Group Details Private

Blog'u Olan Üyeler

Amerika veya Göçmenlik temalı Blog veya Web Sitesi sahibi olan forum kullanıcılarımız... (katılmak için minimum 25 saygınlık puanı sahibi olmanız ve sayfanızın web adresini profilinize eklemeniz gerekiyor)

 • RE: Mülakat Başarısızlık Deneyimleri

  @caglaror
  Recruiter ile 2-3 telefon gorusmesi yaptim, sonuncusu bir recruiter ne kadar teknik detay bilebilirse (bazi terimleri biliyorlar) o kadar detaya indi. Front-end ile neleri yaptigimdan hangi kutuphaneleri bildigime kadar sordular. Onceki dogrudan firma HR yetkilisiydi (Oracle). Bu KForce firmasiydi. Son asamadan onceki bir asamada technical phone screening asamasinda javascript bilen birisi (kforce da calisiyormus) bnei teste tabi tuttu. Temel kavramlardan kod tamamlamaya bir iki soru sordu. Gecmis projelerimde kullandigim teknikleri ve neden kullandigimi sordu. Oracle'daki sadece isimlerle yetinirken bu teknik detaya indi.

  Cikarilacak dersleri soyle siralayabilirim.
  Uykusuz ve hazirliksiz teknik seviye ile bildigim en temel kavramlarda bile cevap veremedigim oldu. Bazen gunluk kullanimdaki bir kelimeyi hatirlayamadim (Ingilizce yeterli gelmedi). Kabaca o gun gunumde hic degildim. Oracle ile gorusmemde de evin esyalarini tasimadan hemen onceydi sanirim ve kafam baska yerlerdeydi. Gorusme icin size gun soruluyorsa verebileceginiz en uzak uygun oldugunuz tarihi verin.
  Uykusuz kesinlikle girmeyin, mumkun degilse ertelemeye calisin.

  Temel kavramlar ve pratikte kullanilan teknikleri rahatca kodlayip yarim kodlari tamamlayacak yetkinlikte olun.

  Gecmis projelerinizde hangi teknolojileri ve teknikleri neden kullandiginizi ifade edecek kadar hakim olun.

  posted in Bilişim Teknolojileri
 • RE: Texas, Austin

  @mulus Gunleri degitsrdiler sanirim ama takip etmekte fayda var: https://www.facebook.com/groups/508089476594740/

  posted in Texas
 • RE: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

  @yasinsasmaz, içinde söyledi: DV2020 (2020 Green Card Lotosu) Asamalari

  Selamlar tekrar,

  Bugün saat 15:01'de evrak maillerimi yolladım. Birkaç dakika sonra gelmesi gereken otomatik onay maili bize gelmedi. Columbus Day dolayısıyla KCC'nin kapalı olduğunu düşünürken Telegram grubunda bir beyefendi kendisinin de bugün yolladığını ve otomatik mailin geldiğini belirtince benimle aynı durumda onay maili bir hanımefendiyle birlikte evraklarımızı ikinci kez 16:58 dolaylarında tekrar yolladık. İkinci mailden sonra hanımefendi 2 dakika sonrasında otomatik onay mailini aldı ama ben yine alamadım. Bunun neyle alakalı olduğunu bilen var mıdır? Normalde Kentucky'de resmi tatil bugün ve kimse evrak maili almadı. Bu sebepten ötürü olmuş olabilir diye düşünüyorum ama diğer yandan onay maili alan insanlar da var. Biraz tedirgin oldum açıkcası. Yarın tekrar yollayacağım evrakları. Umarım bir sorun olmaz.

  Spam/Gereksiz klasorunu kontrol ettiniz mi? Oraya dusmus olabilir.

  posted in Greencard Lotosu (Diversity Visa) Süreci
 • RE: toefl-ielts de seviye puanı nedir c1-c2

  @Final-Approach teşekkür ederim grafik için

  posted in İngilizce
 • toefl-ielts de seviye puanı nedir c1-c2

  arkadaşlar toefl ve ielts de C1 seviyede biri kaç puan alır
  A1-A2 - B1-B2 - C1-C2 de puanlama nasıl seviyelere göre

  posted in İngilizce
 • RE: Amerikaya ilk giriş hakkında

  @keysnambır, içinde söyledi: Amerikaya ilk giriş hakkında

  @bolatmali Sebebin sağlık raporuyla bağlantısını biliyorum ama şu an vizenin üzerinde yazan geçerlilik tarihi de 6 aylık bu arada. 😕

  Sizin dediğiniz durum nasıl olacak? Vizenin üzerinde yazan tarihte ilk girişimizi yapmadık diyelim, Unganlara gidip bir daha sağlık raporu mu alacağız? DV2019 süreci bitti, açmamamız gereken sarı zarfların içerisinde eski sağlık raporları var. Bana mantıksız geldi şu an. 🧐 Batman çağırır gibi @crazycells ışığını yakalım cevabımızı alırız belki. 😃

  Göçmen vize sadece ilk giriş için veriliyor, ondan sonra green card ile gireceksiniz. Göçmen vizenin üzerine basılan damga girişten itibaren bir yıl boyunca green card yerine geçiyor.

  Çocukların daha sonra giriş yapmasında sakınca yok. Bu nedenle herhangi bir zorluk da yaşamazsınız. Ancak herkes vizedeki son tarihe kadar ilk girişi yapmak zorunda. Asıl talihli girmeden diğerleri giremez.

  DV 2019 süreci bittiği için, vizedeki son tarihe kadar giriş yapmazsanız göçmenlik hakkınızı kaybetmiş olursunuz. Tekrar sağlık raporu almak gibi bir şansınız yok. Yukarıda bahsedilen durum DV süreci devam ederken mümkün olabilir sadece.

  posted in Yeşilkart (Greencard) ve Göçmenlik
 • RE: Amerikada Eğitim

  @LordBolton, içinde söyledi: Amerikada Eğitim

  @crazycells Sorum şuydu ABD de 15 tatil de orada kalabiliyor muyum 2. Döneme geçerken yani.. yoksa ülkeye dönüp tekrar geri gelmem mi gerekiyor acaba?

  Hayır, Türkiye'ye dönmek gibi bir şart yok. Tatillerde de ABD'de kalabilirsiniz.

  posted in Öğrenim Vizeleri (F/M ve J)