DV2025 Talihlileri DV2025 Green Card Çekiliş Aşamaları konusunu inceleyip sorularını yine bu konuda sormalılar!
Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

Amerika'ya yurtdışı resmi görevi ile giderken çalışma vizesi alınabilir mi?

• Merhaba;

Ben xxxzxx Genel Müdürlüğünde (Mütercim Tercüman olarak) eşim de xxxxx Bakanlığında (Şef olarak) çalışmaktayız. Yaklaşık 4 aylık bir görüşme trafiği sonucu Merkezi Washington DC de bulunan Uluslararası bir firmada işim ile ilgili olduğundan 2,5 aylık çalışma kabulü aldım. Hatta bu kabulden sonra da şirket Ceo'su ile yaptığım görüşmelerde Türkiye'de bir Ofis açma planları olduğunu bunun için beni kabul ettiklerini belirtiler. Bu kabul ile Amerika'ya yerleşme planımız vardı. Daha sonrası bu şirkette devam edemez isek de başka bir şirket yada sektöre geçerek Amerika'da yaşamaya devam edecektik. Fakat bu kabulü xxxx Genel Müdürlüğümüz ile paylaşınca kurumumum beni bu süreçte yurt dışı görev ile gitmemi orada Müdürlüğümüzü temsil etmemi istediklerini ilettiler. Açıkçası bu durumda Hem resmi görevli olacağım hem de şirket çalışanı olacağım.

İlk onayımız 2,5 ay Uluslararası bir şirkette resmi görevle (Yurt Dışı Görev) ile Amerika'ya gelerek hem Türkiye'den maaş alacağım hem de Uluslararası şirketten maaş alacağım. Öncelikle hangi vize ye başvurmam gereklidir. Görev Tarihim 1 Ağustos 2022 de başlıyor. Biz 2,5 ay olan süreci muhtemelen 1 yıla çıkaracağız. Bu sebep ile eşime çalışma vizesi alabilir miyiz? Yani her ikimizde nasıl bir vize başvurusunda bulunacağız. Çocuğumuz da 12 yaşında orada 1 yıl eğitim almasını istiyoruz.

Diğer sorum da; Çekilişsiz Green Card ile ilgili. Xxx Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği mezunuyum. Yüksek Lisansımda İngiliz dili ve Edebiyatı olarak devam ediyor. 2017 yılında da Londra'da Uluslararası bir Dil Okulunda Hem Staj yaptım hem de Dil Okulunda Öğretmenlik Yaptım. Uluslararası Eğitim Sertifikamda bulunmaktadır. (Mühendislere Teknik İngilizce eğitim verebilir gibi bir yetkinlik belgesini de Londra'da aldım) Sürekli de yurt dışı resmi görevlere ve seminerlere de katılmaktayım. Çekilişsiz Green Card başvuru hakkım var mıdır? Bu konuda nasıl bir yol izlemiz gerekmektedir.

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Benzer Başlıklar

• 2
  • 5
  • 89
  • 1
Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

Çevrimiçi Kullanıcılar

63

43.0k
Kullanıcı

4.5k
Konu

437.0k

| | | |