu da devlete bağışlıyoruz değerli bir miras ne de olsa deseydiniz... para olsaydı size haber bile vermezlerdi unutunda devlete kalsın diye beklerlerdi... şimdi bu para değil ama bir şekilde paraya çevirmeye çalışıp başarılı olmuşlar yine ... sözün bittiği yer Türkiye

• ⭐⭐

@sir-altan pardon Avustralya ya ya şimdi dikkat ettim sinirden ne okuduğumu görüyor ne de anlıyorum:)

Benzer Başlıklar

• 2
  • 27
  • 21
  • 6
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

42.5k
Kullanıcı

4.5k
Konu

434.7k

| | | |