Üyelik oluşturma ve foruma giriş konusunda sorun yaşayan üyelerimiz [email protected] adresine email gönderebilirler!

• @haticeymen e2 vizesinde sizden 5 yıllık bir is planı istiyorlar. ve mantıken her gecen sene calisan sayinizi ve isinizi büyütmenizi bekliyorlar. bu covid zamanı biraz sekteye uğradı acikcasi herkes icin. sizin durumunuzda en onemli konu, bir tirin ne kadar mal olacağı , bunun icin bi sirket ve ofis kurmanız vs vs durumları dikkate alınabilir. birde satin alma yapacaginiz paranin kaynagini kanıtlayıp, o parayı harcayıp ondan sonra başvuru yapabiliyorsunuz.

• @ikercass e1 vizesinde şirketin kendi ofisinin olması gerekiyor diye biliyorum. ve başvuru oncesi bir sure alim satım veya hizmet gecmisinin olup onun faturalandirilmasi gerekiyor. ondan sonra başvuru yapılıyor diye biliyorum. siz turist vizesi ile giriş yapacaksanız legal olarak calışma hakkiniz olmuyor. girerken b1 bastırıp, e1 e geçiş yapma planınız oldugunu belirtebilirsiniz.

• @egesahinkaya şirket gıda olarak 20 yıldır ihracat yapıyor zaten sıkıntı yok o konuda ben çalışan olarak E1 alabilir miyim önemli olan o turist olarak zaten şirketten dilekçe yazılınca alırım vize ama eğitim ve denetim işleri turist vizesi ile olmaz diye düşünüyorum yanlış mı vizede denetime gidiyorum desem bana turist vizesine veremeyiz der mi ?

• @ikercass bir de yaptigi ihracatın yarisini Amerika'ya yapıyor olması gerekiyor e1 başvurusu icin.

• @egesahinkaya Amerika’daki distribütör sadece bizim şirketin ürününü alıp Amerika pazarına dağıtıyor kafam fena karışık sence hangisi uygun b1/b2 mi yoksa e1 mi şirket çalışanı olarak giden e1 alan var mı acaba 🤔

• ⭐⭐⭐⭐

@ikercass bu konuda avukatlardan profesyonel yardım alabilirsiniz. Çünkü başka vize türleri var size uygun olan. Onları daha kolay alabilirsiniz.

• @egesahinkaya valla paranin kaynagi,sirket kurulumu,cirosu ,para akışı vergisi istihdam, iş planı vs hepsi fazla detayli.zaten bu yola tecrübeli bi avukatla cikicaz.bildigim kadarıyla 1 tır ile E2 vizesi alan kayserili bi aile var Florida da.tabi detaylarini bilmiyorum ama neden olmasin diye bifikir oluştu.tır harici farkli is fikirlerimizde var hepsini degerlendiricez.yakicaz gemileri bakalim yasayip gorucez.

• Merhaba Türkiye'de bir gıda şirketinin denetim biriminde çalışıyorum şirketin Amerika’da da distribütörü var denetim ve orada çalışan personellere eğitime gideceğim E1 vizesine başvuru yapabilir miyim (Ayrıca şirket hissedarı değilim sadece çalışanım) uygun mudur benim için bu vize türü
    şimdiden teşekkür ederim

• Merhaba, biz başvurumuzu tamamladık ancak randevuyu maalesef 7 mart 2024 e alabildik. 1 seneden fazla süre var maalesef. Bu durumda olup gününü öne alabilen var mı acaba? Sadece istanbuldan randevu veriyor ankaradan verse mart 2023 e yer var ancak e2 ler sadece istanbulmuş.

• @Hakan-Niğdeli Merhaba, ben de çok merak etmekteyim bu sorunun cevabını. Halihazırda bir yer ile görüşme halindeyiz ve anlaşırsak E2 için konsolosluk müracaatı yapmak istiyorum

• ⭐⭐⭐⭐

takip ederseniz alabilirsiniz ama çok zor maalesef.

• @Hakan-Niğdeli Hakan Bey, öne alabildiniz mi geçen sürede?

• Merhaba herkese
    E2 yatırımcı vizesi almak istiyorum. Paranın kaynağının kanitlanmasi çok önemli biliyorum. Evimi satacağım, satış işleminde nelere dikkat etmeliyim, bu konuda bilgisi olan var mı? Ayrı bir banka hesabı açıp oraya mı koymalıyız parayı, evi alan kişinin para kaynağına inmeye gerek var mı.... vb sorular.... Sonrasında bir göçmenlik avukatı ile çalışacağız elbette ama öncesinde, parayı toparlamaya çalışıyorum. Sadece mülk satışı ile ilgili yardım istoyorum daha önce bunu yapanlardan

• ⭐⭐⭐⭐

@Müberra-Dikici öncelikle çıktığınız bu yolda sizlere kolaylıklar dilerim. E2 süreci kesinlikle bir avukat ile yürütülmesi gereken bir süreçtir ve bu süreç asla ve asla ABD ye geldiğiniz zaman başlamaması gereken bir süreçtir. Avukatlar zaten paket olarak sizden ücret alırlar yani şimdi siz Türkiye de iken veya ABD ye geldiğiniz zaman da başlasanız aynı ücreti ödersiniz. Beni birçok arkadaşım Türkiyeden başladılar bunun en önemli sebebi paranın kaynağının ispatı ile ilgili husustu. Avukatlar bu sorunu nasıl çözeceğimizi tane tane anlatıyorlar ve böyle bir hataya veya eksikliğe mahal vermemiş olursunuz. Ondan size tavsiyem bir an önce bir avukat ile çalışmaya başlamanızdır.

• @Müberra-Dikici bu uzun surecte size kolayliklar dilerim oncelikle. Evet, evi satin alan kisinin o parayi nasil kazandigini da belgelemeniz gerekiyor. Parayi once sizin Turkiye'deki hesabiniza alabilirsiniz ancak eninde sonunda Amerika'da acacaginiz business hesabiniza aktarilacak ve bu gecisi de belgeleyeceksiniz. (Ne kadar cok gezerse para, o kadar cok tercume yapmaniz gerekecegini de goze alin.) Basvuruda kullanacaginiz rakam business hesabindaki olacak. Ben de bir avukatla cikmanizi tavsiye ederim. Bu sureci kendim hallederim diyerek muhtemelen pek bir avukat masrafi kar edemeyeceksiniz, onlar gene alacaklarini alacak. Kolay gelsin.

• @Hakan-Niğdeli Merhaba ben E2 vizesiyle ABD yim 3 yildir, simdide bir tanidigima yardimci olmaya calisiyorum, ama henuz randevu asamasina gecmedik ama Urdun,Azerbaycan gibi birkac konsolosluktan daha erkene E2 vizesi randevusu alinabildigini duydum, belki sureci hizlandirmaya yardimci olur. Bir bilginiz varsa paylasirsaniz sevinirim

• herkese merhaba e2 vızesı onay aldıktan sonra aıle bıreylerıne ne kadar surede onay kagıtları gelıyor.

• ⭐⭐⭐⭐

@Burcumnn asıl başvuran premium process ile mi başvuru yaptı?

• @denizci10 evet

• ⭐⭐⭐⭐

@Burcumnn o zaman başvurudan 4-5 ay sonra gelir diğerlerinin onayı.

Benzer Başlıklar

Forum kurallarına uymayan veya forum düzenine aykırı davranan üyeler uyarılmadan forumdan çıkarılabilirler. Özellikle gereksiz yeni başlık oluşturacakların dikkatine!

48

40.7k
Kullanıcı

4.4k
Konu

424.0k

| | | |