DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

• @microwave, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Merhabalar,

Gectigimiz ay itibariyle bir hukuk firmasiyla surece basladim. Kendilerine CVmi paylastim ve daha once yaptigim sunumlari vs ilettim. Amerikada MBA yapmis birisi olarak bu surece basladim ve kendileri de olumlu sonuclanabilecegini dusundukleri icin case i kabul ettiklerini ilettiler. Bahsi gecen DQ Priority Date vs bunlarin aciklamalarini nereden bulabilirim?
    Su an firma benden diploma, vizelerim, pasaportlarim, yaptigim sunumlari, personal statement`lari vs talep ediyor. Bu hafta itibariyle iletmis olacagim. Sonrasinda ne gibi bir surec bekliyor azcik bilgilendirme yapma sansi olan var midir?

Tesekkur ederim.

Sevgiler,

Merhabalar hayırlı olsun şimdiden, belirttiğiniz terimler birinci sayfada yer alan excel formundaki açıklamalar kısmında yer alıyor. Evraklarınızı ve dilekçenizi USCIS e sunduktan sonra I-140 ınızın onayı için bekleyeceksiniz. Onaylanırsa dosyanız NVC ye aktarılacak. Sonrasında DS-270 ve istenilen belgeleri NVC ye gönderip dokumanlarınızın onaylanmasını bekleyeceksiniz. Onaylanınca da Ankaradan randevu tarihi almak için mail beklemeye geçeceksiniz

• Herkese merhaba, Temmuz ayı nerdeyse bitmez üzere henüz EB vizelerden randevu maili alan yok sanırım. Haftaya mail gelme olasılığı var mı ne düşünüyorsunuz?

• @microwave ek olarak da bu alintiladigima bakabilirsiniz.

@niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@MBKA merhaba, DQ oldugunuz tarih ve priority date iniz randevu sırasında olanlar için önemli iki tarih. DQ olduğunuz tarihe gore sıraya giriyorsunuz ama randevu için sıra size geldiğinde de, priority date inizin current olması gerekiyor. Current olup olmadığına da her ay yayınlanan visa bulletin de Final Action Date tablosuna bakarak anlıyorsunuz. Örneğin, Agustos 23 visa bulletin'e göre, E2 kategorisi için DQ olmuş ve priority date i 1APR2022 den önce olanlar randevu alabiliyor. Diyelim ki DQ oldunuz ama PD niz 5 mayıs 2022, randevu sırası size gelse bile PD'niz 1APR2022 den sonra olduğu için randevu tarihi alamazsınız.

• @u2rem evet artik son hafta gelicek mailler heralde ya da geldi bizim grupta yok suan birisi

• @niwss, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem evet artik son hafta gelicek mailler heralde ya da geldi bizim grupta yok suan birisi

Yeni başvuran arkadaşlar kadar eski başvurular da olsaydı grupta güncel randevular hakkında daha fazla bilgi edinebilirdik. Bakalım önümüzdeki hafta umarım haber alabiliriz

• @u2rem DQ’su Ekim 2021 olup hala randevu almayan @steve2021 umarim bu hafta alir. Bekleme suresi iyice artmis gorunuse gore

• @Hildebrandt, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

@u2rem DQ’su Ekim 2021 olup hala randevu almayan @steve2021 umarim bu hafta alir. Bekleme suresi iyice artmis gorunuse gore

Bu ay Eylül için randevu maili gelirse DQ- Randevu süresi 23 ay olacak. E3 lerin retrogession etkisini devam ederse tabi 2-3 ay sonra görebileceğiz ama herşey hala EB vizelere verilen randevu sayılarına bağlı.

• Beklenen büyük İstanbul depremi(Allah gecinden versin) gerekçesiyle dosyamızı(USCIS onay verirse yani DQ olursak tabii) taşıyamaz mıyız bir başka ülke konsolosluğuna?Bekleme süreleri çok uzun iki sene beklemeyi kim ister?

• @Megadeth bizim durum dv gibi degil. Zaman sinirlamasi olmadigi icin, tasima talebi yapabilmeniz icin tasimak istediginiz yerde bulundugunuza dair bir belge sunmaniz gerekiyormus. Kira kontrati, orda calistigina dair belge gibi biseyler. Bircok avukatla konustum hepsi de benzer seyi soyledi.

• @Hildebrandt İnşallah hocam, hala email gelmemiş 😞

• @steve2021 ceac uzerinden kontrol ediyor musunuz hocam? Bu ay icin gelicekse belki ready e donmustur

• @niwss CEAC’de size mulakat maili geldigi gun once “In Transit” yaziyor. Birkac gun sonra “Ready” oluyor. Mulakat maili gelene kadar “At NVC” yazar.

• @dpdemir bilmiyordum cok faydali oldu bu bilgi, tesekkur ederim.

• @niwss Rica ederim. 😊

• @dpdemir @niwss "At NVC" yazıyor, bir değişiklik olursa yazarım

• @muratseng ben amerikadayim yardimci olabilirim isterseniz

• @Megadeth, içinde söyledi: ABD’de Bir İş Teklifi Gerektirmeyen Green Card Başvurusu (EB-2 veya NIW)

Beklenen büyük İstanbul depremi(Allah gecinden versin) gerekçesiyle dosyamızı(USCIS onay verirse yani DQ olursak tabii) taşıyamaz mıyız bir başka ülke konsolosluğuna?Bekleme süreleri çok uzun iki sene beklemeyi kim ister?

Ülkemde deprem olmasın, onbinlerce can yanmasın, varsın ben de ABD'ye gitmeyivereyim ya da geç gideyim canım demeniz lazım. Çok yakışıksız. Admin uyuyor olmalı herhalde.

• @publius Bence siz olayi baska yere cekmeye calisiyorsunuz. Hicbir kotu niyet oldugunu dusunmuyorum Istanbul depremi zaten bircok deprem bilimci profesor tarafindan soyleniyor ve zamani geldiginde olacak bunun kacisi yok. Japonya’da 8 siddetinde deprem olunca kimse enkaz altinda kalmiyor ama bizde 7 siddetinde olunca her yer yerle bir oluyor endiselenmek gayet dogal.

• @publius Ben depremden korkuyorum.Dikkatli okuduysan Allah gecinden versin dedim.Admin emin ol uyumuyordur farkında senin trollük yaptığının.

• Malesef Ankara için uzun bekleme süreleri var ve forumda moraller bozuk. Dosyasını başka bir ülkeye taşımayı düşünenler var. Diyelim ki taşıyabiliyoruz, Avrupa'daki proccesing time bilgisine nasıl ulaşabilirim yada bi fikri olan var mı ?

Benzer Başlıklar

• 53
  • 5
  • 54
  • 4
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

140

43.4k
Kullanıcı

4.5k
Konu

439.1k

| | | |