Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• [18:54, 11.03.2022] Furkan: arkadaşlar merhaba internship için j1 vizesi ile 6 ay önce amerikaya geldim fakat çalıştığım yerde yarım kalan bir alkol şişesini aldığım için programım sonlandırıldı. Sponsor 15 gün içerisinde ülkeye dönmem gerektiğini 10 şubat tarihine kadar . ileride herhangi bir abd vizesi almamda sıkıntı yaşıyacağımı söyledi. bende söyledikleri tarihten önce 6 şubatta çıkış yaptım. Fakat şuan bildiğiniz üzere pasaportumda 2 yıl kuralı var bunu türkiyeden kaldırıp başvurabilir miyim tekrardan. 13 şubatta da ameliyat oldum ameliyat belgelerim var bunu sunabilirim dönme nedenim olarak. Ve türkiyeye döndüğümde tekrardan sponsora yazdım ileride vize alırken herhangi bir sıkıntı yaşamamalısın dediler. asıl sormak istediğim 2 yıl sonra başvurduğumda bie problemi yaşar myım bir kaç avukatla konuşmamın ardından mahkemelik bir durum olmadığı sürece konsoloslukta sıkıntı çıkacağını sanmıyorum dediler fakat kafam çok karışık . Ve 6 şubatta ülkeden çıktım fakat vizem 6 eylülde bitiyor fiilen halen devam ediyor gözüküyor. pasaporttaki vize bittikten sonra 2 yıl mı beklemem gerekiyor yoksa ülkeye giriş yaptıktan sonra mı acaba ? yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏

• @Furkan-Akayküçük, içinde söyledi: J1 program sonlandırma (termination) ardından tekrar vize almak

[18:54, 11.03.2022] Furkan: arkadaşlar merhaba internship için j1 vizesi ile 6 ay önce amerikaya geldim fakat çalıştığım yerde yarım kalan bir alkol şişesini aldığım için programım sonlandırıldı. Sponsor 15 gün içerisinde ülkeye dönmem gerektiğini 10 şubat tarihine kadar . ileride herhangi bir abd vizesi almamda sıkıntı yaşıyacağımı söyledi. bende söyledikleri tarihten önce 6 şubatta çıkış yaptım. Fakat şuan bildiğiniz üzere pasaportumda 2 yıl kuralı var bunu türkiyeden kaldırıp başvurabilir miyim tekrardan. 13 şubatta da ameliyat oldum ameliyat belgelerim var bunu sunabilirim dönme nedenim olarak. Ve türkiyeye döndüğümde tekrardan sponsora yazdım ileride vize alırken herhangi bir sıkıntı yaşamamalısın dediler. asıl sormak istediğim 2 yıl sonra başvurduğumda bie problemi yaşar myım bir kaç avukatla konuşmamın ardından mahkemelik bir durum olmadığı sürece konsoloslukta sıkıntı çıkacağını sanmıyorum dediler fakat kafam çok karışık . Ve 6 şubatta ülkeden çıktım fakat vizem 6 eylülde bitiyor fiilen halen devam ediyor gözüküyor. pasaporttaki vize bittikten sonra 2 yıl mı beklemem gerekiyor yoksa ülkeye giriş yaptıktan sonra mı acaba ? yardımcı olursanız çok sevinirim 🙏

Bahsi geçen iki yıl kuralı genellikle ABD'de yapacağınız vize statünüzü değiştirme işlemlerinde sorun yaratıyor.Internship programı biteli 2 3 ay olmasına rağmen vize alıp tekrardan gelen bir çok tanıdıgım var.Türkiyedeyken iyi yıl kuralınızı dert etmeyin diyebilirim.

• Öğrenim Vizeleri (F/M ve J) bölümünden taşındı  admin admin 

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

89

40.1k
Kullanıcı

4.3k
Konu

420.0k

| | | |